Skocz do zawartości

STYJ02YM - zatrzymuje się


Rekomendowane odpowiedzi

 

Hej,

Mam problem. Kupiłem kilka dni temu STYJa wersja global v8 i wkurzająca rzecz się dzieje. Odkurzacz rozpoczyna czyszczenie, i po około 30 min. zatrzymuje się, przestaje odkurzać, a następnie ogłasza, że rozpoczyna czyszczenie całościowe i zaczyna od nowa. Na mapce widać gdzie się zatrzymał i ile jeszcze zostało do odkurzenia. Ktoś może wie jak ogarnąć problem? ed5820f21aca8d082d9ae709c1f61f83.jpg

 

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Dzień dobry.

Do dnia dzisiejszego nie miałem problemu z moim styj02ym (mam go od roku) wersja Chińska 3.5.3_0047. Odkurzacz startuje, sprząta (dwa razy dziennie) w pewnym momencie wyłącza się "offline" a diody na przyciskach nie świecą. Muszę zanieść go do stacji dokującej po chwili diody zaczynają świecić na pomarańczowo - ładowanie baterii od 20%.

Zapomniał że jak ma mało prądu to musi wracać i doładować się - czy to jest oznaka słabej już jakości baterii aku?

Proszę o porady uwagi i dzielenie się podobnymi przypadkami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zatrzymał przy 17% i zgasł nie reaguje na przyciski.

Niosę go do stacji co jest grane?

Zrobiłem mu reset, usunąłem z aplikacji i na nowo dodałem do aplikacji, może pomoże

 

Edit1: po odkręceniu pokrywy baterii znajduje się bardzo ładne pudełko a w nim pakiet akumulatorów 4 sztuki i zdjęcie z etykiety

Zdj-cie-01-09-2020-19-18-39.jpg

tu galeria szczegółów baterii aku -> https://ibb.co/album/R3TG84

Edit2: 02.09.2020 8:58 zatrzymał się w trakcie odkurzania zdołał sprzątnąć 18 m2 a aku ma 13%. Coś mu się pomieszało zawsze przy ok. 20% jechał do stacji  doładować się a teraz wariuje.

 

Wnioskuje ze bateria-aku jest już na finiszu swoich możliwości. Muszę zamówić nową.

 

Czy możecie podzielić się linkiem do sklepu dostawcy sprawdzonego w kwestii baterii aku?

Edytowane przez billboard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może być problem bo jak kupiłem robota to się tym interesowałem i nawet Chińczyka pytałem o akumulatory to mi pisał, że do serwisu musiał by napisać bo tak to ich nie ma. Może się zmieniło coś, sam jestem ciekawy. Po zdjęciach widać, że to zwykłe akumulatory 18650, takie kosztują niedużo. Może można by było wymienić same paluchy bezproblemowo? Sprawdzałeś jak to tam jest złączone?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowe zgrzewanie 4S1P,  jak ktoś ma sprzęt to można samemu wymienić. Najistotniejszą częścią tego elementu jest wtyczka ;). Proponowane ogniwa to 4x SANYO GA 3,7 3450mAh. Koszt ogniw to ok. 60zł a robocizna swoją drogą. Na dobrą sprawę na ali jest taki zestaw ale pojemność 2800mAh i dużo drożej a i czekania ponad 2 tygodnie.

 

Edytowane przez billboard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.09.2020 o 11:42, juri napisał:

Bliźniaczy model viomi V2, do niego też nie ma aku? A to 

49,87 zł  30%OFF | Doublepow 7.4V 18650 bateria litowa 3600mAh/5200mAh ładowalny akumulator megafon głośnik płyta ochronna + XH-2P wtyczka
https://a.aliexpress.com/_eLBoWR

Oferta cenowo super.

1. W ofercie brakuje odpowiedniego typu wtyczki, znalazłem taki "niby" odpowiedni pakiet gotowy do styj02ym ale tylko o pojemności 2800mAh a nie 3200-3500mAh.

2. Zgrzanie ogniw to nie układ 4s1p - nie umieścisz ich w opakowaniu i nie zmieścisz w odkurzaczu

4S1P wygląda tak:

2020-09-06-16h18-53.jpg

3. zbyt długi czas oczekiwania na dostawę.

 

Jeśli wszystko odbędzie się zgodnie z planem to będę miał wymienione ogniwa na nowe w starym pakiecie ponieważ w jego środku zgrzana jest też dodatkowa elektronika. zrobię update ze zdjęciami na przyszłość gdy pakiet wróci do mnie.

 

Edit 11:00 07.09.2020 wymiana ogniw powiodła się pakiet jest gotowy i sprawdzony czekam na dostawę.

 

Edit 10:14 10.09.2020 wczoraj dotarła do mnie bateria, działa rewelacyjnie.

Jeśli ktoś będzie zainteresowany wymianą ogniw zostawiam kontakt do speca: [email protected]

Edytowane przez billboard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ma podobny problem, ale u mnie odkurzanie zatrzymuje się przy poziomie baterii 70%. Wcześniej zatrzymywał się przy ok. 50%. 

Mam wersję z softem EU. Kupiłem nawet miernik i pokazuje, że bateria ma 15.7V, czyli wygląda na sprawną. Miałem nadzieję, że to bateria a tak brakuje mi pomysłów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...