Skocz do zawartości

Problem ze zdjęciami kontaktów w MI9 - miniaturka zamiast pełnego zdjęcia.


qba_accordion3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem na forum, ale nie udało mi się znaleźć odpowiedzi wiec zakładam nowy temat.

Mam problem ze zdjęciami kontaktów. Importowałem kontakty z dysku Google i przeglądając konakty na telefonie (Mi 9) niektóre kontakty miały duże kwadratowe zdjęcie, a inne malutkie okrągłe przy nazwisku. Podobnie przy połączeniach przychodzących - te które w kontaktach były "duże kwadratowe", przy połączeniu przychodzącym wyświetlały się na całym ekranie, a te małe nie.

Trochę się bawiłem żeby zapisać kontakty w telefonie, usuwałem z dysku Google, potem jednak przywracałem, bo coś nie działało i teraz we wszystkich kontaktach mam malutkie okrągłe zdjęcia. Jak wgrywam nowe zdjęcie - przez chwilkę jest duże (takie jak ma być), a później samo się ustawia na małe. 

Chciałbym wszystkie kontakty ze zdjęciami mieć w dużej kwadratowej formie i tak, żeby przy połączeniach przychodzących były na całym ekranie. Miał ktoś z was podobny problem? Podrzucicie jakieś pomysły na rozwiązanie? 

P.S. Próbowałem niektóre kontakty ręcznie jeszcze raz wpisać, ale nic to nie dało...

Pozdrawiam,

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miui10 były duże, na miui11 są małe i xiaomi tego nie naprawiło/zmieniło.

Na razie nie spotkałem rozwiązania. Chyba, że jakaś zewnętrzna aplikacja co podczas dzwonienia wyświetli zdjęcie na całym ekranie. 

Edytowane przez Bartos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na MIUI9 zdjęcia miałem w galerii ale w katalogu kontakty. Kontakty od zawsze miałem na google. Na Miui9 zdjęcia zawsze same powiększały nawet z małych po np. świeżej instalacji systemu. Nawet jest tak, że jak ktoś z moich kontaktów ma konto google i tam swój awatar na nim, to w moich kontaktach kontakt tej osoby zmieniał zdjęcie na ten z awatara google.

@Lot12 tak jak pisałem, to dział dopóki apka kontakty jest w pamięci telefonu. Przynajmniej gdy kontakty mamy synchronizowane z serwerem, 

 

Edytowane przez Bartos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Lot12 napisał:

Edycja kontaktu - klik na miniaturkę  zdjęcia  - wybierz z galeri  - w prawym górnym rogu zatwierdzasz " ptaszkiem" i tyle

Dokładnie tak robię... w MI9 aplikacja Kontakty jest chyba z natury w pamięci telefonu no nie? Kontakty też mam zsynchronizowane z kontem Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to ewidentna wina aplikacji.  Została ona zaktualizowana do nowszej wersji po wejściu miui11 i od tego czasu zdjęcia są w miniaturce.

Ma tez inna przypadłość, mam dużo kontaktów gdzie mam podpisane z jakiej firmy dana osoba jest. na liście kontaktów ten opis tez znika. W szczegółach jest ok ale na samej liście znika. 

Mogę usunąć stanowisko/zapisać/wpisać ponownie stanowisko, i będzie ono wyświetlane przez jakiś czas.

PS, aplikacja kontakty google wyświetla w kontaktach duże zdjęcia aż miło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bartos napisał:

PS, aplikacja kontakty google wyświetla w kontaktach duże zdjęcia aż miło. 

Używasz tej aplikacji "kontakty google"? Podczas dzwonienia zdjęcia też są na całym ekranie? Ściągnąłem sobie przed chwilką aplikację "Full Screen Caller" i tam fajnie widać zdjęcia i podczas dzwonienia są na dużym ekranie. Minus jest taki, że to dodatkowa aplikacja - a powinno działać na zwykłej. Pewnie póki nie zaktualizują zwykłych kontaktów do formy z przed 11-stki to pewnie będę używał "Full Screen Caller" albo tak jak piszesz - "kontaktów Google".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam apki kontakty google, zainstalowałem ją tylko na próbę. Ona raczej nie wpłynie na wielkość zdjęcia podczas dzwonienia, bo za to odpowiada dialer miui/ apka telefon. 

Sprawdź sobie jaka masz wersję apki telefon i kontakty i może w apkmirror będzie nowsza wersja, która da się zaktualizować. najnowsza to MIUI Contacts and dialer 11.0.8.4 z 1 marca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • qba_accordion3 zmienił(a) tytuł na Problem ze zdjęciami kontaktów w MI9 - miniaturka zamiast pełnego zdjęcia.

Witam. Od niedawna jestem posiadaczem MI 9T i też miałem ten problem a powodowała go synchronizacja kontaktów z kontem google. Wystarczy ją wyłączyć, na nowo dodać zdjęcia do kontaktów i są już duże. Jeszcze dodam że aby zdjęcie podczas dzwonienia pokazywało się na całym ekranie musi być aktywna blokada ekranu. Na poprzednim telefonie miałem podobnie, zdjęcia były duże ale rozmazane i dlatego myślę  że problem leży po stronie google które podczas synchronizacji zmniejsza rozmiar zdjęcia do minimum.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem synchronizację jak pisał Albert i DZIAŁA! Także chyba udało się rozwiązać mój problem :-) Co do jeszcze wyłączonej synchronizacji, to poprawcie mnie jeśli się mylę - kontakty mam dalej z Google, tylko jak mam wyłączoną synchronizację, to np. po dodaniu kontaktu nie będę go miał na koncie Google np. w komputerze, no nie? Czy wiąże się to jeszcze z jakimiś innymi "utrudnieniami"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co dodasz lub usuniesz na telefonie lub komputerze nie zmieni się na drugim. Bo nie ma synchronizacji w obie strony. 

 

Wył synchronizacji to częściowe rozwiązanie problemu. Dawniej duże zdjęcia były nawet podczas dzwonienia do kogoś, a teraz w kółeczku, tylko podczas odbioru połączenia jest duże. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś często dodaje, usuwa kontakty to synchronizacja jest bardzo pomocna ale jeśli rzadko to można raz na jakiś czas w telefonie wyeksportować kopię kontaktów do pliku na pamięci wew. a na koncie google wgrać kontakty właśnie z tego pliku. 3 minuty roboty i mamy dodatkową kopię tak w razie czego. Dodam że na tej kopi też są miniaturki zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...