Skocz do zawartości

MIUI 20.3.5


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

2035.png

  • Aktualizacja do Androida 10 dla Redmi Note 7 Pro
  • Możliwość kontrolowania tego, co chcą zrobić z uprawnieniami nasze aplikacje (Ustawienia > Aplikacje > Zarządzanie > Zachowania aplikacji). Na Androidzie 10 ta funkcja może jeszcze nie działać w pełni.
  • Aktualizacja poprawek bezpieczeństwa z lutego/marca 2020 r. (niektóre modele)
  • Poprawki tłumaczenia i pewnych bugów
  • Mi Mix 2S brak aktualizacji – brak China
  • Pełna lista PL, pełna lista EN

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 20.3 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu. Uwaga: dla modeli z fabrycznym Androidem 10 (Redmi K30, K30 5G, MI 10/Pro) konieczna jest instalacja Magiska z poziomu TWRP „chińskiego” (LR Team) – znajduje się on w menu Advanced. Oficjalny Magisk z linka powyżej nie wspiera dynamicznych partycji (przynajmniej na ten moment) i będzie powodować uruchamianie się telefonu w trybie Fastboot!

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Dotacja

Motyw: Future V11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 200
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jakieś pierwsze wrażanie na Redmi Note 7Pro (violet)?

 

Czy znane problemy na Redmi Note 7 (lavender) zostały poprawione w tym wydaniu?

 

Wciąż siedzę na Androidzie 9 na obu telefonach... strach aktualizować.

------

Ok, RN7Pro zaktualizowane. Znowu działa mi WiFi na 5GHz to na plus. Minusów na razie nie widze. Testowałem Wi-Fi, Dane mobilne, Bluetooth (z MiBand4 i inteligentną wagą), GPS, czytnik linii papilarnych, dzwonienie i odbieranie (dźwięk tu jest ok). YouTube działa ok. LinkedIn, WhatsApp... wszystko się uruchamia, żadna aplikacja mi się nie wywaliła przy starcie. Apka do Banku też nie narzeka.

Jak klikam teraz, sprawdź aktualizacje, to proponuje mi wersję z 2019-12-12 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 9 Lite / CC problem z TWRP - nie odszyfrowuje danych (nie prosi o PIN) przez co nie mogę zainstalować tegoż systemu. Inna sprawa, że jeszcze ani razu nie udało się zaktualizować systemu z poziomu ustawień - występuje komunikat o zajętości mirrorów. 

 

EDIT: Faktycznie TWRP od kolegi poniżej działa i już leci aktualizacja. Dzięki i polecam!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi9

Tapeta 24h w dalszym ciągu brak reakcji na zmianę godziny. 

W aplikacjach takich jak spotify/youtube/Facebook/Instagram gdzie występuje tak jakby "ekran startowy/powitalny" (logo aplikacji przy jej ładowaniu) jest to przyciemnione, tak jakby było na stałe włączone "dostosuj tapetę do ciemnego motywu" (opcja u mnie wyłączona) tyle że z zastosowaniem do ekranu powitalnego aplikacji. 

Na chwilę obecną nic więcej nie zauważyłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi Note 7

Nadal nie naprawiono cichego zniekształconego głośnika rozmów default_sad.png

Jak tak dalej pójdzie, to jeszcze ten bug zostanie. Naprawdę nikt z testerów w Chinach nie dzwoni nigdzie i tego nie słyszy?

W Androidzie Pie Miui jest ok, w custom romach na 10tce jest ok. Więc o co chodzi?

Miui 20.3.5 posiada Aktualizacje zabezpieczeń z 5 listopada 2019

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcin19883
U mnie głośnik rozmowy jest ok.
Aktualizacje zabezpieczeń pokazuje 01.03.2020

Mam za to inny problem, po instalacji zaszyfrowana jest znów pamięć wewnętrzna w recovery. Korzystam z Orange fox. Przed instalacją było oki.
Po południu sprawdzę czy działa przesyłanie obrazu.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, jacoGURU napisał:

U mnie głośnik rozmowy jest ok.

