Skocz do zawartości

Rozmywanie na zdjęciach


Tcep

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

Moja kobieta zakupiła Xiaomi Mi Note 10. Ale wkurw ją efekt na zdjęciach, wiadomo co się dzieje, jeżeli przebywa sie z wkurw kobieta w domu. Ktoś wie jak to ogarnąć? Wcześniej na Samsungu nie miało miejsca takie rozmycie. Testowane różne tryby.. począwszy od makro do portretu itd. Na każdym zdjęciu takie rozmazania są.

20200304_094147.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

W tym przypadku piwo nie pomoże. Jasny obiektyw to i głębia ostrości niewielka, a przysłona stała, nie da się przymknąć jak w aparacie. 

Czyli rozumiem, że nie da sie zniwelować tego? Bo w takim razie niestety telefon pojdzie do zwrotu.

2 godziny temu, dzidexx napisał:

Dwa piwa przed fotką uspokoi ręce, statyw/stojak do smartfona + wyzwalacz 3s też wystarczy.

Tyle ile moja kobieta zrobi zdjęć w ciągu tygodnia to nawet fotograf tyle nie robi. W Samsungu S7 Edge takiego problemu nie miala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, dzidexx napisał:

W manualnym, 24 mpx z wysokim iso, czas auto, niech popróbuje. Odwrotnie również: ≤1/15s, iso auto.

W ustawieniach aparatu jest opcja "zapamiętaj ostatni tryb". Większa odległość też może pomóc.

Po dotknięciu ekranu(kółko-focus) trzeba poczekać na dźwięk.

Ps.

Pokaż dane tego zdjęcia - f, czas, rozdz., iso...

Ps2.

Może zainstalować GCam dla MiN10 i sprawdzić.

Podam jak wrócę do domu. Generalnie wlasnie też juz zastanawiałem sie nad GCam, ale czytałem, że nie którzy mają problem z AF. Po testuje i zobaczymy. Bo byliśmy przekonani, że telefon będzie się nadawał do tego typu zdjęć. Tym bardziej, że starsza S7e nie miala problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, dzidexx napisał:

Przecież S7e ma równie jasny obiektyw.

Ciemniejszy obiektyw = mniejsza matryca.

Tak, tylko dużo mniejsze rozmiary fizyczne matrycy, dlatego skala odwzorowania w przypadku Mi Note 10 jest większa, czyli głębia ostrości mniejsza przy takim samym kadrze i jasności obiektywu. To cała tajemnica.

S7 sensor Sony IMX260 5.64 mm x 4.23 mm

Mi Note 10 Samsung S5KHMX 9.6 x 7.2mm

Nie ma takiej równości "Ciemniejszy obiektyw = mniejsza matryca" tak często bywa, ale to nie reguła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dzidexx napisał:

Czyli większa odległość lub większa odległość+zoom powinny rozwiązać problem.

Tak. Jak zrobi zdjęcie z większej odległości i wykadruje (albo użyje zooma, który działa jak kadrowanie) to powinno być to samo. Chodzi o skalę odwzorowania która będzie wtedy podobna.

1 godzinę temu, Tcep napisał:

 byliśmy przekonani, że telefon będzie się nadawał do tego typu zdjęć.

Będzie się nadawał. Znaleźliśmy wspólnie z kolegą @dzidexx rozwiązanie. Niech kobieta robi zdjęcia z większej odległości z ustawionym zoomem (powiększeniem 2x). Będzie większa głębia ostrości podobna do tej z S7.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Żaden z wymienionych wyżej rozwiązań nie pomoże, takie właściwosci ma ten główny obiektyw niestety. Strasznie mnie to na początku zdenerwowało. Teraz radze sobie w ten sposób że robie zdjęcie z troche większej odległości, a następnie przekadrowuje je w jakims programie. Aparat jest na tyle dobry że spadek jakości przez ten zabieg jest znikomy.

Edytowane przez Peaceul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...