Jump to content

Problem ze zdjęciami kontaktów w MI9 - miniaturka zamiast pełnego zdjęcia.


Recommended Posts

Witam, szukałem na forum, ale nie udało mi się znaleźć odpowiedzi wiec zakładam nowy temat.

Mam problem ze zdjęciami kontaktów. Importowałem kontakty z dysku Google i przeglądając konakty na telefonie (Mi 9) niektóre kontakty miały duże kwadratowe zdjęcie, a inne malutkie okrągłe przy nazwisku. Podobnie przy połączeniach przychodzących - te które w kontaktach były "duże kwadratowe", przy połączeniu przychodzącym wyświetlały się na całym ekranie, a te małe nie.

Trochę się bawiłem żeby zapisać kontakty w telefonie, usuwałem z dysku Google, potem jednak przywracałem, bo coś nie działało i teraz we wszystkich kontaktach mam malutkie okrągłe zdjęcia. Jak wgrywam nowe zdjęcie - przez chwilkę jest duże (takie jak ma być), a później samo się ustawia na małe. 

Chciałbym wszystkie kontakty ze zdjęciami mieć w dużej kwadratowej formie i tak, żeby przy połączeniach przychodzących były na całym ekranie. Miał ktoś z was podobny problem? Podrzucicie jakieś pomysły na rozwiązanie? 

P.S. Próbowałem niektóre kontakty ręcznie jeszcze raz wpisać, ale nic to nie dało...

Pozdrawiam,

Kuba

Link to comment
Share on other sites

Na miui10 były duże, na miui11 są małe i xiaomi tego nie naprawiło/zmieniło.

Na razie nie spotkałem rozwiązania. Chyba, że jakaś zewnętrzna aplikacja co podczas dzwonienia wyświetli zdjęcie na całym ekranie. 

Edited by Bartos
Link to comment
Share on other sites

Mi9 global 11.0.8.0 QFAEUXM  powtarzam zdjęcie jest na całym ekranie 

rozmazane jeśli ja dzwonię i duże wyraźne jeśli ktoś dzwoni do mnie

Edited by Lot12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Obecnie jestem na Xiaomi.eu i tutaj może być problem. Chociaż wcześniej miałem global i zdjęcia nie były na pełnym ekranie.

Może też być problem, że ja mam kontakty na Google z synchronizacją w telefonie. A Ty gdzie trzymasz kontakty? 

Link to comment
Share on other sites

Na MIUI9 zdjęcia miałem w galerii ale w katalogu kontakty. Kontakty od zawsze miałem na google. Na Miui9 zdjęcia zawsze same powiększały nawet z małych po np. świeżej instalacji systemu. Nawet jest tak, że jak ktoś z moich kontaktów ma konto google i tam swój awatar na nim, to w moich kontaktach kontakt tej osoby zmieniał zdjęcie na ten z awatara google.

@Lot12 tak jak pisałem, to dział dopóki apka kontakty jest w pamięci telefonu. Przynajmniej gdy kontakty mamy synchronizowane z serwerem, 

 

Edited by Bartos
Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, Lot12 napisał:

Edycja kontaktu - klik na miniaturkę  zdjęcia  - wybierz z galeri  - w prawym górnym rogu zatwierdzasz " ptaszkiem" i tyle

Dokładnie tak robię... w MI9 aplikacja Kontakty jest chyba z natury w pamięci telefonu no nie? Kontakty też mam zsynchronizowane z kontem Google.

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się że to ewidentna wina aplikacji.  Została ona zaktualizowana do nowszej wersji po wejściu miui11 i od tego czasu zdjęcia są w miniaturce.

Ma tez inna przypadłość, mam dużo kontaktów gdzie mam podpisane z jakiej firmy dana osoba jest. na liście kontaktów ten opis tez znika. W szczegółach jest ok ale na samej liście znika. 

Mogę usunąć stanowisko/zapisać/wpisać ponownie stanowisko, i będzie ono wyświetlane przez jakiś czas.

PS, aplikacja kontakty google wyświetla w kontaktach duże zdjęcia aż miło. 

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, Bartos napisał:

PS, aplikacja kontakty google wyświetla w kontaktach duże zdjęcia aż miło. 

Używasz tej aplikacji "kontakty google"? Podczas dzwonienia zdjęcia też są na całym ekranie? Ściągnąłem sobie przed chwilką aplikację "Full Screen Caller" i tam fajnie widać zdjęcia i podczas dzwonienia są na dużym ekranie. Minus jest taki, że to dodatkowa aplikacja - a powinno działać na zwykłej. Pewnie póki nie zaktualizują zwykłych kontaktów do formy z przed 11-stki to pewnie będę używał "Full Screen Caller" albo tak jak piszesz - "kontaktów Google".

Link to comment
Share on other sites

Nie używam apki kontakty google, zainstalowałem ją tylko na próbę. Ona raczej nie wpłynie na wielkość zdjęcia podczas dzwonienia, bo za to odpowiada dialer miui/ apka telefon. 

Sprawdź sobie jaka masz wersję apki telefon i kontakty i może w apkmirror będzie nowsza wersja, która da się zaktualizować. najnowsza to MIUI Contacts and dialer 11.0.8.4 z 1 marca. 

Link to comment
Share on other sites

  • qba_accordion3 changed the title to Problem ze zdjęciami kontaktów w MI9 - miniaturka zamiast pełnego zdjęcia.

Witam. Od niedawna jestem posiadaczem MI 9T i też miałem ten problem a powodowała go synchronizacja kontaktów z kontem google. Wystarczy ją wyłączyć, na nowo dodać zdjęcia do kontaktów i są już duże. Jeszcze dodam że aby zdjęcie podczas dzwonienia pokazywało się na całym ekranie musi być aktywna blokada ekranu. Na poprzednim telefonie miałem podobnie, zdjęcia były duże ale rozmazane i dlatego myślę  że problem leży po stronie google które podczas synchronizacji zmniejsza rozmiar zdjęcia do minimum.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Wyłączyłem synchronizację jak pisał Albert i DZIAŁA! Także chyba udało się rozwiązać mój problem :-) Co do jeszcze wyłączonej synchronizacji, to poprawcie mnie jeśli się mylę - kontakty mam dalej z Google, tylko jak mam wyłączoną synchronizację, to np. po dodaniu kontaktu nie będę go miał na koncie Google np. w komputerze, no nie? Czy wiąże się to jeszcze z jakimiś innymi "utrudnieniami"?

Link to comment
Share on other sites

To co dodasz lub usuniesz na telefonie lub komputerze nie zmieni się na drugim. Bo nie ma synchronizacji w obie strony. 

 

Wył synchronizacji to częściowe rozwiązanie problemu. Dawniej duże zdjęcia były nawet podczas dzwonienia do kogoś, a teraz w kółeczku, tylko podczas odbioru połączenia jest duże. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jeżeli ktoś często dodaje, usuwa kontakty to synchronizacja jest bardzo pomocna ale jeśli rzadko to można raz na jakiś czas w telefonie wyeksportować kopię kontaktów do pliku na pamięci wew. a na koncie google wgrać kontakty właśnie z tego pliku. 3 minuty roboty i mamy dodatkową kopię tak w razie czego. Dodam że na tej kopi też są miniaturki zdjęć.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...