Skocz do zawartości

[Lollipop] Cyanogenmod 12.1 [R31, 2015-11-29]


fredek

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tylko cm 12 gdzieś czytałem że jest jeszcze płynniejszy no i pewnie ładniejszy. Jakieś błędy są jeszcze w tym cm12?

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

 

Błędów w CM 12.x to jest kilkadziesiąt, tyle że większość jest drobnych. To są wersje testowe, musisz mieć tego świadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CM 12.1 R2 [2015/04/14]:

  • Fix alarm during off mode charging
Improve plug detection of headsets
Disable KSM by default (fixes camera for some users)
Less agressive thermal control for battery temp
Update wifi files to fix suspend issue
Update media codecs and profiles
Other upstream fixes and updates

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinuje dziś, jak ustawić telefon by działały mms`y. W jednym slocie karta z NJU, w drugim Aero2. Gdy dane są ustawione na AERO, nie widać APNow z Nju, gdy dane są ustawione na nju, widzę wówczas apn`y z nju. Ale mmsy ani drgną.

Zaktualizowałem rom do R2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie po dniu użytkowania jestem zachwycony. Nie zauważyłem błędów oprócz spontanicznego wywalania jednej aplikacji. (może być błąd aplikacji nie CM). Użytkuje telefon jako typowy Janusz. Daje rade lepiej niż MIUI v5. Po lekturze forum do v6 na 1s nie podchodzę.

Co zauważyłem gorszy zasięg niż na MIUI. Tam gdzie miałem neta mobilnego teraz nie ma, albo słabszy zasięg, ale to do dalszej obserwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem przesiasc sie na miui, ale przemyslalem temat i cm dziala perfekt(jedyny minus to niedzialajace mms w orange), a tak na prawde w czym jest lepsze miui? Jak dla mnie nie rozni sie niczym poza wygladem, ciaglymi problemami z ramem(chociaz niektorzy uwazaja, ze telefon slaby... Tylko czemu tak slaby telefon dziala super na cm? Co ma w sobie takie super miui ze potrzebuje tyle ramu?) razej cm zagoscilo w tym telefonie na stale:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(jedyny minus to niedzialajace mms w orange)

 

No właśnie. Nie działają mms'y dla Orange/nju mobile. A szkoda, bo jest super  :-|

(jedyny minus to niedzialajace mms w orange)

 

No właśnie. Nie działają mms'y dla Orange/nju mobile. A szkoda, bo jest super  :-|

@AntyS zasięg faktycznie jest gorszy. Często mam Edge gdzie miałem H+. Ale myślę, że to poprawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

CM 12.1 R2 [2015/04/14]:

  • Fix alarm during off mode charging
Improve plug detection of headsets
Disable KSM by default (fixes camera for some users)
Less agressive thermal control for battery temp
Update wifi files to fix suspend issue
Update media codecs and profiles
Other upstream fixes and updates

 

Mam takie głupie pytanie gdzie się zapisuje rom jak klikne "aktualizuj"

 

Na poprzednim cm po kliknieciu rom się pobierał i tel przechodził odrazu do twrp i się wgrywał.

Tutaj po ściagnieciu odpala się twrp ale rom się  nie wgrywa a ja go nie umiem znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema mam pytanie jaką najlepiej aplikację zainstalować do nagrywania rozmów bo domyślam się ze nie ma takiej opcji w standardzie jak w miui ???

Ja używam aplikacji callx i jest git.

Poszukaj kolego sobie też programu do zrzutu ekranu bo tego tez mi brakuje.

Miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że w R2 bateria słabiej trzyma. Ktoś może potwierdzić/zaprzeczyć?

Na R1 (albo na CM12) mi zwykle wieczorem zostawało ok 30%. Teraz jest godzina 11 i muszę podpiąć ładowarkę bo już zeszło do 35%. I grzeje się mocno. Tak jakby go tam coś mocno obciążało..

 

W razie czego - jak najlepiej sprawdzić jaki proces jest tak zasobożerny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie są jakieś triki albo niezbędne aplikacje które przywracają pełną funkcjonalność nie chciał bym obudzić się gdzieś w terenie a czegoś nie będę miał czegoś

da się jakoś wyłączyć to by nie wyskakiwał komunikat na ekranie blokady że nie mam 2 karty sim (używam tylko jednej sim)

 

też mam problem by zrobić nowy folder na karcie przez menadżer plików za to po podłączeniu do kompa nie ma problemów

 

jak zrobić by zdjęcia zapisywały się na karcie ??

Edytowane przez kleryk88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia-przyciski-menu zasilania-zrzut ekranu :) i po przytrzymaniu przycisku zasilania masz "zrzut ekranu"

Nie mam tej opcji, mam tylko ze przycisk zasilania kończy rozmowę.

Ale prócz gapsow wgrywalem skrypt który usuwa z cm stockowe rzeczy.

Edyta.

Ale działa vol - plus power

Edytowane przez AntyS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięg pewnie jest, sprawdźcie po resecie do ustawień fabrycznych. Dopiero później jakieś ustawienia to powodują, może profile, a może coś innego. Ja dlatego przeszedłem na miui. Na mokee v5xx też jest ten błąd. Niestety ale na CM 12 jest jeszcze masa błędów. Nie mówię że u każdego tak jest.

A jeśli o zasięg chodzi to wątpię żeby po wgraniu innego softu raptem antena się "zmniejszała"

Jak se zmienię ikonkę z 4 kresek na 5 albo 6 to nie znaczy że faktycznie mam lepszy zasięg.

Edytowane przez pumek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to z tym zasięgiem jest prawdą bo w ogóle nie łapie mi H a tylko na E leci

 

U mnie z zasięgiem HSDPA wszystko ok, nie potwierdzam.

 

Wyszedł Cody kernel datowany na 18 kwietnia, potestowałes go sobie, działa fajnie ale nie polecam go dla osób grających w ciężkawe gry typu Asphalt 8 bo pojawiają się lagi których na stockowym R2 nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...