Skocz do zawartości

MIUI 20.3.5


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, pkrasinski napisał:

Jeżeli nie wstanie co mi pozostaje - serwis (płatne wgranie) czy jeszcze można powalczyć domowymi metodami? 

Spróbuj innym TWRP.

46 minut temu, ajes napisał:

@Orjon U mnie wciąż aktualizator sugeruje update do 19.12.12, choć jestem na 20.3.5. RN7Pro.

Zgłosiłem problem wczoraj, to kwestia usunięcia jednego pliku z serwera. Będzie ogarnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 200
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
37 minut temu, DukeN napisał:

Fajnie, tylko że stracę wszystkie dane i apki. A czy ponownie zainstalowanie orangefox nie zdejmie szyfrowania, przez adb np.?

Zainstaluj twrp, które obsługuje szyfrowanie. Jeśli Orangefox dla twojego telefonu wspiera szyfrowanie to tak, wystarczy zainstalować go w fastboot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy zrobiliście z wydajnością? 

Na Mi9 alikacje otwierają się ponad 2 sekundy, na sklep play muszę czekać ponad 3, bateria schodzi jak powalona. 

Nie umiecie zrobić JEDNEJ dobrej aktualizacji? 

Co z tego, że aktualizacje co tydzień, jak każda kolejna coś psuje, jest gorsza od poprzedniej. 

Wracam do 16.01, bo z tego gów** nie da się korzystać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pkrasinski napisał:

Po ponad godzinie nie wstał, zostawiam go w domu i napiszę wieczorem, jak wrócę. Jeżeli nie wstanie co mi pozostaje - serwis (płatne wgranie) czy jeszcze można powalczyć domowymi metodami? 

Wróciłem, prawie 7 godzin i cały czas na tym samym ekranie. Dzisiaj już nic nie będę robił, bo jestem "zmęczony", ale jak będą jakieś propozycje na jutro to chętnie skorzystam. W połowie grudnia wgrywałem tą samą metodą na Mi Note 10 i wszystko działało, a teraz na Pro (8/256) takie kwiatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pkrasinski napisał:

Wróciłem, prawie 7 godzin i cały czas na tym samym ekranie. Dzisiaj już nic nie będę robił, bo jestem "zmęczony", ale jak będą jakieś propozycje na jutro to chętnie skorzystam. W połowie grudnia wgrywałem tą samą metodą na Mi Note 10 i wszystko działało, a teraz na Pro (8/256) takie kwiatki.

Próbowałeś zrestartować telefon. Ja nie czekam dłużej niż 20 minut na każdym urządzeniu. Czasami wystarczy zrestartować, w innym przypadkui należy wykonać format data z "yes"  po instalacji romu. Sporóbuj tych dwóch rzeczy w pierwszej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marcin19883 napisał:

Zrobisz format data. To po ponownym uruchomieniu telefonu, znowu się zaszyfruje. Lepiej, żeby naprawili to twrp

No właśnie walczę. Niestety te nowe chińskie twrp które miało naprawić problem zupełnie go nie naprawia. Przynajmniej nie u mnie, bo ciągle mam pytanie o hasło. Nawet po formacie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem. Wgrywałem system, wgrywałem Magiska, ogarniałem te nowe TWRP, nic. Dalej wszystko tak samo.

Ściągam jeszcze jedno TWRP które wyszło, liczę, że ono w końcu naprawi ten problem.

Jedynie na ten moment to pomogło: https://drive.google.com/open?id=13AnwQJ5Dq3JXG3m9tVJJaTaqxq9pCxbw, ale straciłem po tym opcję dodania odcisku palca (dzięki dla @Lamcza za plik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja juz tak mialem od dawna ze w twrp prosiło mnie o hasło i wpisywałem to samo co do ekranu blokady. Teraz mam dfe i o żadne hasło mnie nie pyta mam po prostu odszyfrowane. A coś zmieniło że ludzie piszą że nie mogą dostać się do plików w twrp?

