Jump to content

Przy podłączeniu ładowarki wibruje

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Nie jestem serwisantem ale postanowiłem wymienić wyświetlacz w moim Xiaomi redmi 4x. Kupiłem oczywiście nie oryginalny. Wszystko zrobiłem tak jak na filmikach z YT więc myślałem że powinno być dobrze jednak po złożeniu wystąpił taki o to problem: podłączyłem pod ładowarkę. Oryginalną. Kabel USB niestety jest inny. Po podłączeniu zawibrowal jak zawsze ale dioda się nie zaświeciła. Po ok 5 sek. Dalej zawibrowal i tak co 5 sek wibruje. Reaguje na ładowarkę, bywa że załączy się logo Mi ale zawibruje i to wszystko. W fastbota nie wchodzi hard reset nie działa. Po podłączeniu do laptopa nie zostaje wykryty. Problem z kablem? Musi być oryginalny? Czy coś bardziej poważniejszego? 

Raczej coś poważniejszego, sama wymiana ekranu jest banalna. Musiałeś coś uszkodzić na płycie głównej.

Pierwsze co to włącz go bez wkładania kabla po prostu bo wymianę robiłeś chyba na naładowanej baterii? Tym sposobem sprawdzisz czy masz problem z USB.
Ewentualnie sprawdź czy taśma flex jest podłączona równo i poprawnie do modułu USB a ten do płyty i czy dobrze siedzi wtyk baterii w płycie. 
Oglądnij pod lupą gniazdko USB czy piny nie są luźne na płytce.