Skocz do zawartości

Xiaomi Piston V3


m4ci3k_sz

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo mi miło, że odpisaliście i daliście radę co wybrać. Brałbym irony tylko nadal nie wiem czy mają mikrofon........  a chce mieć dodatkowo mikrofon w słuchawkach. 

A Snab - polska firma i tak jak v3 złego słowa w internetach nie mają a szczególnie na piankach.

Mają mikrofon. Polecałem je bo mam v3, v2 oraz irony

Tap from Ze Device

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się nacieszyłem :/ przy mikrofonie kabelek gdzieś przerywa, trzeba poruszać nim żeby równo zaczęło grać. Od wczoraj prawa słuchawka zaczęła ciszej grać, dzisiaj doszedłem do tego że to kabelek przy mikrofonie. Słuchawki kupiłem na banggood, jak tam podchodzą do reklamacji? Będą chcieli żebym wysyłał je z powrotem? Może lepiej w ogóle nie pisać w tej sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, gwalberg napisał:

No i się nacieszyłem :/ przy mikrofonie kabelek gdzieś przerywa, trzeba poruszać nim żeby równo zaczęło grać. Od wczoraj prawa słuchawka zaczęła ciszej grać, dzisiaj doszedłem do tego że to kabelek przy mikrofonie. Słuchawki kupiłem na banggood, jak tam podchodzą do reklamacji? Będą chcieli żebym wysyłał je z powrotem? Może lepiej w ogóle nie pisać w tej sprawie?

Z moją reklamacją MiBanda po prostu chcieli filmik i opis, co się się dzieje nie tak. Dałem film i screeny i zwrócili kasę przez PayPal, bez żadnego odsłania.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kolejne słuchawki Xiaomi z tą samą przypadłością... Na Youth czyli tych tanich jak i normalnych v3 jak już pisałem wcześniej padły mi prawe słuchawki (oczywiście te od strony pilota).

Jakoś Sennheisery bez pilota jakie kupiłem trzymają do dziś bez problemu przy takim samym użyciu (chociaż w ich wypadku wpadli na pomysł saszetki na słuchawki).

Raczej tego nie naprawia, kosz na śmieci znowu się pożywi :-( ale możesz pisać do nich, ale na 100% mają tysiące takich przypadków.

Xiaomi Mi2S with sMIUI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dejw10 napisał:

Jaką wersję masz? Przy tych tańszych z pilotem na 1 przycisk też jest ten problem z kabelkiem?

Normalną wersję, nie mam tych tańszych.

Napisze dziś, zobaczę co odpiszą.

Pistony świetnie grają jednak nie są wytrzymałe i są awaryjne.

 

Zaczynam o tych myśleć. Nie mają tylko mikrofonu, ale to i może lepiej, mniej do zepsucia.

Nie słyszałem tylko opinii od kogoś kto je ma, w takie recenzje za bardzo nie wierzę. 

http://www.spidersweb.pl/2015/12/sluchawki-mrice-e300-opinie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu dostałem pistony v3 youth bo stare takie same zresztą mi padły, i stwierdzam że albo z czasem Xiaomi popsuło się w produkcji słuchawek albo miałem wcześniej jakiś wyjątkowo udany egzemplarz. Nie twierdzę że są bardzo złe ale słyszalnie gorsze i nie tak czyste. Dużo basów nawet czasem za dużo, a gdzieś chodziła opinia pamiętam że youth mają go zdecydowanie za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. Mam swoje od kwietnia a dziś idąc do pracy zauważyłem że lewa słuchawka gra ciszej i gorzej. To nie wina ucha bo po przełożeniu problem jest ten sam :/ Myślałem że chociaż rok pozyją. Ale cóż, chyba czas na Irony, bo z tego co widzę rozebrać się ich nie da.

Oddawał ktoś kiedyś słuchawki na gwarancję w xfs?

W moich pistonach umiera lewa słuchawka

Odsyłał ktoś do XFS? Czy nie zawracać sobie głowy i od razu kupić nowe?

Patrz, masz tak jak ja. Napisałeś do xfs?

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dejw10 napisał: Jaką wersję masz? Przy tych tańszych z pilotem na 1 przycisk też jest ten problem z kabelkiem?

Normalną wersję, nie mam tych tańszych.

Napisze dziś, zobaczę co odpiszą.

Pistony świetnie grają jednak nie są wytrzymałe i są awaryjne.

 

Zaczynam o tych myśleć. Nie mają tylko mikrofonu, ale to i może lepiej, mniej do zepsucia.

Nie słyszałem tylko opinii od kogoś kto je ma, w takie recenzje za bardzo nie wierzę. 

http://www.spidersweb.pl/2015/12/sluchawki-mrice-e300-opinie.html

Poczytaj w necie o tych słuchawkach bo wcale ich tak nie zachwalają tylko model E100. A spidersweb jak to oni mają w zwyczaju piszą jakieś zasłyszane głupoty.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Dwa dni temu kupiłem na allegro xiaomi piston v3 cena 75zł + 5 za przesyłkę. Gdy otworzyłem list, okazało się, że nie ma żadnego dokumentu zakupu, a słuchawki zapakowane były tylko w te plastikowe pudełeczko. Miałem wcześniej wiele słuchawek, ostanie sony za 30 zł, i powiem szczerze - jakość dźwięku w tych pistonach z allegro jest średnia. Na dodatek, gdy wkładam je do laptopa słyszę szum, co prawda niezbyt głośny, ale wcześniejsze słuchawki nie miały takich dolegliwości. No i najważniejsze po 10-15 minutach użytkowania strasznie bolą mnie uszy, nie pamiętam,  żebym kiedyś miał takie objawy po używaniu słuchawek.

