Skocz do zawartości

Xiaomi Piston V3


m4ci3k_sz

Rekomendowane odpowiedzi

To teraz kilka pytanek.

 

Jak u nich z "efektem mikrofonowym"? Uciążliwy, czy raczej ujdzie?

Jak z czystością dźwięku, ewentualnymi szumami, przebiciami?

Czy ktoś już je testował w zatłoczonym autobusie, centrum miasta, w głośnym otoczeniu? Jak z wygłuszaniem otoczenia?

Jak wypada jakość ich wykonania, materiałów, ich trwałość?

Jak wypadają basy? Słyszalne i mocne, czy może jakieś popierdywanie w tle?

No i najważniejsze, czy ktoś już próbował w nich biegać? Zależy mi, aby słuchawka w miarę się trzymała ucha, żebym nie musiał co 5m stawać i poprawiać ich, jak to mam przy a-jays Three (wina płaskiego kabla ;<<).

 

Narazie chyba tyle :P Będę wdzięczny za jakiekolwiek odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko i w temacie. Testowałem na różnych rodzajach muzyki, praktycznie wszystkie utwory w formacie .flac i:

1. Jakość dźwięku minimalnie wyższa niż w v2. Słuchawki generują jednak dźwięk bardziej jasny, w przeciwieństwie do "Dwójek", które miały ciemny dźwięk.

2. Słyszalne wyraźnie soprany i basy, przy zachowaniu sceny. Basu jest nieco więcej niż w v2 i w moim odczuciu jest bardziej sprężysty, dynamiczny i punktowy.

3. W porównaniu do v2 mają wyraźnie niższy maksymalny poziom głośności.

4. Efekt mikrofonowy - jak był, tak jest w dalszym ciągu. Poważny minus.

5. Bardzo głośny, wyraźny choć nieco spłaszczony dźwięk (to ciekawostka) w trakcie rozmów telefonicznych. Niestety mikrofon nie jest tak czuły jak w v2 i w plenerze pilota trzeba zbliżać do ust żeby być słyszalnym.

6. Słuchawki fajnie leżą w małżowinach. Nie trzeba kombinować, wciskać w kanały jak v2. Niestety taka przekrzywiona konstrukcja wiąże sie z tym, że nie są one idealne w kwestii izolacji. W autobusie miejskim, siedząc w pobliżu silnika trzeba głośność ustawić na wartość bliską maksymalnej. Tu znó kłania się niska głośność.

Generalnie słuchawki in plus w kwestii jakości dźwięku i komfortu noszenia. Niewyeliminowany efekt mikrofonowy i niska głośność na minus. Tyle :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak na słuchawki za ~80zł to nieźle... Jestem zmuszony do wymiany moich wysłużonych już przez 3lata a-jays Three na coś innego i bardzo poważnie zastanawiam się nad v3. Po głowie jeszcze chodzą mi jakieś Sennheisery, ale bardzo zaintrygował mnie wykres który zamieścili na stronie, gdzie niby Pistony v3 mają dużo lepszą jakość dźwięku w przedziale 20-20k od Sennheiserów 3x droższych, jestem ciekaw czy to zwykłe zagranie "marketingowe" czy jednak coś jest na rzeczy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrosi, a z tą głośnością, masz włączonego Vipera? Ja widzę ogromną różnicę dzięki viperowi, w domu słuchając muzyki mam ustawioną głośność bliską minimalnej i bez problemu słyszę muzykę

Nezumi, dobra okazja żeby się zdecydować 1ded348c112f53ad1b76ed31b898b436.jpg

Edytowane przez maaaciekmaaaniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jest które mnie frapuje  chodzi o to że otrzymałem ostatnio pistony v3 z deal extreme natomiast wszystkie dane się zgadzają wydają się obyć oryginałami co potwierdza m.in. skanowany kod QR. Zastanawiam się czy ibuygou dodaje naklejkę w tym miejscu . Drugą kwestią którą chciałbym poruszyć jest prawdopodobnie chwilowy brak podróbek pistonów v3 zatem ta oferta jest niezwykle kusząca :)  Strona wg informacji jakie były na blogu należy do dealextreme . Cena no cóż chyba najniższa jaką dotąd spotkałem https://www.allbuy.com/detail/74d4fb93-a4ab-437a-9af8-a4ea40b147e5

 

Posiadałem wszystkie 3 wersje Pistonów V2 w których występowała owa nalepka :) 

post-3378-0-83240100-1429982205_thumb.jp

Edytowane przez pirat183
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Jestem nowy i przygoda z ibuygou dopiero się dla mnie zaczyna, więc chciałbym dowiedzieć się od was jak lepiej zamówić, czy wziąć wysyłkę Paypalem czy może Airmailem. Zależy mi na czasie (im szybciej bd u mnie tym lepiej) no i żeby w ogóle do mnie doszły :D Jeśli jest tu ktoś jeszcze z Krakowa i też brałby te słuchawki to można kupić razem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tkaczu allbuy (własność deal extreme) link jest w moim poście kilka postów wyżej inna opcja to bangood albo gearbest bangood 17.89$ gearbest bodajże 17.99$

Moim zdaniem ze względu na debiut ciężko będzie dostać podróbki bo firmy je produkujące zapewne ich jeszcze nie wydały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień testowania słuchawek warto by podsumować, więc... przyjemny dla ucha bass, wyraźnie słyszalny, ale nie bijący po uszach. Efekt mikrofonowy... Jestem w lekkim szoku, zminimalizowany praktycznie do "0"! 2h spaceru po mieście, kabel obija się i ociera o bluzę, a ja nie słyszę w słuchawce nawet jednego otarcia, czy uderzenia! Świetne wygłuszanie otoczenia, słuchawki nie wypadają z ucha co było największym problemem w moich A-Jays Three. Reasumując... Słuchawki za ~80zł, które niszczą te za ~200zł. Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek obawy co do v3, a ma do wydania ~100zł, niech je bierze i się nawet nie zastanawia! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...