Aktualizacje zabezpieczeń pokazuje 01.03.2020

 

Wejdź w ustawienia prywatność i masz zabezpieczenia na 5 listopada 2019. W podsumowaniu ustawień marzec 2020.

Szyfrowanie też u mnie zablokowało Orange fox.

Głośnik w diagnostyce jest głośny. Gdy z kimś rozmawiam to cichy i zniekształcony, jakby był na siłę podkręcony. Mam miui 11.0.6 i głośnik głośny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DukeN napisał:

RN7 lavender, pojawiło się szyfrowanie partycji jakieś sugestie?

Format daty przez recovery.

1 godzinę temu, mrosi napisał:

Dodaj jeszcze pół strony pustych wierszy. Może czas zacząć pisać i edytować posty tak, aby nie zajmowały pół strony wątku...?

To nie łatwe jak się piszę przez  aplikacje Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy twrp 3.3.1-22 nie bylo problemów z instalacja. Urzadzenie mi 9t pro nie jest zaszyfrowane, glosnik dziala wg mnie calkiem dobrze. Jak na razie wszystko pracuje stabilnie od kilku godzin. Na miui jestem od niedawna, a na miui eu od 8 dni takze dopiero wszystkiego sie ucze. 251f40d9ccd412cb058899a1e73fa933.jpg44a85aab0a25b94f048709d8cc1b0a42.jpg222b2eb96c70a0ac466b1a61fa18a04b.jpg

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marcin19883 napisał:

Nadal nie naprawiono cichego zniekształconego głośnika rozmów default_sad.png

Prawdopodobnie to problem pewnych plików z Globala... Oczekujemy na Global Stable Android 10. Inna sprawa, że w tym momencie nie mam z głośnikiem większego problemu.

5 godzin temu, marcin19883 napisał:

Miui 20.3.5 posiada Aktualizacje zabezpieczeń z 5 listopada 2019

Są dwa wpisy w build.prop - jeden jest wykorzystywany do ominięcia safetyneta (stąd gdzieś tam info o starych patchach, bierzemy je z Globala), a drugi zawiera realne poprawki które są w ROMie (ten jest wyświetlany w info o telefonie).

4 godziny temu, jacoGURU napisał:

Mam za to inny problem, po instalacji zaszyfrowana jest znów pamięć wewnętrzna w recovery. Korzystam z Orange fox. Przed instalacją było oki.

Potwierdzam, jest taki problem. Jak znajdę moment to może sprawdzę inne recovery, bo w tym momencie nie zaktualizowałem do 20.3.5 (jestem na 20.3.4).

1 godzinę temu, gabor2 napisał:

Mi9t pro po aktualizacji cts profile status w magisk fail.

Zgłosiłem problem (mi9tpro/mi9, tak? Jeszcze jakieś inne?)

1 godzinę temu, QBAQ napisał:

P.S. ten filtr deszczu/śniegu wcale nie zapisuje się jako video – normalny jpeg...

Zapisuje się jako MP4. Najwyraźniej wybierasz zły filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Orjon napisał:

Prawdopodobnie to problem pewnych plików z Globala... Oczekujemy na Global Stable Android 10. Inna sprawa, że w tym momencie nie mam z głośnikiem większego problemu.

Specjalnie dziś na czysto wracałem do tego builda z Miui Stable i jednak jest cicho na głośniku rozmów. Nie mylić z głośnikiem multimediów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie włączone debugowanie USB?

Ja w globalu miałem CTSProfile czerwony, włączyłem debugowanie i zrobił się zielony, ale to może przypadek.

 

7 godzin temu, SzczufFun napisał:

Mi9

Tapeta 24h w dalszym ciągu brak reakcji na zmianę godziny. 

 

To chyba taki urok zmiany ustawień przez  Xiaomi w ciemnym motywie, bo na Globalu jest dokładnie tak samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...