Jump to content

MIUI 20.3.19


Kacper Skrzypek

Recommended Posts

20319.png

 • Marcowe poprawki zabezpieczeń (część urządzeń)
 • Ciemny motyw w Asystencie MIUI
 • Poprawka problemu z niedziałającymi Zachowaniami aplikacji na Androidzie 10 (Ustawienia > Aplikacje > Zarządzanie > Zachowania aplikacji)
 • Tryb Dokumenty w Aparacie (Mi 9, Mi 9 Pro 5G, Mi Note 10)
 • Poprawki tłumaczenia i pewnych bugów
 • Redmi Note 7 – prosimy o aktualizację TWRP (poniżej)
 • Pełna lista PL, pełna lista EN

Redmi Note 7 – aktualizacja TWRP

Użytkowników tego modelu prosimy o aktualizację TWRP w celu pomyślnego zdeszyfrowania danych podczas aktualizacji (Xiaomi wprowadziło w aktualizacjach 20.3.5 i wyżej zmiany powodujące to, że na starych wersjach recovery telefon pyta się o nieistniejące hasło).

Działające recovery można pobrać stąd: https://files.orangefox.tech/OrangeFox-Stable/lavender/OrangeFox-R10.1_02-Stable-lavender.zip

Jeśli już zaktualizowano TWRP wcześniej – nie trzeba robić nic, aktualizacja powinna przejść tak jak zwykle (bez konieczności instalacji z OTG/adb sideload).

Problemy z SafetyNet – aktualizacja

Na ten moment wygląda na to, że zmiany, o których wspominaliśmy w zeszłym tygodniu, zostały przez Google wycofane. Nie wiadomo, kiedy finalnie wejdą one w życie – mogą zostać one wprowadzone w każdej chwili poprzez zdalną aktualizację. Od strony ROM-u staramy się, by wszystko działało jak należy, lecz nie jesteśmy w stanie przewidzieć poczynań Amerykanów i trudno powiedzieć, co się będzie dziać.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

 • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
 • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
  fastboot flash recovery twrp.img
  fastboot boot twrp.img
 • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
 • W TWRP wybierz wipe > format data
 • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
 • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 20.3 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu. Uwaga: dla modeli z fabrycznym Androidem 10 (Redmi K30, K30 5G, MI 10/Pro) konieczna jest instalacja Magiska z poziomu TWRP „chińskiego” (LR Team) – znajduje się on w menu Advanced. Oficjalny Magisk z linka powyżej nie wspiera dynamicznych partycji (przynajmniej na ten moment) i będzie powodować uruchamianie się telefonu w trybie Fastboot!

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć w tym miejscu.

Cotygodniowe aktualizacje MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do działania telefonu. Instalując wersję beta, godzisz się na określone ryzyko. Wersje beta mogą zawierać bugi, które mogą (nie muszą) zostać poprawione przez nas/Xiaomi. Na niektóre rzeczy nie mamy wpływu i nie jesteśmy w stanie im zapobiec nawet, gdybyśmy bardzo tego chcieli. Prosimy o zrozumienie tego, że też jesteśmy tylko ludźmi i tworzymy xiaomi.eu hobbystycznie, praktycznie „po godzinach”. Jeśli jakiegoś urządzenia nie ma, to albo Xiaomi nie wydało dla niego ROM-u, albo zostały wychwycone jakieś bugi i nasz ROM został usunięty. Nie jesteśmy jasnowidzami i nie przewidujemy przyszłości, toteż terminy aktualizacji nie będą podawane w myśl zasady „będzie, kiedy będzie”. Jeśli te warunki komuś nie odpowiadają – zalecamy pozostanie na wersji Global lub wgranie xiaomi.eu w wersji stabilnej.

Motyw: 8bits

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U mnie na tej i poprzedniej wersji wywala IKO, restart, czyszczenie danych, ponowna instalacja aplikacji nic nie daje. Ciekawe czy to tylko u mnie czy ogólnie IKO się wysypało tak ogólnie ta aplikacja to jeden wielki dramat, zawsze są z nią jakieś problemy

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

U mnie na tej i poprzedniej wersji wywala IKO, restart, czyszczenie danych, ponowna instalacja aplikacji nic nie daje. Ciekawe czy to tylko u mnie czy ogólnie IKO się wysypało tak ogólnie ta aplikacja to jeden wielki dramat, zawsze są z nią jakieś problemy

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka


u mnie IKO działa bez problemu niestety nie wiem co poradzić żeby naprawić

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, mariusz.ur napisał:

@lockerek, wygąda to na lokalizację.

ikonka jest z lokalizacji tylko, za samo powiadomienie odpowiada "Zachowanie aplikacji".
mi co chwila wywala, że aplikacja Mi Fit uzyskała lokalizację w tle. no fajnie - aplikacja ma takie uprawnienie, ale po co o tym informować co chwila ;)

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, focusik09 napisał:

U mnie na MiuiPro już tydzień temu ztum walczyłem, pomogło wyłączenie powiadomień tych aplikacji, które świecą na pomaranczowo

Działa choć takie rozwiązanie jest słabe.. Dla niektórych aplikacji po wyłączać lokalizację 

Link to comment
Share on other sites

48 minut temu, lockerek napisał:

Tyle to i ja wiem, tylko chce ten pasek niebieski wyłączyć 

Musisz sprawdzić która aplikacja ci ustala tą lokalizację (w Zachowaniach aplikacji), następnie wejść w tą apkę w Zachowaniach apek, przejść do jej ustawień i poodznaczać powiadomienia dot. lokalizacji, aparatu, nagrywania dźwięku etc.

 • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

40 minut temu, lockerek napisał:

Działa choć takie rozwiązanie jest słabe.. Dla niektórych aplikacji po wyłączać lokalizację 

Nie odłączasz lokalizacji tylko informacji o dostępie do lokalizacji dla danej aplikacji. Nie ma to wpływu na działanie lokalizacji w poszczególnych aplikacjach. Też z tym walczyłem na MiuiPro w zeszłym tygodniu. Po tygodniowym teście mogę śmiało stwierdzić że wszystko działa jak powinno.

 • Like 2
 • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@mickiewicz to nie wyłączaj powiadomień aplikacji, tylko deaktywuj powiadomienie z panelu sterowania nt. wybranej aplikacji.

@lockerek

Ustawienia -> Aplikacje -> Zarządzanie -> (u góry) Zachowania aplikacji i /dalej jak na screenie/

 

pixlr.jpg

Jest trochę dokopywania się do ustawień, ale w tym wypadku to akurat ukłon w stronę MIUI, że jest możliwość ręcznego sterowania poszczególnymi działaniami. Co ciekawe, w jednej aplikacji która nie prosiła o dostęp do "nagrywania dźwięków" takie wymuszenia się pojawiają u mnie co daje ogląd na realne zachowania aplikacji – to bardzo przydatna funkcja.

Edited by QBAQ
 • Like 2
 • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

ok, wyłączyłem wszystkie te opcje dla Mi Fit I WhatsAppa (akurat w przypadku tej apki powiadomienie dotyczyło dostępu do kontaktów a takiej opcji do wyłączenia nie było - wyłączyłem więc wszystkie opcje) i jak na razie jest git.

dzięki za wyjaśnienie!

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, MarioWRC napisał:

U mnie na tej i poprzedniej wersji wywala IKO, restart, czyszczenie danych, ponowna instalacja aplikacji nic nie daje. Ciekawe czy to tylko u mnie czy ogólnie IKO się wysypało emoji848.png tak ogólnie ta aplikacja to jeden wielki dramat, zawsze są z nią jakieś problemy emoji2962.png

Iko mi działa bez problemu. Mi9.

6 godzin temu, Muzyk napisał:

Mi9 na chwilę obecną duża poprawa płynności

Potwierdzam... Zobaczę po nocy jak z baterią...

7 godzin temu, kamilek98 napisał:

 

Po zainstalowaniu nowej aktualizacji na pasku pojawia się zaznaczona ikona, wiecie jak to wyłączyć? ;)

Mam to samo. Nie mogę jej wyłączyć.  :/

5 godzin temu, mickiewicz napisał:

da się jakoś wyłączyć powiadomienia z 'Zachowania aplikacji'?

ta ikona koło zegara zżera mi połowę paska powiadomień ;)

Nie dość że bierze połowę paska to jeszcze za przeproszeniem [email protected] tymi powiadomieniami jak głupia. Kompletnie bez sensu żeby KAŻDĄ teraz appkę odznaczać że nie chcę powiadomień. 

Edited by mrosi
Nie przewalamy cytowanych obrazków...
Link to comment
Share on other sites

Nie da się. Możesz spróbować wylaczyc powiadomienia dla Zachowań aplikacji w ustawieniach aplikacji Panel sterowania, może to zlikwiduje problem.

@rock'n'rolla @QBAQ @zoltan78 @marcin19883 @mickiewicz @lockerek @kamilek98 puściłem artykuł: https://miuipolska.pl/zachowania-aplikacji-jak-to-dziala/

Edited by Orjon
 • Like 2
 • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Dalej problem z ciemnym ekranem startowym aplikacji.

Przy okazji przez to zauważyłem że w "Mi PDF" lub w "Mi Tekst" itd. ekran na stałe jest przyciemniony.

Mocno to denerwuje.

Dodatkowo potwierdzam wszystko co wyżej ludzie zgłaszali.

EDIT:

Zauważyłem, że niknął problem ustawiania tapety ekranu blokady na ekranie głównym po uruchomieniu aparatu przyciskiem SI (na zablokowanym ekranie)

Edited by SzczufFun
Link to comment
Share on other sites

Niestety ale Chińczycy chcieli i wciąż chcą zrobić z Androida bezpieczny system na wzór IOS- a. Szkoda bo nie wychodzi im to. Czysty android bez tych dziwnych zabezpieczeń działa znacznie lepiej i nie jest mniej bezpieczny.

Edited by mariusz.ur
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
 • Create New...