Skocz do zawartości

MIUI 20.3.5


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 200
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Dnia 9.03.2020 o 17:53, marcin19883 napisał:

Jak coś nie działa, to zalecane jest zrobić czystą instalacje i sprawdzić ponownie czy bug występuje. Nie zapominajcie, że to wersja beta.

Mi po czystej instalacji wszystko działało i szybko się uruchamiało. Tylko ten bug z szyfrowaniem w twrp jest.

Co masz na myśli mówiąc o czystej instalce?

Powrót do ustawień fabrycznych i wtedy instalujesz rom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Spili napisał:

Co masz na myśli mówiąc o czystej instalce?

Powrót do ustawień fabrycznych i wtedy instalujesz rom?

Wchodzisz w recovery, Format DATA, Wipe SYSTEM I VENDOR. Potem instalujesz dany soft. Oczywiście jeśli instalujesz xiaomi.eu to nie musisz SYSTEM i VENDOR wipować, bo skrypty softu same to robią. Przynajmniej kiedyś tak robiły. Ja tam i tak wipuje wszystko. Przed tym wszystkim warto usunąć hasła, piny w systemu i wylogować się z konta google i xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla nas ziomków informacja z HMNote7

Attention for Redmi Note 7 users:
Due to decryption issue on TWRP we don't push OTA for this device this week.
You can install ROM this week as below:
1) via ADB sideload: reboot to TWRP, ignore "Decrypt data" info (click Cancel), then Advanced > ADB Sideload > swipe. Connect device to PC. Copy xiaomi.eu ROM to PC (into ADB directory), then launch command line (or Minimal ADB and Fastboot) and write:
adb sideload xiaomi.eu_multi_HMNote7_20.3.12_v11-10.zip
and confirm. Update will start automatically - it might take more time than always. You won't lose data with this method.
2) via TWRP directly: Format Data as with first install, then install ROM from TWRP - you will lose data with this method
3) or wait for working TWRP and don't update

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2020 o 23:43, marcin19883 napisał:

Wchodzisz w recovery, Format DATA, Wipe SYSTEM I VENDOR. Potem instalujesz dany soft. Oczywiście jeśli instalujesz xiaomi.eu to nie musisz SYSTEM i VENDOR wipować, bo skrypty softu same to robią. Przynajmniej kiedyś tak robiły. Ja tam i tak wipuje wszystko. Przed tym wszystkim warto usunąć hasła, piny w systemu i wylogować się z konta google i xiaomi.

No to mam problem.

Wylogowałem się z Xiaomi, Googla. Usunąłem blokady ekranu.

W TWRP format DATA, SYSTEM i VENDOR..

No i wpada w bootloopa.

Brak zainstalowanego systemu.

Dane są zaszyfrowane i TWRP nie prosi o żadne hasło.

Jak się z tego wygrzebać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam problem.
Wylogowałem się z Xiaomi, Googla. Usunąłem blokady ekranu.
W TWRP format DATA, SYSTEM i VENDOR..
No i wpada w bootloopa.
Brak zainstalowanego systemu.
Dane są zaszyfrowane i TWRP nie prosi o żadne hasło.
Jak się z tego wygrzebać?
 
Jeśli formatowałeś DATA, to nic nie jest szyfrowane. Nie wipe data, tylko FORMAT. Potem skopiuj paczkę z softem i go wgraj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, anonymousPL napisał:

Nie. Wgrywałem normalny update jak zawsze. Z tego co widziałem to dużo ludzi ma ten problem. Wipe pomaga?

Edit: Zrestartowalem tel i jest okej. Zobaczymy na jak długo. 

U mnie to samo, po restarcie git a po dwóch dniach nie da się korzystać z telefonu normalnie. Ostatni działający rom to 2.27, ja osobiście wróciłem do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...