Sign in to follow this  
vegasnight

Skradziony telefon - proszę o pomoc

Recommended Posts

Witajcie drodzy forumowicze

Mam następujący problem, w listopadzie ubiegłego roku został mi skradziony smartfon Mi9T Pro. Sprawę zgłosiłem na policję, podałem IMEI i po dwóch miesiącach prokuratura umorzyła sprawę z powodu nie wykrycia sprawcy :/ 

Lokalizacja telefonu w "google find my device" oraz https://us.i.mi.com/mobile/find#/ przez kilka miesięcy nie wykrywała telefonu. Został wyłączony. 

Dziś z ciekawości sprawdziłem konto Xiaomi i okazało się że lokalizacja mojego smartfona została ustalona 2 tygodnie temu! Mam lokalizację na mapie jednak jest to blok z 10 mieszkaniami i nie wiem co robić teraz...

Doradźcie coś :( nadzieja że odzyskam sprzęt wróciła

No sam przecież nie pójdziesz odbierać fona , zgłoś ponownie na policję.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Nie będą sprawdzać żadnego. Będą monitorować kolejną lokalizację i aktywność imei.

/Jeśli wznowią postępowanie/.

8 godzin temu, vegasnight napisał:

lokalizacja mojego smartfona została ustalona 2 tygodnie temu

Jeśli masz nowy Xiaomi z tym samym kontem - może to być błąd.

Zdalna lokalizacja za pomocą Google pokazuje powiadomienia na urządzeniu, za pomocą Xiaomi nie pokazuje. Znalazca/złodziej widział, że go szukasz.

Jeśli miałeś ustawione pin/hasło/wzór i nie miałeś odblokowanego Bootloader'a - smartfon dawno został zutylizowany.

Mogłeś wysłać informację do tej osoby - z obu kont z numerem telefonu i ofertą nagrody.

Zablokowałem tel zdalnie poprzez konto xiaomi. Ustawiłem też wiadomość i numer telefonu do mnie, ale znalazca nie zadzwonił. Zablokowany smartfon Xiaomi ponoć jest nieużywalny więc IMEI nie namierzą bo nikt go nie uruchom na nowej karcie sim :/ Pozostała mi jedynie lokalizacja na mapie. 

Edited by vegasnight

Nie jest to więc lokalizacja twojej zguby. Jakiś błąd.

Ps.

Z odblokowanym bootloader'em można wgrać Custom Rom (nie Miui) i używač. Imei będzie aktywny, lokalizowanie nie.

12 minut temu, dzidexx napisał:

Nie jest to więc lokalizacja twojej zguby. Jakiś błąd.

Dlaczego nie? Po wsadzeniu karty sim do fona i uruchomieniu go, fon łączy się od razu z netem, odpala się ekran informujący o blokadzie konta oraz wysyłana jest lokalizacja. Raczej każdy wkłada najpierw kartę sim, następnie uruchamia fona... Lokalizacja jak najbardziej może być poprawna, a jeżeli karta była w urządzeniu to i IMEI się u danego operatora wyświetli.

2.jpg

1.jpg

Tak to wygląda. Pójdę na policję. Może gośc wsadził SIM i namierzą IMEI.

Dziękuje za pomoc

Edited by vegasnight