W związku z tym nasunęła się myśl, że mogłem kupić podróbki. Mnie laikowi trudno to zweryfikować, ale gdyby tak było powinienem jak najszybciej napisać do sprzedawcy i odesłać je, żądając zwrotu pieniędzy.

Gdyby ktoś z Forumowiczów był łaskaw spojrzeć na zdjęcia, które zamieściłem i spróbował to rozstrzygnąć, byłbym wdzięczny. 

20160129_223316.jpg

20160129_223133.jpg

20160129_223227.jpg

Edytowane przez piotrldz91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, piotrldz91 napisał:

Witam,

Dwa dni temu kupiłem na allegro xiaomi piston v3 cena 75zł + 5 za przesyłkę. Gdy otworzyłem list, okazało się, że nie ma żadnego dokumentu zakupu, a słuchawki zapakowane były tylko w te plastikowe pudełeczko. Miałem wcześniej wiele słuchawek, ostanie sony za 30 zł, i powiem szczerze - jakość dźwięku w tych pistonach z allegro jest średnia. Na dodatek, gdy wkładam je do laptopa słyszę szum, co prawda niezbyt głośny, ale wcześniejsze słuchawki nie miały takich dolegliwości. No i najważniejsze po 10-15 minutach użytkowania strasznie bolą mnie uszy, nie pamiętam,  żebym kiedyś miał takie objawy po używaniu słuchawek.

W związku z tym nasunęła się myśl, że mogłem kupić podróbki. Mnie laikowi trudno to zweryfikować, ale gdyby tak było powinienem jak najszybciej napisać do sprzedawcy i odesłać je, żądając zwrotu pieniędzy.

Gdyby ktoś z Forumowiczów był łaskaw spojrzeć na zdjęcia, które zamieściłem i spróbował to rozstrzygnąć, byłbym wdzięczny. 

20160129_223316.jpg

20160129_223133.jpg

20160129_223227.jpg

Są oryginalne, przynajmniej tak mi się wydaje mając tylko te fotki, szum w słuchawkach nie jest winą słuchawki, używam moich v3 do PC i telefonu, nigdzie nie szumią. Co d bólu ucha, zmień gumki, widocznie ten rozmiar który masz jest zły. Jeżeli słuchawki będą szumieć pod każdym urządzeniem (PC/lapek/telefon) to odeślij, mogą być uszkodzone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julita-46.

W recenzjach i uboxingach, oprócz plastikowego pudełeczka było też białe tekturowe, Może czepiam się szczegółów, ale takie rzeczy często mają znaczenie. 

Co do szumu, to jak wkładam je do telefonu, występuje dopiero gdy włączę jakąś muzykę, przy minimalnym poziomie głośności to jednak słychać...

 

 

Edytowane przez piotrldz91
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Szukam po internetach i nie mogę nic znaleźć, nawet tutaj na forum. Chciałbym kupić słuchawki Xiaomi, jednak zastanawiam się nad różnicą między Piston V3 a Piston V3 Dazzle. Dazzle są tańsze, ale mają te same parametry co V3 i wyglądają porządniej od zwykłych V3 chociażby za sprawą płaskiego kabla. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz - czy Dazzle mają pilota z trzema klawiszami i mikrofonem? Bo po internecie krążą również różne ich zdjęcia. 
Jest jeszcze wersja V3i - czy to jeszcze coś innego?
http://xon24.eu/sluchawki-i-glosniki/37-xiaomi-v3i.html
Czy jest jakaś różnica pomiędzy nimi? Skąd ta różnica w cenie? 

Druga kwestia - czy warto dopłacić parę dyszek do Ironów? Czy one też mają mikrofon i trzy klawisze na pilocie?

Pozdrawiam!

Edytowane przez johnny1836
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niedawno na Aliexpress'ie kupiłem podróbki Piston V3. Na szczęście kasę mi zwrócono. Wysłałem im zdjęcie z porównaniem bo wcześniej kupiłem oryginały na Banggood.com może komuś pomoże w identyfikacji podróbek bo moje dość dobrze były zrobione ale grały strasznie (szczególnie wyraźnie było słychać wszelkie szumy i przydźwięki w nagraniu :) ). W podróbkach da się zauważyć ogólnie niedokładności w naklejaniu naklejek, taśm zabezpieczających, w wykonaniu odlewów. Oryginały pooklejane są wzorowo. Na kartonowym pudełku podróbek nie ma naklejki z numerem seryjnym bo jest ona nadrukowana bezpośrednio na kartonie.