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm ja jeszcze nie miałem żadnego bootlopa z dfe. Trzeba po prostu instalować dfe zawsze po instalacji romu i z głowy.
 
Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
Co to jest to dfe ktoś to wyjaśni Łopatologicznie

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mariusz.ur napisał:

Próbowałeś zrestartować telefon. Ja nie czekam dłużej niż 20 minut na każdym urządzeniu. Czasami wystarczy zrestartować, w innym przypadkui należy wykonać format data z "yes"  po instalacji romu. Sporóbuj tych dwóch rzeczy w pierwszej kolejności.

Robiłem format data, wyłączałem telefon i włączałem go ponownie, cały czas to samo - wisi na ekranie startowym :(

Może ktoś zna jakiegoś "magika", który ogarnąłby mi ten temat, oczywiście odpłatnie i najlepiej w Warszawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Orjon napisał:

No wiem. Wgrywałem system, wgrywałem Magiska, ogarniałem te nowe TWRP, nic. Dalej wszystko tak samo.

Ściągam jeszcze jedno TWRP które wyszło, liczę, że ono w końcu naprawi ten problem.

Jedynie na ten moment to pomogło: https://drive.google.com/open?id=13AnwQJ5Dq3JXG3m9tVJJaTaqxq9pCxbw, ale straciłem po tym opcję dodania odcisku palca (dzięki dla @Lamcza za plik)

Jak wgram ten plik przez sideload to będzie dobrze czy musi być od razu po instalacji romu?

 

I jeszcze co z tym kolejnym twrp, pomaga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Dudek600 napisał:

Jak wgram ten plik przez sideload to będzie dobrze czy musi być od razu po instalacji romu?

 

I jeszcze co z tym kolejnym twrp, pomaga?

Nie sprawdzałem sideloadu. TWRP niestety nie pomaga. Na razie sobie odpuściłem i czekam...

Wszelkie problemy z hasłem do TWRP są na ten moment tylko na Redmi Note 7. Xiaomi coś zmieniło od 20.3.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz twrp i problemów z szyfrowaniem nie działa także na RN7 mikrofon w połączeniach wychodzących. Czy jest jakaś możliwość powrotu do poprzedniej wersji miui bez utraty danych? I w jaki sposób będzie można zaktualizować telefon jeśli np. za tydzień Xiaomi naprawi miui ale twrp nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marcin19883 napisał:

Działa mikrofon normalnie. Dzwoniłem do samego siebie z innego telefonu i szeptałem. Słychać bardzo dobrze.

no niestety, jak odbieram połączenie to jest ok, jak ja dzwonię to mnie nie słychać... sprawdzone kilkukrotnie z różnymi rozmówcami

7 minut temu, Orjon napisał:

Mikrofon nie działa chyba wtedy gdy jest włączony Voice Match.

Potwierdzam, wyłączenie Voice Match pomaga. to został tylko problem z TWRP.  Kusi mnie flashować przez fastboot do stabilnej a potem do ostatniej sprawdzonej  bezproblemowej wersji 9.12.12. Tylko to jest równoznaczne z wyczyszczeniem telefonu. Czy jest sens czekać na naprawę (nie wiadomo kiedy) twrp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orjon

Mam wrażenie, że na Redmi Note 7 Pro jest duży drenaż baterii w porównaniu do 19.12.12.

Dodatkowo aparat ma jakieś lagi przy przełączaniu trybów, np z normalnego na 48M czy Film.

Uruchomienie aplikacji "Skaner" która jest dostarczana z ROMeme nie odpala aparatu. Wyjście z apki i próba uruchomienia aplikacji Aparat kończy się komunikatem: "Nie można połączyć z Aparatem". Pomaga tylko restart, ale aplikacja skaner powoduje ten sam problem i znów wymagany jest restart, sam aparat, kiedy uruchamiany jest bez wcześniejszego otwierania skanera, działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...