Skocz do zawartości

Xiaomi Piston V3


m4ci3k_sz

Rekomendowane odpowiedzi

"$24.99

$350.00 Save $325.01"

 

haha jaka promocja! Nic tylko brać i sprzedawać za 1200zł! :D promocja pewnie lada chwila zniknie ;p

 

Co do wyglądu... no ładne ;p ale przede wszystkim ciekawe jak grają, mają większą czułość i 32 ohmy względem poprzedniej wersji. Trzeba czekać na jakieś testy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne. Ale niestety widzę ze opłat kevlarowy dalej jest tylko do pilocika wiec pewnie nie usunęli efektu mikrofonowego. Wiec raczej zmiana z v2 na v3 nie ma sensu, chyba że jakość dźwięku będzie naprawa lepsza.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne. Ale niestety widzę ze opłat kevlarowy dalej jest tylko do pilocika wiec pewnie nie usunęli efektu mikrofonowego. Wiec raczej zmiana z v2 na v3 nie ma sensu, chyba że jakość dźwięku będzie naprawa lepsza.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Ja akurat planowałem zakup v2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na spece to co prawda między v2, a v3 będzie słyszalna wyraźna różnica w jakości dźwięku na plus dla v3 (większa impedancja oraz większa czułość będą na pewno mocno słyszalne). Porównując v3 do np. Brainwavz M2 niestety... Xiaomi nadal jest troszku w plecy. Takie Brainwavz Alpha mają nie tylko dużo lepsze pasmo przenoszenia (15-28k), ale także znacznie większą czułość (118dB), a impedancja także niezła 20-25, ale widać, że Xiaomi dąży w dobrym kierunku jeżeli chodzi o słuchawki doki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasmo przenoszenia to akurat puste cyfry jak GHz w Qualcommach. 99% populacji nie usłyszy więcej niż 16 kHz, a i nagrania rzadko obfitują w te częstotliwości. Jak jest 20-20 to jest wystarczająco. 

O ile Pistony V3 miałyby mniej basu niż V2 i więcej góry to może zdecydowałbym się na zakup, moje tanie słuchawki do wszystkiego się rozsypują :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dla kogoś nie ma różnicy między 5-40k, a 20-20k to może równie dobrze kupić zwykłe słuchawki za 15zł, mając a-jays Three i Brainwavz Alpha słyszę znaczną różnicę, tak samo jak między Creative Fatal1ty, a Superlux HD681 EVO v2. Więc nie wiem czy to takie "puste cyfry" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brainwavz m2, Superluxy hd681 evo v2... wtf?! Jak spotykałem kogoś kto miał takie słuchawki jak ja to był już cud ale żeby aż 2 modele? ;D

I muszę przyznać racje apropo M2, grały bardzo szczegółowo i czysto w porównaniu do pistonków v2 ale nie ma co porównywać, różnica w cenie prawie 3 krotna... do tego M2 miało moc 10mW max 40 gdzie pistony miały 5mW max 20. Na podkręconej dźwiękówce w MI2 było słychać że M2 lepiej sobie radzą. ALE mimo wszystko pistonki to bardzo fajne słuchawki szczególnie za tą cenę. Zobaczymy co v3 pokażą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem lekkim audiofilem więc dobry sprzęt audio w dobrej cenie to dla mnie podstawa :P Nie napisałem, że są złe, bo sama specyfikacja w tych pieniądzach zła nie jest, ale niestety transport do polski z chin potrafi niekiedy wystraszyć :P Np. w mojej sytuacji poczta polska odpada (strach coś brać PP w mojej okolicy...) więc muszę płacić za kuriera, a to koszt 30$ :P czyli już mam z 27$ za słuchawki 57-60$, a w tej cenie w Polsce mam Brainwavz M2 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem lekkim audiofilem więc dobry sprzęt audio w dobrej cenie to dla mnie podstawa Nie napisałem, że są złe, bo sama specyfikacja w tych pieniądzach zła nie jest, ale niestety transport do polski z chin potrafi niekiedy wystraszyć Np. w mojej sytuacji poczta polska odpada (strach coś brać PP w mojej okolicy...) więc muszę płacić za kuriera, a to koszt 30$ czyli już mam z 27$ za słuchawki 57-60$, a w tej cenie w Polsce mam Brainwavz M2

Co jest nie tak z PP w Twojej okolicy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listonosz cham za każdym razem wrzuca paczki na podwórko i sam sobie podpisuje odbiór, a paczka zazwyczaj po przelocie po kilku betonowych płytach wygląda średnio :P niestety ma dość szerokie plecy w UP w moim mieście i moje skargi bardzo szybko trafiają do kosza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listonosz cham za każdym razem wrzuca paczki na podwórko i sam sobie podpisuje odbiór, a paczka zazwyczaj po przelocie po kilku betonowych płytach wygląda średnio :P niestety ma dość szerokie plecy w UP w moim mieście i moje skargi bardzo szybko trafiają do kosza :P

 

Takich rzeczy się nie zgłasza w UP tylko w jednostce terenowej. 

