Skocz do zawartości

[Lollipop] Cyanogenmod 12.1 [R31, 2015-11-29]


fredek

Rekomendowane odpowiedzi

logo-cid.png

 

INSTALACJA NIEOFICJALNYCH ROMów ZAWSZE WIĄŻE SIĘ Z RYZYKIEM, DLATEGO ZABIERAJĄC SIĘ ZA TO POWINIENEŚ DOBRZE WIEDZIEĆ CO I Z CZYM. DLATEGO TEŻ NIKT NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA SKUTKI UBOCZNE TWOICH POCZYNAŃ NA ORGANIZMIE TELEFONU.

 

Temat oryginalny, prowadzony przez twórców modyfikacji:

CM12.1:  [ROM][5.1][UNOFFICIAL] CyanogenMod 12.1

 

[POBIERZ AKTUALNĄ WERSJĘ CM 12.1:]

R31:   cm-12.1-20151129-UNOFFICIAL-armani.zip

[Pobierz GAPPS 5.1.1:]

Delta Gapps With Modular Addons

[Pobierz najnowsze firmware:]

KitKat 7.0.5.0:    firmware-kk-7.0.5.0.zip

 

Changelog CM12.1:   CM12.1 Changelog

 

Instalacja:

Do instalacji zalecane jest TWRP: TWRP for armani
Przed rozpoczęciem procedury instalacji upewnij się że masz naładowany telefon minimum na 30%.

Pierwsza instalacja:
Wykonaj FULL WIPE telefonu. Wgraj ROM, firmware i GAPPS'y.

 

Fullwipe.jpg

Aktualizacja romu - tylko dla CM 12.1 (armani-dev):
Wgraj ROM i firmware (jak masz starszą wersję). Wykonaj WIPE DALVIK i CACHE.

 

Znane błędy CM 12.1 na Redmi 1S:

  • Na chwilę obecną brak :shock:8-):-D

 

CREDITS:  jsevi83, Kra1o5

 

Screeny z wersji CM12.1 R3:

 

fredek_CM12_1_R3-1.jpgfredek_CM12_1_R3-2.jpgfredek_CM12_1_R3-3.jpgfredek_CM12_1_R3-4.jpgfredek_CM12_1_R3-5.jpgfredek_CM12_1_R3-6.jpgfredek_CM12_1_R3-7.jpgfredek_CM12_1_R3-8.jpg

Edytowane przez fredek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@okulowiec to są uroki wersji testowej :P

Są jeszcze problemy z przełączanie 2G/3G (jak się popsuje 3G to ustawić wcmda prefered, zrestartować telefon i nie ruszać do czasu R2) oraz LiveDisplay w trybie nocnym ma chyba trochę za niskie odświeżanie ekranu.

Program, którego używałem do nagrywania rozmów telefonicznych pod lollipop-em trochę za cicho nagrywa (mimo, że jakość w głośniku jest bardzo dobra), ma może ktoś coś dobrze działającego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście są problemy z tymi kartami sim... Raz działa raz nie ale ogólnie stabilnie i bardzo szybko chodzi telefon. Bateria też wydaje się trzymać dłużej.

Może mi tylko ktoś bardziej ogarnięty powiedzieć dlaczego w informacjach o sim widnieją takie wpisy?

Typ sieci komórkowej: nieznane

Informacje o operatorze: niedostępne

Stan sieci komórkowej: rozłączone

I co oznaczają te dziwne wykrzykniki przy zasięgach? I w sumie miałem nadzieję na tryb pamięci masowej i niestety rozczarowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie CM11 się u mnie już dobrze wygrzał. Czas na coś nowego :)

Pobieram i zaraz zobaczymy co to warte. Mam nadzieję, że z SIMami ne będzie wielkich problemów :/

A co do budzika - czy przy włączonym telefonie, który się ładuje działa normalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie wygląda na to, że wszystko super :)

System działa ok, fajnie wygląda (wcześniej nie miałem dłuższej styczności z lizakiem).

Na szybko co zauważyłem - nie działa mi nagrywanie rozmów przez aplikację ACR (na KitKat/CM11 działało bez problemu). Tak jakby aplikacja w ogóle nie wykrywa, że połączenie ma miejsce.

