Skocz do zawartości

[Lollipop] Cyanogenmod 12.1 [R31, 2015-11-29]


fredek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie sformatujecie system to zostają na pewno stare skrypty z /system/addon.d oraz /system/etc/hosts co jeszcze nie wiem, nie chce mi się tego analizować.

 

 

jak przeinstalować gapsy? czy w ogóle trzeba czy się same aktualizują ? Zainstalowałem 5.0 do CM 12.1 wszytko chodzi pięknie.

 

Zalecane jest full wipe - "Wipe Data, System and Cache if it's a fresh install" i  gapps od 5.1.

Robisz inaczej - Twoja sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, wygląda bardzo obiecująco, przesiadałem się z CM11 R25 i nie żałuję, jest parę drobiazgów do poprawy ale nic takiego co by wykluczało ten rom testowy z codziennego używania.

W końcu udało mi się nawet znaleźć, gdzie w tym romie cofa się uprawnienia root przyznane na stałe dla aplikacji. Dobrze jest to ukryte :P

 

root_disable.jpg

Bateria wygląda, że bez problemu wytrzyma cały dzień z włączonym wifi, danymi mobilnymi, bluetooth, pełną lokalizacją, rozmowami i zabawą typową dla testowania nowego romu :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze znowu roota robic?po przejsciu z 11 na12?

 

Zarówno CM11 jak i CM12.x mają root-a, nic nie musisz instalować, jak aplikacja będzie go wymagała to pojawi się stosowne okienko z pytaniem. Masz do wyboru ODMÓW / ZEZWÓL oraz możesz postawić ptaszek przy "Zapamiętaj mój wybór". Tylko jak zaznaczysz ten ptaszek, to by go odhaczyć bez odinstalowania aplikacji trzeba się trochę naszukać by znaleźć stosowaną opcję w menu :)

Root-a globalnie włącza się i wyłącza w ustawieniach programistycznych, masz do wyboru: Wyłączony/Tylko aplikacje/Tylko ADB/Aplikacje i ADB,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce sobie pograć bez jakiegokolwiek lagowania w Asphalt 8 (lub inne wymagające gierki) to plik thermal-engine-8226.conf jest do zmiany, fix jest testowo dla CM11 R25 ale w CM 12.1 też oczywiście działa - bo to podmiana tylko jednego pliku tekstowego, link do wersji flashowalnej https://www.androidfilehost.com/?fid=95916177934552184

Można też całkiem wyłączyć jak ktoś chce, ale ta wersja testowa nie sprawia problemów.

 

Też ich podkusiło by thermal engine z MIUI kopiować i wstawiać do CM  :eek:  :shock:  :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wyswietla komunikat, ze karty sim zostaly zamienione i nie mam polaczenia 3g. Wie ktos dlaczego? Kart nie ruszalem. Instalacja po full wipe. Telefon działa w 2g..

Wysłane z mojego HM 1SW przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez zbawiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wyswietla komunikat, ze karty sim zostaly zamienione i nie mam polaczenia 3g. Wie ktos dlaczego? Kart nie ruszalem. Instalacja po full wipe. Telefon działa w 2g..

Wysłane z mojego HM 1SW przy użyciu Tapatalka

 

Znany błąd w CM12.1 z tego co pamiętam na SIM2 ustaw 2G, potem na SIM1 3G i poczekaj chwilkę powinno zacząć działać.

On występuje tylko przy pierwszym uruchomieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kłopot z ustawieniem dzwonka na CM 12.1. Cokolwiek ustawię na sim1 i na sim2 to i tak przy połączeniu gra domyślny. Ani full wipe i nowy rom, ani żadne próby zmiany nie pomaga. W ustawieniach dzwonków są ustawione różne ale i tak na przychodzącym gra Orion. I jeszcze mam kłopot z Aero. Na CM 11 mogłem ustawić bodajże restart transmisji danych 3 i pracowało OK, a teraz jest tylko restart transmisji danych 1 i 1 z root. Aero nie dziala!!!

Edytowane przez jack850
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek się trochę zasmuciłem jak zobaczyłem to:

 

2qciI9g.png

 

Taki komunikat występował przy zmianie wyboru z SIM2 na SIM1. Już się bałem, że w ogóle nie odpalę ;)

Na razie olałem, stwierdziłem, że zmienię później. Póki co się aplikacje wszystkie pobierają. Ktoś wspomniał o powrocie problemu z dzwonieniem (kwestia SIM1/SIM2 2G/3G) - faktycznie trzeba coś czarować, czy działa jak na ostatnim CM12?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra niech ktoś powie lepiej instalować cm11 czy od razu 12? Bo v6 na 1s nie daje rady wiec musze żonie juz na stałe cm zainstalowac

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

 

Jeżeli nie zamierzasz bawić się w upgrade to ja bym zainstalował CM11 R25 i thermal fix z postu 95, to jest bardzo stabilne, bez błędów, naprawdę ciężko się do czegoś przyczepić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...