Skocz do zawartości

SafetyNet FIX


marcin19883

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy z forum XDA, znaleźli sposób na profil CTS. Na moim telefonie Redmi Note 7 działa.

Musimy mieć najnowszego Magiska i zainstalować:

Moduły Magisk:

Aplikacje:

 

W Xposed Manager, wchodzimy w sekcje moduły i aktywujemy HiddenCore. Czyścimy dane aplikacji Sklep Google i po wszystkim uruchamiamy telefon ponownie.

Screeny są mojego autorstwa.

 

Screenshot_2020-03-12-22-57-02-312_org.meowcat.edxposed.manager.jpgScreenshot_2020-03-12-22-58-55-081_com.topjohnwu.magisk.jpgScreenshot_2020-03-12-22-59-32-445_com.android.vending.jpg

 

Żródło: https://forum.xda-developers.com/apps/magisk/safetynet-fix-google-update-march-2020-t4063679

Edytowane przez marcin19883
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi przypiął/eła ten temat
1 godzinę temu, marcin19883 napisał:

Sprawdzałeś aplikacje, które nie działają bez safetynet? Ja mam RN7 i nie mam co sprawdzać. Nie mam NFC.

Czy fix działa z dowolnym Magiskiem, w sensie kanału dystrybucji?

 

[EDIT]

OK. Zainstalowane. Działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, marcin19883 napisał:

Sprawdzałeś aplikacje, które nie działają bez safetynet? Ja mam RN7 i nie mam co sprawdzać. Nie mam NFC.

Przed chwilą chciałem zapłacić Google Pay i niestety nie przeszło. Wywalił mi komunikat, że mam nieautoryzowane urządzenie czy coś takiego. 

Płatność dziadkowską apką Santander zadziałała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja dzisiaj też zaliczyłem zdziwnienie, gdy mi odrzuciło płatność telefonem.Mimo ze rano płaciłem i było wszystko ok. Póżniej , zaktualizowałem android system webview. Zrobiłem wszystko według poradnika, safety jest na zielono. Ale w GPay pod kartą, nadal widnieje że urządzenie jest nieautoryzowane, czy jakoś tak.Pozostaje mi tylko sprawdzić ,czy będzie ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj też mam problem z płatnościami: rano poszła, a teraz już nie działa. Safety net w magisku czerwony na cts.profile i basicintegrity, a google pay : twój telefon nie obsługuje płatności zbliżeniowych. Nie zmieniałem dzisiaj nic w oprogramowaniu. Nie aktualizowałem romu, aplikacji w google play. Czy ktoś ma podobny problem i może wie jak go rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, widmo1980 napisał:

U mnie niestety mimo że udalo sie przywrócić safetynet na zielono ,płatności nie działają. Usunąłem kartę z gpay.Ale niestety już nie udało mi sie jej zainstalowac ponownie .

U mnie to samo. Zrobiłem wszystko według instrukcji z pierwszego posta, safetynet powrócił na zielono, a GPay nadal zgłasza, że telefon nie spełnia wymagań. Na razie poradziłem sobie tak, że usunąłem roota i działa. Oczywiście żadne ukrywanie roota w Magisku dla aplikacji googlowych nie pomagało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się udało naprawić safetynet sposobem z tego poradnika .Dodam że bez problemu udało mi się też dodać kartę . Magisk który mam, to wersja 20.4 canary . Płatności nie sprawdzałem , ale jak tylko sprawdzę to dam znać czy wszystko jest ok.