 

EDIT:

Kurde, pospieszyłem się z oceną. Pobawiłem się wszystkim oprócz telefonu właściwego. Jak dzwonię albo ktoś dzwoni to jest kompletna cisza, w obie strony :( Ktoś, coś? Może jakieś ustawienie trzeba zmienić po instalacji?

Trochę lipa, bo akurat ta funkcjonalność jest dość przydatna ;)

 

EDIT2:

Wygląda na to, że powyższy problem dotyczy tylko SIM2. Z SIM1 wszystko słychać.

 

EDIT3:

Po kolejnych próbach włączania/wyłączania poszczególnych SIM w połączeniu z restartami udałe mi się czasem zrobić tak, że przez SIM2 słychać, ale wtedy nie działa SIM1.. :/

Edytowane przez mto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie coś jest, są nawet jakieś obejścia. Wieczorem popróbuję, bo teraz najważniejsze, żeby mi SIM2 na połączenia głosowe działało. Wolę nie ruszać ;)

Poza tym nie widzę jeszcze żadnych innych bugów. Bardzo przyjemny systemik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze parę innych o których wiem:

1. Wyłączanie danych w profilach systemu ma bug-a,

2. Przełączanie trybu 2G/3G w profilach systemu może spowodować że stracisz transmisję danych komórkowych.

3. Problemy z rozmowami w trybie dual sim.

4. LiveDisplay w trybie nocnym ma za niskie odświeżanie.

5. Asphalt 8 nie wszystkie plansze działają

6. Instalacja aplikacji na karcie SD nie działa, przenoszenie zresztą też.

Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej lipa z tymi kartami SIM... Aero niby jest ustawione na 3g ale śmiga po EDGE co czyni je bezużyteczne :/ jakbym chciał zejść do CM11 to muszę instalować MIUI v5?

 

Nie musisz instalować MIUI 5, absolutnie do niczego nie jest potrzebne, musisz za to zrobić FULL WIPE.

 

Miałem chwilkę czasu na testy i mi wyszło, że:

1. Nawet przy jednej karcie sim (w slocie SIM1) jak ustawimy tryb 2G to nie ma głosu przy połączeniach telefonicznych (transmisja danych działa).

2. Przy jednej karcie sim, wszystko działa jak jest tryb 3G prefered (rozmowy, transmisja danych). Tylko pytanie, czy jak nie będzie w zasięgu sieci 3G a będzie tylko sieć 2G to da się pogadać przez telefon ???

3. Na chwilę obecną nie ma możliwości by połączenia głosowe działały na obu kartach (bo nie można ustawić 3G dla obu slotów).

4. AERO + połączenia głosowe też nie będą działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wrzucam nową wersję.

Ja jeszcze doświadczyłem od wczoraj 2-3 restarty. Zwykle jak coś się działo (ale bez mega obciążenia).

Dodatkowo, pojawia się brzydki objaw, którego od czasów MIUI nie pamiętam. A mianowicie są ubijane aplikacje w tle :/

Przykład: odpalam endomondo, puszczam muzykę i po uruchomieniu przeglądarki endomondo się wyłącza. Wchodzę z powrotem w endomondo - to z kolei muzyka cichnie. Smutne, bo to główne powody, dla których uciekałem w z MIUI na CM :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem go, niespodobał mi się i chciałem wrocic do r24, zrobilem full wipe i wgralem starsza wersje i teraz jak włączam telefon to laduje się, pojawiaja sie ze dwa komunikaty o tym ze procesy zatrzymane na czarnym tle i reboot. Da rade coś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mto: parę pytań bo na pewien czas przesiadłem się na CM11

1. Co z pamięcią, poprawili coś, działa już może w całości Asphalt 8?

2. I co z wyłączaniem danych mobilnych w profilach systemowych i przełączaniem 2G/3G ?

3. Co z LiveDisplay, jak z odświeżaniem ?

4. Co z przenoszeniem na kartę SD aplikacji i z instalacją od razu na SD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mto: parę pytań bo na pewien czas przesiadłem się na CM11

1. Co z pamięcią, poprawili coś, działa już może w całości Asphalt 8?

2. I co z wyłączaniem danych mobilnych w profilach systemowych i przełączaniem 2G/3G ?

3. Co z LiveDisplay, jak z odświeżaniem ?

4. Co z przenoszeniem na kartę SD aplikacji i z instalacją od razu na SD ?

 

Też się przesiadłem z CM11.

