Skocz do zawartości

Czy to koniec xiaomi.eu?


gasie

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, mrosi napisał:

Odblokowany bootloader to inny system niż "czysty" od Google, co za tym idzie, mniej reklam, co się równa mniej wpływów do Google.

Nic więc dziwnego, że kombinują jak koń pod górę...

A jaki % użytkowników smartfonów odblokowuje BL? Ja wiem że na takim forum jak tu, czy XDA wydaje się że sporo, ale dla Google to mała liczba. Bardziej chodzi o wpływ z certyfikacji, a nie reklam (reklamy można przez DNS załatwić...). A to że przy okazji oberwą inny użytkownicy, to inna sprawa. 

Ja ogólnie jestem za tym, żeby system był zamknięty, stabilny i bez błędów, proszę bardzo. Rzecz w tym, że taki nigdy nie będzie, a robią pod górkę. 

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, galakty napisał:

A jaki % użytkowników smartfonów odblokowuje BL? Ja wiem że na takim forum jak tu, czy XDA wydaje się że sporo, ale dla Google to mała liczba. Bardziej chodzi o wpływ z certyfikacji, a nie reklam (reklamy można przez DNS załatwić...). A to że przy okazji oberwą inny użytkownicy, to inna sprawa.

W sumie racja. Przyznaję. Nie mniej weź pod uwagę, że Xiaomi to czwartty gracz na rynku pod względem sprzedaży smartfonów.. To przekłada się na kilkaset milionów sprzedanych telefonów. Nawet 10% tej liczby to jest sporo. Więc nie do końca jest to takie mało znaczące dla Google... :)

Zatem zamknięty system to nie jest dobre rozwiązanie. Ale to moje zdanie, oparte na kontakcie z iPhone i iPadami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrosi napisał:

Xiaomi to czwartty gracz na rynku pod względem sprzedaży smartfonów.. To przekłada się na kilkaset milionów sprzedanych telefonów.

W Indiach sporo osób kupuje Xiaomi, bo łatwo na te telefony tworzyć custom rom. Producent szybko wydaje źródła kernela. To jest na plus, bo więcej sprzedanych telefonów. kompletne zablokowanie telefonu, wpłynie negatywnie na sprzedaż. Chociaż Soft Global nie jest taki zły, ale ma dużo śmieci pod maską, które np xiaomi.eu usuwa.

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, marcin19883 napisał:

Chociaż Soft Global nie jest taki zły, ale ma dużo śmieci pod maską, które np xiaomi.eu usuwa.

Nie jest zły, to fakt. Miałem na Mi Note przez dwa dni. Jest bardziej responsywny i szybszy w działaniu niż EU. Tyle tylko, że nie wiedzieć dlaczego, Xiaomi zdecydowało się na wprowadzanie appek od Google, zamiast natywnych, z MIUI. Dla użytkowników (fanów) Xiaomi, to psora wada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po zainstalowaniu EU i zabawie przez jeden dzień stwierdzam że ta wersja jest znacznie przyjemniejsza, szybsza i ogólnie oferuje dużo więcej niż global. Bałem się co prawda o płatności, jednak nie ryzykowałem z rootem i wszystko hula pięknie tak jak powinno. No i najważniejsze że znów mam rejestrator rozmów :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...