Skocz do zawartości

Air Purifier 3H (EU) - automatyzacja szwankuje


ko.cio

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem posiadaczem tego urządzenia od kilku miesięcy. Wydawało mi się, że już zapanowałem nad nim, podefiniowałem sceny, wszystko chodziło jak należy. Pewnego wieczoru, mimo zmian warunków od których sceny były uzależnione, oczyszczacz nie zadziałał. Sprawdziłem i okazało się, że niektóre sceny są usunięte. To jeszcze mało: następnego dnia pojawiły mi się jakieś sceny o nazwach po niemiecku oraz chińsku, zawierające odniesienie do urządzeń, których nie mam. Podczas próby usunięcia tych scen wyskakuje mi błąd, że się nie da bo zawierają usunięte urządzenia (jakbym nie wiedział). Ale jak usunę te urządzenia to nie chce mi i tak usunąć tych scen z powodu "bo nie" (błąd operacji). Nawet nie mogę ich wyłączyć (na szczęście nic nie robią). Usunięcie i powtórne podłączenie urządzenia do aplikacji nic nie daje bo te sceny (i te niemieckie i moje i inne) przypisane są chyba do urządzenia w chmurze i się pojawiają na nowo. Zainstalowanie aplikacji na nowo też nic nie daje.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma jakiś pomysł aby się pozbyć tych śmieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Napiszę tylko jak zakończyła się sprawa z niniejszym. Być może kogoś spotka podobny problem.
Po sprawdzeniu sytuacji przez rezmusa (dzięki) zgłosiłem problem do globalnego serwisu. Pierwsza odpowiedź to taka, że nie rozumieją w czym problem (problem zgłosiłem po angielsku), kolejna, po wysłaniu obrazków, że rozumieją i zalecają usunięcie danych aplikacji w komórce. Po przekazaniu im informacji, że to nie pomogło, zalecili zwrócić się do sprzedawcy. Na moje pytanie czy do sprzedawcy aplikacji Xiaomi Home, czy do sprzedawcy oczyszczacza czy też innych urządzeń wykorzystywanych przeze mnie w tej aplikacji otrzymałem odpowiedź:

Quote

I would like to inform you that we have guided you with all the troubleshooting hence, we would request you to coordinate with the respective point of purchase for further assistance. As of now, we are not selling this product through our official global website, so we would not be able to guide you with this. Also, Xiaomi does not provide the International warranty and warranty for the products bought through any other vendor/website.

No więc fajnie ;-)

Pomogła dopiero likwidacja konta w Xiaomi i założenie nowego. No ale to sporo roboty z konfigurowaniem wszystkiego na nowo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Koledzy  od jakiegoś czasu przestała mi działać automatyzacja na 3H EU -  czy muszę zakładać nowe konto  czy jest jakaś inna możliwość?

Mam ustawionych kilka programów:

- <10 pm - wyłącz

- 10<15 - tryb nocny

itd...

W zasadzie na co reaguje, to program wyłącz poniżej 10pm

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@liniowiec

Nie - nadal chodzi jak chce. Zauważyłem, że przełącza programy prawidłowo jak się odpali appkę na telefonie, ale trudno żeby cały czas mieć appkę włączoną.

Mam programy:

- poniżej 10ppm wyłącz

- od 15ppm - tryb nocny

- od 25ppm tryb ręczny - w godz 7-20

- od 25ppm tryb nocny - w godz 20-7

I z tego co obserwuję, to w zasadzie automatycznie działają tylko 2 pierwsze. Pozostałe załączają się prawidłowo dopiero jak odpalę appkę.

Qrde, że też cos musieli spier...

@rezmus czy coś możesz poradzić na powyższe? Oczyszczacz w wersji EU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś działa automatyzacja? już mnie zaczyna to wqr... oczyszczacz żyje własnym życiem. Ustawione programy wcale nie robią na nim wrażenia.

Kiedyś nie było z tym problemów

Jest jakaś aktualizacja softu dla oczyszczacza - zobaczymy co to da

Edytowane przez krzygaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założylem temat w problemach technicznych i dopiero widze że temat poruszacie tu.

 

U mnie też jest problem tyle że nie działa nawet automatyzacja wyłączania. A mam tylko dwie sceny:

1. jeśli poniżej 15 to wylącz

2. jeśli wyższa niż 35 a niższa niż 60 przełącz w tryb ręczny.

 

W czym jest problem że nie działa?

 

ps. czy ktoś może poprosić administracje na xiaomifans. Nie da sie tam zarejestrować.

Takie info:

Przepraszamy, ale wystąpił mały problem.

Nie masz uprawnień, aby zarejestrować konto na tej stronie.