Magisk manager 20.3 ctsProfile

 

Płatności działają :)

Edytowane przez widmo1980
aktualizacja postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Spróbuj zrobić tym sposobem który podałem wyżej , poradnik z youtube. Wcześniej tez kombinowałem z modułami ale nie wygaszał mi się ekran , więc dałem sobie spokój. A po zastosowaniu tego poradnika jak dotąd nie miałem żadnych problemów z płatnościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się @mrosi nie ma, najwyższy model jak dobrze pamiętam to mi9. No ale skoro większość modeli xiaomi jest pod tym samym numerkiem to może warto zaryzykować. A nóż faktycznie zadziała. Dodatkowo w ustawieniach trzeba zaznaczyć magiskhide , wcześniej przechodziło bez zaznaczania tej opcji.Teraz niestety ale nie przechodzi. Po zaznaczeniu CTS jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, widmo1980 napisał:

 A nóż faktycznie zadziała. Dodatkowo w ustawieniach trzeba zaznaczyć magiskhide , wcześniej przechodziło bez zaznaczania tej opcji.Teraz niestety ale nie przechodzi. Po zaznaczeniu CTS jest ok.

Nie sądzę. Mi 10 ma inny czytnik linii i inną siatkę dotyku w ekranie niż w dotychczasowych modelach.

Poza tym, dopóki płatności działają, to sam CTS nie bardzo mi przeszkadza... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Na Mi 9 działa bardzo dobrze.

Edit: Polecam też aplikacje z Google Play sprawdzające poprawność SafetyNet, u mnie Magisk nie sprawdzał wszystkiego. Ja używam SafetyNet Checker. Jeśli komuś z EdXposed i HiddenCore Module wyświetla "payload verification failed", to u mnie pomogło wyczyszczenie danych i cache'u Google Play, usług Google Play i Google Services Framework.

Edytowane przez ullortnaci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie najlepiej sprawdził się sposób opisany przez mickeey_mau5 z poniższego wątku:

https://miuipolska.pl/forum/topic/52052-xiaomi-mi-note-10-lite-miui-12-polska-xiaomieu-stabilne-12020qfnmixm-android-10/?do=findComment&comment=578744

Bardzo szybka instalacja i mała ingerencja. Działają płatności, aplikacja McDonald's, wszystkie apki bankowe i przechodzi wszystkie testy SafetyNet.
Jest jednak mała wada takiego rozwiązanie... model urządzenia zmienia się na BASIC.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 2.12.2020 o 13:05, meriox napisał:

U mnie najlepiej sprawdził się sposób opisany przez mickeey_mau5 z poniższego wątku:

https://miuipolska.pl/forum/topic/52052-xiaomi-mi-note-10-lite-miui-12-polska-xiaomieu-stabilne-12020qfnmixm-android-10/?do=findComment&comment=578744

Bardzo szybka instalacja i mała ingerencja. Działają płatności, aplikacja McDonald's, wszystkie apki bankowe i przechodzi wszystkie testy SafetyNet.
Jest jednak mała wada takiego rozwiązanie... model urządzenia zmienia się na BASIC.

U mnie ten ani inne sposoby nie działają, tzn safety net w Magisk przechodzi ale google pay nie działa, inna apka safety net ściągnięta z google play daje status failed. Są może jakieś nowe fixy dla safety net?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2021 o 19:46, xiaomi_lepsze napisał:

U mnie ten ani inne sposoby nie działają, tzn safety net w Magisk przechodzi ale google pay nie działa, inna apka safety net ściągnięta z google play daje status failed. Są może jakieś nowe fixy dla safety net?

Jasne. Aktualnie na XDA w temacie Magiska jest najnowszy fix. Wszystko działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam

Wczoraj wyskoczył mi błąd safertynet w magisk mam mi10 lite 5g 

Po pobraniu plików z twojego postu riru się zainstalowało poprzez magisk dwie apki także a Edxposed w magisk pokazuje failed

O co w tym chodzi ? Proszę o pomoc 

 

Zrobiłem tym sposobem

https://droidholic.com/fix-safetynet-failed-cts-profile-false/

Safetynet już jest OK ale mimo to google pay i bank nie działa :(

kurde nie wiem jak to ugryźć 

Pozdrawiam

Edytowane przez vipvip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...