Skocz do zawartości

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 11.01.2020 o 23:31, grzegorz1982 napisał:

Ja zauważyłem ze dwie karty sim nie pracują jednocześnie gdyż jak w ustawieniach ustawie "Tylko sieci LTE" to na jednej z kart znika zasięg.

Pewnie dlatego, że w danej chwili na LTE może działać tylko jedna karta, więc jak chcesz wymusić tylko LTE dla obu, to druga się wyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam od ostatnich kilku aktualizacji problem. Otóż przy każdym zamówieniu Ubera, gdy kierowca jest w drodze do mnie i wyświetla się mapka jego trasy, telefon resetuje się do TWRP. Jak ktoś wie skąd mogę jakieś logi / crash report podesłać to proszę dać znać.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie chce nowego wątku zakładać bo to ani problem techniczny, ani jakaś specjalna wadą, ale nie umiem wyłączyć by aplikacja "pobierania" nie informowała mnie ciągle, że znalazła nowy plik. Czasem sobie coś ściągnę i wiem, że to ściągnąłem i nie potrzebuje przez tydzień o tym samym dostawać powiadomień. Eea global

Ktoś ma podobnie czy po prostu całkiem wyłączyć powiadomienia dla tej aplikacji? Nie wiem też dlaczego mam dwie takie w różnych wersjach i z różnymi ustawieniami dotyczącymi powiadomień 

 

IMG_20200216_203251.jpgIMG_20200216_203310.jpgIMG_20200216_203319.jpg

Edytowane przez stereo0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim, 

wczoraj dołączyłem do posiadaczy telefonu Xiaomi, konkretnie Mi 9.
Zacząłem czytać o systemie xiaomi.eu i mam takie pytanie:

Z tego co widzę, to głównie różnice pomiedzy custom a global są w detalach - obsługa gestów, wyłączenie dzwięku ładowania itp.
Czy jest coś w customowym oprogramowaniu co zdecydowanie przemawia na jego korzyść? Czy jako nowy użytkownik MIUI powinienem od razu przejśc na custom, czy np zapoznać się z globalem bo może go pokocham? 

Pytam, bo ta instalacja wydaje się być skomplikowana, a ja chciałem kupić telefon i go używać. Tymczasem mam wrażenie, że jestem gorszy bo mam global. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomieu ma więcej funkcji, jest wersją beta więc co tydzień nowa zabawa, albo coś działa albo nie. Możesz też wersje stable zainstalować, ale najpierw odblokuj bootloader.

Polecam najpierw zapoznać się z globalem, potem możesz startować z xiaomieu.

https://miuipolska.pl/o-romie-miuipolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dokładnie prześledziłem tę stronę i jedyny intrygujący punkt to

Różne nowości w MIUI, które nie zostały jeszcze wprowadzone do ROM-ów Global

Pytanie tylko jakie to są funkcje. Poza tym to, chyba mało co mnie interesuje.  

Jeżeli nie ma, aż tak dużej różnicy w stylu: dzień dłużej na baterii czy też jakaś super optymalizacja systemu to posłucham się Ciebie i potestuje sobie global.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nowości nie zostaną wprowadzone to nie będziesz o nich wiedział.

Z xiaomieu jest tak że ostatnia dobrze działająca wersja to 20.1.9 czyli z 9 stycznia, potem zaczęły się problemy,  z baterią i płatnościami zbliżeniowymi (trzeba stosować fixy itp).

Global działać działa, jak coś skopią to trzeba czekać aż naprawią.  naprawdę ciężko doradzić co wybrać, niektórzy wolą xiaomieu i zabawę co tydzień, a niektórzy wolą stabilny Global.

O problemach z xiaomieu proponuję poczytać ostatnie dwa wątki o ostatnich dwóch wersjach. Będziesz miał jasność co przeważnie nie działa. Teraz czekamy na kolejną wersję, mając nadzieje, że będzie udana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Mi 5 przerabiałem i global i xiaomi.eu. Po tych doświadczeniach na Mi 9 ani myślę o przesiadce na xiaomi.eu. Z bugami na tamtych romach jest trochę jak z Lidlem - co tydzień coś nowego ;). Ja już dawno pisałem - żeby tamte wydania miały sens to powinni ramkę wydawniczą rozciągnąć na dwa tygodnie bo obecnie to jest gonitwa byle zdążyć do piątku. I przez to wychodzą czasem takie kwiatki, że i re-uploady się zdarzają a sami też prawie nic nie łatają tylko czekają aż w becie producenta naprawi. Xiaomi.eu/Miuipolska miało sens kilka lat temu jak oficjalne tłumaczenie kulało i ogólnie global był "tym gorszym". Teraz to już raczej sprawa dla gadżeciarzy co dla tych kilku nieoficjalnie odblokowanych funkcji są skłonni przepychać się z bugami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super. Bardzo mi pomogliście. Zostaje przy globalu. Będę śledził rozwój alternatywnej wersji, jak pojawi się coś przełomowego to wtedy pomyślę. Tymczasem pytanie inne:

Jak najsprawniej przesiąść się z Samsunga na Xaiomi? Chodzi mi o przeniesienie danych. Chciałbym mieć Kontakty, Smsy, Aplikacje, Zdjęcia, Filmy, HASŁA. 

Szczególnie hasła mnie zastanawiają. Bardzo wygodne dla mnie było logowanie się, za pomocą odcisku palca. Na tyle wygodne, że część haseł pozapominałem :) Jest coś takiego jak Samsung Pass dla Xiaomi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to kontakty, smsy, zdjęcia i filmy możesz zsynchronizować z Google. Ja tak robię już od dawna i nie muszę się martwić, że coś mi zginie. Co do haseł to ja używam lastpassa więc też nie dość, że mam hasła zawszę gdzieś zapisane to jeszcze mogę z nich korzystać na wielu urządzeniach (przykład hasła: ZePg1Bh0IciuCRq&). Google ma tzw. Google smart ale nie wiem na jakiej to zasadzie działa bo u mnie info pojawiło się tylko przy netflixie i spotify...

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok. To pierwszy poważny problem. 

Chciałem mieć szufladę. Zainstalowałem zgodnie z jakimś tutorialem Launcher Home Alpha. Zainstaluj -> Uruchom i bummm przechodząc do okna głównego mam: Systemowy menadżer pulpitu przestał działać.

Co robić? Jak przywrócić domyślny launcher? Jak włączyć szuflade?

EDIT: Już ogarnąłem jak naprawić. Wystarczy to gówno odinstalować.

 

 

 

Edytowane przez krzychol38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Karls napisał:

Sprawdź czy masz aktualizacje aplikacji systemowych. Jak nie to albo poczekaj, albo pobierz apk z neta i ręcznie zainstaluj.

No wlasnie tak zrobiłem i mi się wykrzaczylo. Dobra poczekam. Ogarnę najeperw telefon. 

Pierwsze wrażenie, jaka z niego paletka. Ale może się przyzwyczaję do wielkości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, krzychol38 napisał:

Zaktualizowałem. Gdzie ta szuflada?

Jak nie ma to jest tu https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/miui-launcher/miui-launcher-release-4-15-2-1444-02151830-release/miui-system-launcher-release-4-15-2-1444-02151830-android-apk-download/ , reszta w odpowiedzi kolegi @Karls  powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...