Skocz do zawartości

Premiera Redmi Note 9 Pro i Pro Max


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo mi się podobają te Redmi, naprawdę zacnie wyposażone. Ekran bez wcięcia, tylko z kropką wygląda lepiej niż wcześniejsze notche. Cena od 680 do 1000zł po przeliczeniu, w Polsce ten najbardziej wypasiony to pewnie 1200-1300zł będzie kosztował. Bateria konkretna, szybkie ładowanie, multum aparatów (wciąż nie wiem po co, ale ja się nie znam), USB-C, jack 3.5mm, procesor szybki. 

Uwagi mogę mieć do czytnik linii papilarnych na boku, trochę gorzej będzie z odblokowaniem różnymi palcami, bo jak był na tyle, to łatwo jest trafić obojętnie którym paluchem, a na boku to pozostaje tylko kciuk jako ten najbardziej domyślny. No i wielkość ekranu. Już te 5.99" i 6.26" są duże, a 6.67", to tak trochę mało komfortowe się robi. Oczywiście to moje odczucie, bo duży ekran to też duża podatność na wygięcia i uszkodzenie warstwy dotykowej. Już tak załatwiłem telefon, że wygięcia praktycznie nie było widać,  pęknięcia żadnego, a dotyk zwariował i nie można było korzystać z telefonu. 

Pewnie się skuszę jak już się zadomowi na dobre i ceny będą korzystniejsze niż po premierze. Mam nadzieję, że konstrukcja będzie solidna i nie będzie się łatwo wyginać. Kurcze, Jerry mógłby zrobić test wytrzymałości jak to robił wcześniej, bo teraz się bierze tylko za flagowce.

A i przypomniało mi się, że gdzieś w necie czytałem o zwykłej wersji, że ma mieć procesor Mediateka.

Edytowane przez mgcompany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zastanawiałem się nad zmianą telefonu bo mój Mi Mix 2s ma prawie 2 lata. Jednak patrząc na to jak wielkie telefony robi Xiaomi to chyba nic dla siebie nie wybiorę. Ostatnio Samsung poszedł po rozum do głowy i produkuje telefony które mają ok. 150mm wysokości. Pisze tutaj o Galaxy s20. Cena to pomyłka, ale przynajmniej wielkość jest do przyjęcia. Jak dla mnie 6,64" to pomyłka. To jest coś koło 165mm. Tak jak pisał @mgcompany jest już to mało komfortowe. Niech mi Mi Mix 2s jak najdłużej służy bo nie widzę, jak na razie, telefonu dla siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 12.03.2020 o 23:04, radier napisał:

Telefony ciekawe pod warunkiem, że w wersji globalnej otrzymają NFC.

Redmi Note 9S u nas = Redmi Note 9 Pro w Indiach. O NFC raczej można pomarzyć.

Note 9 Pro Max u nas - przynajmniej z codename excalibur - nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ktoś wie czy w 9s można ukryć przednią kamerę tak jak w K30, rozmiar wyświetlacza redukowany czarnym paskiem z powiadomieniami na czarnym polu?

Póki co to jedyna sensowna pozycja dla mnie, chyba że K30 lub jego PoCowersja będzie mieć B20.

Brak NFC przeżyje ale B20 potrzebna niestety. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...