Skocz do zawartości

Telefon nie wykrywa Telewizora


barteq9

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

mam ten sam problem.

apka od xiaomi  ( mipilot) nie działa i nie wyszukuje tv, tak samo apka od philipsa.

dodam że apka x-cast działa i widzi tv.

aktualizacji systemu sobie nie przypominam.

 

ktos cos?

 

edit.

 

chyba już wiem.. mi 9 t pro nie ma podczerwieni IR

Edytowane przez gesiowy
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec pomyliles pojecia."projekcja" :)) 

mipilot fakt dziala poprzez irde

ja uzywam samsung smart viev jako sterowanie zamiast pilotem...i dziala to idealnie....

a co do xcast... tu z forum ktos mi polecil ta apke i odkad 1raz ja uzylem telefon zaczal widziec tv i juz nie musialem z niej korzystac... lecz ma ciekawa fukncje szukania napisow i jest to bardzo pomocne(nawet w vlc czesto nie ma tych napisow). woec polecam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Co do ekranu bezprzewodowego (czy też projekcji) - mam Mi9t z najnowszą aktualizacją MIUI 11 na nasz rynek i przetestowałem różne kombinacje sieci i udostępniania ekranu z telefonu na TV (Samsung 55NU8042 - najnowsza aktualizacja oprogramowania):

TV i telefon w sieci 2,4GHz - wszystko działa (i projekcja i ekran bezprzewodowy)

TV w sieci 2,4GHz i telefon w sieci 5g - projekcja działa, natomiast ekran bezprzewodowy nie

TV i telefon w sieci 5g - nie wyszukuje telewizora i nie da się połączyć

I teraz pytanie: Czy ktoś rozwiązał problem z połączeniem telefonu z TV gdy oba urządzenia są połączone do sieci 5G?

Edytowane przez tommy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

@Gregwaww @felek14

1. Opcje programisty.

2. Certyfikat ekranu bezprzewodowego. Włączyć.

3. Ustawienia -> połączenie i udostępnianie -> ekran bezprzewodowy 

4. Aktywujemy ekran bezprzewodowy i teraz będą aktywne ukryte opcje certyfikacji.

5. "Operating Chanel" zmieniamy kanał z automatycznego na "1".

Działa też na innych telefonach, na realme też nie działało a teraz już działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Z tą projekcją w Xiaomi to wogóle dziwna sprawa, ja już od ponad roku szukam rozwiązania. W moim przypadku mam Xiaomi note 10 i Redmi note 9 i tv Philipsa 7303. Przesyłanie ekranu w miarę działa, chociaż tv czasami zapomina ustawień i nie jest widoczny, w tedy na minutę trzeba wyłączyć z kabla. Można również posłużyć się apką na tv wakelock. Jednak ta projekcja wogóle nie działa. Gdy ją włączam nie widzi ani mojego tv ani MiBoxa, za to widzi telewizor sąsiad Samsunga serii 6. I tylko na jednym starym urządzeniu typu Box mogłem połączyć przez projekcje. Co ciekawe ostatnio byłem u kolegi u w najnowszym Samsungi projekcją nie działa.
Jak włączam apke Cast to Tv to widzi mój Philips jako DLNA i Chromecast. Gdzieś czytałem, że winą są nowsze wersje androida, ale nikt tego nie potwierdził.

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=17717]szunaj4[/mention]
Mam rn7 i działa. Właśnie po tym co napisałem. Do tego nie działało mi na mi9se, mi9lite i na obecnie posiadanym realme 7 pro. Na każdym z wymienionych, zadziałało. 
Masz rację, że przy twojej metodzie, w opcji przesyłania ekranu, te opcję się pojawiają.(choć i bez nich mi to działa). Jednak mi chodzi o funkcje projektora jak na focie.fd074d0ecb0d40ea808ac0a404f91d21.jpg

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawości, spróbuj wyszukać aktualizacje telewizora ręcznie. Może jest jakaś dostępna. Ja mam Philipsa 6703, który co prawda nie jest na Android TV ale automatyczne aktualizacje jak się okazało nie działają (tzn. sam nic nie znajdował) ale po ręcznym wyszukaniu okazało się, że trzy miesiące temu była wydana aktualizacja softu.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Dnia 18.02.2021 o 15:22, frrancuz napisał:

@Gregwaww @felek14

1. Opcje programisty.

2. Certyfikat ekranu bezprzewodowego. Włączyć.

3. Ustawienia -> połączenie i udostępnianie -> ekran bezprzewodowy 

4. Aktywujemy ekran bezprzewodowy i teraz będą aktywne ukryte opcje certyfikacji.

5. "Operating Chanel" zmieniamy kanał z automatycznego na "1".

Działa też na innych telefonach, na realme też nie działało a teraz już działa. 

Witam dzięki kolego miałem z tym problem kawał czasu, już kombinowałem ustawienia fabryczne tv, smartfona i nic a tu znalazłem Twoją wskazówkę i pomogło dobra robota, jak na to wpadłeś? ale wiesz może jak ustawić żeby operating chanel w ekranie bezprzewodowym był cały czas ustawiony na 1 bo po wyjściu znowu ustawia się sam na auto i nie łączy się z tv i muszę za każdym razem ustawiać ręcznie ? Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...