004a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.
Zakupiłem słuchawki w sklepxiaomi.pl
Słuchawki otrzymałem w poniedziałek. Wczoraj dopiero znalazłem czas na testy.
Odpaliłem słuchawki, najpierw na Samsungu Galaxy S5, pozniej na laptopie, i na odtwarzaczy mp4 pentagramu.
Wszędzie zauważalny jest efekt cichszej lewej słuchawki. Nie jest to duża różnica. Jest wręcz subtelna, aczkolwiek denerwująca.
I tutaj pytanie:
Mam trefna pare, czy to normalne w Pistonach v3?

Po wiadomości do sprzedawcy otrzymałem odpowiedź:
"W słuchawkach ma Pan możliwość ustawienia balansu dźwięku proszę sprawdzić czy nadal będzie pojawiał się ten problem. Jeżeli będzie się on utrzymywał może Pan zgodnie z regulaminem sklepu odesłać towar na reklamację. Należy wysłać zakupiony sprzęt, fakturą zakupu (może być kopia), kartę gwarancyjną (może być kopia) oraz formularz reklamacyjny (do pobrania pod regulaminem sklepuhttps://sklepxiaomi.pl/regulamin-sklepu/) na adres: "

Oczywiście, że można zrobić tak jak mówi sprzedawca. Ale to rozwiazanie działa także gdy jedna słuchawka ledwo pierdzi. Upośledzamy druga do 10% mozliwości i TADAM ! naprawione.... Chyba nie na tym sztuka powinna polegać...
Zastanawiam się czy uznają mi reklamacje jeśli różnica jest tak subtelna. Czy poprostu uznaja ze tak ma być i koniec...

Moze ktoś z forumowiczów się wypowie, naprowadzi mnie co z tym zrobić?
Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Elderbary napisał:

Ja bym odsyłał ze względu na 14 dniowa możliwość oddania bez podania przyczyny albo niezgodność z umową.

Wysłane z Xiaomi Libra

Jaka jest procedura w takim przypadku? Musze coś napisać? Pismo, coś? Czy poprostu odsyłam i sie nie martwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo odstąpienia od Umowy sprzedaży nie przysługuje Konsumentowi w odniesieniu do umów:

"w której przedmiotem świadczenia jest Towar dostarczany w zapieczętowanym opakowaniu, którego po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;"



Czy słuchawki nie "łapią się" na ten paragraf? Nie chce tracić pieniędzy na wysyłanie, ktore stanie sie formalnościa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Reck napisał:

Prawo odstąpienia od Umowy sprzedaży nie przysługuje Konsumentowi w odniesieniu do umów:

"w której przedmiotem świadczenia jest Towar dostarczany w zapieczętowanym opakowaniu, którego po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;"



Czy słuchawki nie "łapią się" na ten paragraf? Nie chce tracić pieniędzy na wysyłanie, ktore stanie sie formalnościa..

Zwrócić w ciągu 14dni możesz towar nietknięty, czyli zapakowane oryginalnie pudło, wtedy piszesz świstek od odstąpieniu od umowy. Z tego co pisałeś, masz cichszą 1 słuchawkę, tutaj musisz raczej szukać od strony "niezgodności" towaru lub zwykłej reklamacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrócić w ciągu 14dni możesz towar nietknięty, czyli zapakowane oryginalnie pudło, wtedy piszesz świstek od odstąpieniu od umowy. Z tego co pisałeś, masz cichszą 1 słuchawkę, tutaj musisz raczej szukać od strony "niezgodności" towaru lub zwykłej reklamacji...

Nieprawda, towar może być otworzony możesz go wysłać nawet bez pudełka. Oczywiście sprzedawca będzie robił problem, ale prawnie towar można zwrócić bez opakowania. Ja raz odeslalem bez opakowania i pieniądze zostały mi zwrócone.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2016o05:48, Bullsblood napisał:

Nieprawda, towar może być otworzony możesz go wysłać nawet bez pudełka. Oczywiście sprzedawca będzie robił problem, ale prawnie towar można zwrócić bez opakowania. Ja raz odeslalem bez opakowania i pieniądze zostały mi zwrócone.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Zawsze sprzedawcy zaznaczają, że zwrot 14dniowy dotyczy towaru nieużywanego, oryginalnie zapakowanego. Zwrot z powodu niezgodności to co innego i zwrot w ciągu 14dni to też co innego :P.

 

Niestety... moje Pistonki wyzionęły ducha... lewa słuchawka przestała działać.. tak o... sama z siebie :). Po prostu nagle umilkła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 23.02.2016o08:54, Nezumi napisał:

Zawsze sprzedawcy zaznaczają, że zwrot 14dniowy dotyczy towaru nieużywanego, oryginalnie zapakowanego. Zwrot z powodu niezgodności to co innego i zwrot w ciągu 14dni to też co innego :P.

 

Niestety... moje Pistonki wyzionęły ducha... lewa słuchawka przestała działać.. tak o... sama z siebie :). Po prostu nagle umilkła...

 

zobacz sobie ten artykul. http://di.com.pl/nie-mozna-wymagac-nienaruszonego-opakowania-przy-zwrocie-towaru-121-tys-kary-dla-morelenet-47496

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...