Kod błędu: 2S129/1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych kluczowe jest to, co jest w linku od @rezmus:

ze wzgledu na ograniczenia firmware (wysylanie danych co 30 minut lub przy zmianie o conajmniej 20 jednostek)

Czyli jeżeli ułożycie sobie warunki działania musicie liczyć się z tym, że jeżeli nie było zmiany o 20pm, to jest 30min zwłoki zanim oczyszczacz prześle aktualny stan pm na serwer i zostanie uruchomiony inny warunek

Jeżeli chcecie by ułożone warunki działały bez w/w zwłoki, to musicie odpalić appkę i wejść w oczyszczacz.

Tak mi wychodzi z moich obserwacji.

Edytowane przez krzygaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, krzygaj napisał:

Dla potomnych kluczowe jest to, co jest w linku od @rezmus:


ze wzgledu na ograniczenia firmware (wysylanie danych co 30 minut lub przy zmianie o conajmniej 20 jednostek)

Czyli jeżeli ułożycie sobie warunki działania musicie liczyć się z tym, że jeżeli nie było zmiany o 20pm, to jest 30min zwłoki zanim oczyszczacz prześle aktualny stan pm na serwer i zostanie uruchomiony inny warunek

Jeżeli chcecie by ułożone warunki działały bez w/w zwłoki, to musicie odpalić appkę i wejść w oczyszczacz.

Tak mi wychodzi z moich obserwacji.

Tak było wcześniej tzn nadal jest ale nawet poza tymi dwiema zmiennymi nadal nie działa automatyzacja :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przyłączam się do tematu. Wcześniej wszystko działało, obecnie jedynie wyłącza się poniżej zadanego progu. Czas 30min i próg 20 jest mi znany, liczę się z tym. Ale obecnie totalnie nie działa automatyzacja. Oczyszczacz w wersji EU, więc w czym problem. Już dobrych parę miesięcy jest ten problem i dalej to samo. Zawiodłem się po raz pierwszy na tym sprzęcie. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z automatyzacją na 3H. Cały czas mam spełniony tylko warunek AQI<15 => wyłącz, mimo że często widzę AQI większe niż 15. Cały zeszły sezon to działało w porządku. Czy mógłbym prosić Was o pomoc jak to naprawić? Jedyna opcja używanie zmodowanej apki i jsona? Jak mogę modyfikować sobie tego jsona, żeby stworzyć więcej przedziałów i którym parametrem zmienia się stan/level/RPM oczyszczacza? Jakie sceny powinienem wtedy ustawić?

 

Chciałbym ustawić sobie mniej więcej coś takiego:

0-35 AQI => 770 RPM
35-75 AQI => 1300 RPM
75-115 AQI => 1700 RPM
115+ AQI => 2150 RPM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z automatyzacją w 3H, wersja EU.

Ogólnie mówiąc - działa losowo, raz wszystko gra, raz nie włącza się albo się nie wyłącza, często pomaga odpalenie aplikacji i ale aktualnie po przekroczeniu normy dwukrotnie oczyszczacz się nie chce włączyć.

Dodatkowo w dzienniku zdarzeń mam często powtarzane automatyzacje - czyli np. o 17 wyłączył się, a potem o 17:30 również załączona scena z wyłączeniem.

Jakieś rady? Aplikacja na iOS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie dokładnie to samo. Zwykle się wyłącza zgodnie z ustawieniem. Z włączeniem już gorzej.... A często i tak wchodzi nie w ten tryb który był ustawiony. Porażka totalna, kupiłem 3H głownie z uwagi na automatyzacje bo niestety wcześniej nie trafiłem na ten wątek... To mój ostatnio produkt Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Problem w tym jak te reguły są albo napisane albo opisane (do wyboru). Jeżeli jakieś reguły przestały wam działać, to dlatego że w pewnym momencie ujednolicili te reguły względem innych urządzeń. Ustawiając "jeżeli wszystkie spełnione" można spodziewać się, że jest to operator logiczny AND/ORAZ z kolei "jeżeli spełniona conajmniej jedna" to OR/LUB

Dla przykładu reguła ustawiona jako "jeżeli wszystkie spełnione":

- jeżeli PM2.5 > 5ug ORAZ jeżeli PM2.5 < 50ug to włącz manual, co inaczej można przedstawić jako 5<X<50, gdzie x to aktualna wartość odczytu

Brzmi całkiem sensownie jednak z punktu widzenia tego oprogramowania jest niewykonalna do spełnienia. Otóż sprawdzając te warunku porównywane nie są aktualna wartość z wartościami brzegowymi. Działa to raczej na zasadzie:

'jeżeli wartość wzrosła ponad 5" (czyli było mniej niż 5 i wzrosło ponad) ORAZ "jeżeli wartość spadła poniżej 50) (czyli było powyżej 50 i spadło)

Jak widać taki stan jest nie wykonalny do spełnienia. Żeby stare reguły działały trzeba zmienić je na LUB wtedy działają poprawnie.