A najlepiej jakbyś stwierdził, że paczki nie dostałeś, a już na pewno żadnego awizo nie podpisywałeś. Postraszysz sądem, paragrafami za składanie sfałszowanego podpisu (artykuł 270 KK - jeśli wartość paczki byłaby znaczna to takiej osobie grozi nawet do 5 lat więzienia, przy sprawach mniejszej wagi: do 2 lat pozbawienia wolności) i zobaczysz jak szybko zmięknie. Będzie Ci się kłaniał w pas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich rzeczy się nie zgłasza w UP tylko w jednostce terenowej. 

A najlepiej jakbyś stwierdził, że paczki nie dostałeś, a już na pewno żadnego awizo nie podpisywałeś. Postraszysz sądem, paragrafami za składanie sfałszowanego podpisu (artykuł 270 KK - jeśli wartość paczki byłaby znaczna to takiej osobie grozi nawet do 5 lat więzienia, przy sprawach mniejszej wagi: do 2 lat pozbawienia wolności) i zobaczysz jak szybko zmięknie. Będzie Ci się kłaniał w pas. 

Po co mi to w sumie jeżeli mam do wyboru tylu kurierów? :P Na terenie Polski za list polecony priorytetowy zapłacę średnio tyle co za przesyłkę kurierską więc jeżeli zamawiam coś w PL to problemu nie mam, z chin zacząłem zamawiać dopiero w lutym (Wymiana szajsu zwanego Sony i Samsung na coś co w końcu spełnia moje oczekiwania w tej cenie czyli Xiaomi <3). Rzeczy takie jak telefon wole jednak zamawiać poprzez ubezpieczone paczki kurierskie i tak, ale nie róbmy tutaj off-topu :P Jestem bardzo ciekaw tych słuchawek 3 genu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dla kogoś nie ma różnicy między 5-40k, a 20-20k to może równie dobrze kupić zwykłe słuchawki za 15zł, mając a-jays Three i Brainwavz Alpha słyszę znaczną różnicę, tak samo jak między Creative Fatal1ty, a Superlux HD681 EVO v2. Więc nie wiem czy to takie "puste cyfry" :P

Spójrz Brainwavs B2 (20-20) i powiedz mi, że słuchawki tańsze w 5-40 będą lepsze. To właśnie tanie słuchawki w okolicach 100-200 zł szpanują cyframi, których żaden człowiek, nawet najdoskonalszy, nie usłyszy. Młody człowiek słyszy 20-20, im starszy, tym góra drastyczniej spada. Inną sprawą jest to, że niektóre tanie słuchawki 20-20 tracą już głośność sporo poniżej 20 kHz. Polecam artykuł: https://tomigra.wordpress.com/2012/12/30/pasmo-przenoszenia-sluchawek/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd bierzesz informacje, ale z własnego doświadczenia wiem, że człowiek jest w stanie wysłyszeć pasmo nawet od 5 do 40k. Co do Brainwavz to mają 2 modele... M2 które mają "tradycyjne" pasmo 20-20k, czułość na poziomie ~110dB i są świetnie wykonane oraz model "Alpha" który ma dużo lepsze pasmo, czułość, impedencje, ale ich jakość, jak i wygląd jest średni. Miałem obie pary na uszach i było słychać różnicę na + dla Alphy, niestety szybko się rozleciały. Z słyszalnością pasma jest jak z "widocznością" FPS w czasie oglądania/grania... Dla jednych nie ma różnicy między 30, a 60FPS, dla innych jest różnica między 30, a 35FPS. Kwestia osobista każdego z osobna. Wracając do pasma to trzeba też pamiętać o tym, że słuchawki dokanałowe z pasmem innym niż 20-20k są rzadkie i ciężko je dorwać w dobrej cenie, zazwyczaj kosztują 2x-3x tyle co z pasmem 20-20k. Nie do końca rozumiem zdanie "To właśnie tanie słuchawki w okolicach 100-200 zł szpanują cyframi, których żaden człowiek, nawet najdoskonalszy, nie usłyszy." ponieważ za 100-200zł masz na prawdę dobre słuchawki i nie chodzi tylko o spece, ale o całokształt. Wracając do pasma, mam kilku znajomych siedzących w sprzęcie Audio od notabene 30lat, według nich jesteś w stanie usłyszeć nawet różnicę 2Hz z dołu i 1-2k z góry, przy czułości ponad 100dB i impedancji powyżej 30. W pełni się zgadzam z tym, że człowiek z biegiem lat "traci" słuch, ale nie przesadzajmy... według kilku badań jest to niecałe 0.5dB na rok. Co do zdania  "Inną sprawą jest to, że niektóre tanie słuchawki 20-20 tracą już głośność sporo poniżej 20 kHz.", mam wrażenie, że próbujesz tym stwierdzeniem udowodnić, że np. takie Beats by dr. dre są lepsze od Denonów X1000, albo od np. wspomnianych już Superluxów bo Beats'y kosztują 1.500zł, a Denony 600zł, Superluxy 200zł? Muszę Cię wyprowadzić z błędu, niestety (albo i stety) większość słuchawek w cenie 100-300zł od firm zajmujących się typowo sprzętem, audio (Superlux, Brainwavz, Pionieer, Denon) są 100x lepsze od sprzętu firm tj. Apple, Sony, Samsung, Philips czy inne "znane" wielkie marki kosztujące 800-1600zł... Cena nie zawsze jest równa jakości, co już udowodnił np. Xiaomi sprzedając bardzo dobre od strony technicznej i jakościowej telefony i TV w cenie bardzo niskiej w porównaniu do np. Sony/Samsung :P