 

Ponoć jak oczyszczać nie jest podłączony do telefonu to aktualizuje sobie dane/sprawdza te reguły jeżeli wartość zmieni się o 20 jednostek lub minie 30 minut. 

Z moich obserwacji wynika, że i tak i nie. Prawdą jest, że z aplikacją włączaną na dany oczyszczacz wszystko działa fajnie. Jednak, gdy odetniemy się od internetu lub ubijemy apkę działa to rożnie... raz dobrze a raz tragicznie. Najgorzej jest z odczytami jak wyłączymy oczyszczacz i chcemy aby włączał się np powyżej 5 ug. Czasami tak działa ale również miałem sytuację w której psikanie dezodorantem nie powodowało uruchomienia. Z kolei po włączeniu aplikacji wartości nagle skakały np do 600. Moim patentem żeby działo to jako tako, jest nie wyłączanie oczyszczacza w porze kiedy ma on pracować.

Zastanawiam się czy po podłączeniu go do bramki zacznie może funkcjonować lepiej (nie będzie polegać na moim telefonie jako medium?) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem również że największy problem jest przy małych zakresach reguł. tj jeżeli reguła obejmuje mniej niż rzekome 20 jednostek. Przekroczenie tej różnicy raczej rzadko nie działa (chyba, że przy wyłączonym oczyszczaczu), z kolei przy wartościach mniejszych często jest problem.

Jedną z reguł jaką miałem była reguła:

"jeżeli pm2.5 mniej niż 5 to włącz tryb automatyczny"

Efekt był taki, że często po spadku pm2.5 poniżej 5 wiatrak chodził wciąż na trybie manualnym, przez godzinę czy nawet dłużej - aż odpaliłem aplikację. W tym czasie odczyty oscylowały w granicach 1-3.

Dodałem do tej automatyzacji dodatkowe reguły i cała brzmi następująco:

"jeżeli pm2.5 mniej niż 5 to włącz tryb automatyczny"

LUB

"jeżeli pm2.5 mniej niż 4 to włącz tryb automatyczny"

LUB

"jeżeli pm2.5 mniej niż 3 to włącz tryb automatyczny"

LUB

"jeżeli pm2.5 mniej niż 2 to włącz tryb automatyczny"

 

Z moich obserwacji wynika, że poprawiło to pracę i oczyszczacz przechodzi w tryb automatyczny(jak do tej pory) zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Ta automatyzacja napisana jest chyba przez przedszkolaka xD Nie wiem kto to programował, ale to jest jedna wielka porażka.

Już myślałem że coś jest popsute, ale chyba wiem jak to działa. Problem leży w odświeżaniu wartości i warunków.

Przykładowo mam dwie sceny:

  • Poniżej 10 wyłącz
  • Powyżej 10 tryb auto

I teraz tak. Jeśli włączymy oczyszczacz przy wartości 2, to... NIGDY się nie wyłączy. Czemu? Bo warunek "poniżej 10" nie zaskoczy. Czemu? Bo zaskoczy tylko jeśli wartość będzie powyżej 10 i spadnie poniżej 10. Zrobiłem test ze świeczką, urządzenie weszło z 1 na 600, potem spadło poniżej 10 i się wyłączyło. Gdyby nie świeczka to chodziłby aż ktoś napalłby w piecu i wykrył więcej niż 10.

Tragedia :D 

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Mój egzemplarz po wykryciu przekroczenia normy z jednej ze scen uruchamia się prawidłowo. Robi co do niego należy i... I czeka aż otworzę aplikację mi home, żeby mógł załapać scenę mówiąca o wyłączeniu urządzenia po oczyszczeniu pomieszczenia. Aplikacja ma wyłączoną optymalizację baterii co nic nie zmienia. Muszę otworzyć aplikację i wejść w urządzenie. Wtenczas urządzenie wyłącza się zgodnie z założeniami jednej ze scen.

Pytanie: czy zmodowana apka coś temu zaradzi?

Jak sobie radzicie z utrudnieniami w automatyzacji?

Edytowane przez lukikow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dziala to urzadzenie, wysyla dane do chmury niezbyt czesto oraz przy duzej zmianie od ostatniego wyslanego pomiaru. odpalenie apki wymusza czeste wyslanie danych. teoretycznie mozna by ustawic sobie taka scene zeby 2x dziennie wysylal komende wymuszajaca czeste wysylanie danych przez 12h. nie mam pojecia jak to wplynie na zycie sensora i czy chmura sie nie obrazi za flood.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...