 

To się rozpisałem, ale lubie takie dyskusje, zawsze można się czegoś nowego dowiedzieć :D

 

PS: Nie mylmy pojęcia "Pasma Przenoszenia" oraz "Granicy słyszalności" bo to 2 różne rzeczy :P Pasmo pozwala nam przepuścić przez słuchawki więcej "dźwięków", a nie nagle "usłyszeć" ultradźwięków jak nietoperze ;-;

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że Beatsy itp są lepsze, bo doskonale wiem, że jest to niska półka. Mówiąc o tanich słuchawkach miałem na myśli tanie słuchawki renomowanych producentów w stosunku do droższych modeli. Sam miałem SoundMagic PL50 (około 200 zł) i uważam, że są to słuchawki bijące na głowę wszelkie doki <200 zł, chociaż jest to tylko subiektywna opinia, bo po prostu taka charakterystyka mi odpowiada. Kto inny może się nie zgodzić. O pięknie się nie dyskutuje.

Nie oszukujmy się, każdy słuch ma inny. Jednak wiele rzeczy to marketing i efekty placebo oraz chęć bycia "lepszym". Jest wielu audiofilów, którzy znają niedoskonałości człowieka, w tym swoje. Są również tacy, dla których głośniki na 10. piętrze brzmią gorzej niż na parterze, bo prąd jest "gorszej jakości", albo słyszą różnicę między FLAC a wave...

Co do pasma przenoszenia to generalnie chodziło mi o to, aby nie utożsamiać jego z jakością dźwięku. To tylko częstotliwości, które słuchawki mogą wyprodukować, a to że słuchawki z szerszym pasmem brzmią lepiej to nie jest zasługa szerszego pasma, tylko lepszego przenoszenia w paśmie słyszalnym przez nas. Każde mają inną charakterystykę, więc słuchawki z pasmem 21-18 za 100 zł są np. lepsze od beatsów 20-20 za 600. To tylko cyfra. Nie odzwierciedli indywidualnych doznań słuchowych.

 

PS Do testów własnego progu słyszalności zdecydowanie polecam tę stronę: http://www.audiocheck.net/blindtests_frequency.php  Zapobiega efektowi placebo i przekierowaniu częstotliwości przez kartę dźwiękową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz się mogę z Tobą zgodzić. Wielkie korpo dobrze wiedzą, że wcisną ludziom wszystko nie ważne jaką cenę walną. Jeżeli chodzi o SoundMagic to jest jedna z najlepszych firm audio :P. Trzeba także rozróżniać pojęcia "pasmo słyszalności", a "pasmo przenoszenia" bo to są jedna 2 różne rzeczy i poniekąd przy odpowiedniej czułości, pasmo przenoszenia ma wpływ na jakość dźwięku. Oczywiście prócz słuchawek trzeba także pamiętać o źródle o czym 99% ludzi zapomina i olewa :P. Prawdą jest to, że każdy ma własny gust jeżeli chodzi o jakość dźwięku. Dla jednych nie ma znaczenia czy słuchawki maja 20-20 i ledwo 90db czułości, 10-20 impedancji, a dla drugiego niewielkie "odstępstwa" od tych liczb są wyraźnie słyszalne :P. Jak mówiłem z własnego doświadczenia wiem jakie pasma, jaka czułość i impedancja jest dla mnie najbardziej "doskonała". Dlatego patrząc na samą specyfikację Pistonów v3 nie jestem jakoś specjalnie zachęcony do kupna i czekam na jakieś sensowne opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrosi, nie biorę pod uwagę kuriera bo jak napisałem paczka z ibg przyszła mi ostatnio w 4 dni. Ale w sumie macie rację że może lepiej wybrać XFS, tylko trochę obawiam się problemów z nimi które mają niektórzy - może to tylko wina tego że sklep jest bardzo świeży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...