1. Opisz dokładniej. W czym problem? Na CM11 nie miałem problemów z pamięcią. Na CM12 kilka razy zdarzył mi się restart przy mocnym i dłuższym obciążeniu. I ubiło mi coś w tle jak miałem za dużo pootwierane..

2. Dane mobilne mam włączone cały czas, 3G też cały czas. Z profili nie korzystam. Mogę ewentualnie coś testnąć.

3. Nawet nie widziałem, że jest coś takiego ;) Chodzi o zmianę barw w zależności od pory dnia, tak? Włączyłem, zobaczę czy jest jakaś różnica.

4. Kicha :( Przy próbie przeniesienia komunikat: "Nie można przenieść aplikacji. Za mało miejsca w pamięci" (co oczywiście jest bzdurą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się przesiadłem z CM11.

1. Opisz dokładniej. W czym problem? Na CM11 nie miałem problemów z pamięcią. Na CM12 kilka razy zdarzył mi się restart przy mocnym i dłuższym obciążeniu. I ubiło mi coś w tle jak miałem za dużo pootwierane..

2. Dane mobilne mam włączone cały czas, 3G też cały czas. Z profili nie korzystam. Mogę ewentualnie coś testnąć.

3. Nawet nie widziałem, że jest coś takiego ;) Chodzi o zmianę barw w zależności od pory dnia, tak? Włączyłem, zobaczę czy jest jakaś różnica.

4. Kicha :( Przy próbie przeniesienia komunikat: "Nie można przenieść aplikacji. Za mało miejsca w pamięci" (co oczywiście jest bzdurą).

 

ad1. Z CM12 był taki problem (przynajmniej z R1 i R2) że jak aplikacja wymagała dużo ramu to była d*pa, przykładem jest Asphalt 8, który na CM12 nie działa, bo jesteś w stanie przejść tylko pierwszą planszę na drugiej się zamyka i wraca do pulpitu.

 

ad2. Jak możesz to zrób taki test:

- jeden profil wifi wyłączone i dane mobilne wyłączone

- drugi profil wifi nadal wyłączone i dane mobilne włączone

W R1 i R2 nie działało przełączanie danych mobilnych z poziomu profili. Jak dane miałeś włączone to profil nie potrafił wyłączyć, jak miałeś wyłączone to profil nie potrafił włączyć. Przełączanie 2G/3G to już w R2 zostało naprawione ale też możesz sprawdzić analogicznie.

 

ad3. jak masz włączone to wieczorem w trybie nocnym czyli 4500K odświeżanie ekranu było niskie, było to zwłaszcza widać jak w przeglądarce scrolowałeś stronkę.

 

ad4. Dzięki za test :)

A jak wygląda sprawa z rootem na CM 12 ?

 

fredek_CM12R1-3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do LiveDisplay 

Więc nie ma sensu tego aktywować skoro jeszcze nie działa, tak jak ma działać.

 

Dopisałem w pierwszym poście bo to się niedawno oficjalnie pojawiło jako bug.

 

Tak w ogóle to wesoło się robi na Redmi 1S, mamy aktualnie z Android 5.x:

1. CM 12 by armani-dev którego dotyczy ten temat :)

2. CM 12 by syhost

3. Mokee lollipop by syhost

4. Mokee Official nightlies

5. PAC 5.0 beta

6. Bliss Pop 5.0

7. Resurrection Remix ROM

8. Glade Rom official

9. CM12 TEMASEK

10. NameLess ROM

11. SONIC OPEN KANG PROJECT na android 5.1

12. syhost omni rom 5.1 (tylko zapowiedź, brak możliwości ściągnięcia)

 

:shock: :shock: :shock:

Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywalem oficjalnego mokee. Ogolnie jest spoko tylko kilka bledow. Bateria w oczach leci, nie przechodzi w deep sleep, jak wlaczam przegladarke i otworze kilka kart to ubija aplikacje, czasami jest ladowanie pulpitu. Jednak jak to rozwiarza to super rom bedzie.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam odczucie że jak nawale apek którę używam (facebook,messenger,google chrome,Asphalt 8,MyBoy,Xbox 360 Smart Glass i jakieś jeszcze 1-2 apki) to system zwalnia po jakimś czasie , wolno przechodzi np. z jednej apki do drugiej , przeglądam Chrome'a i chce np. przejść do innej apki to czasami naprawdę wolno to robi no i na dodatek czasem kiedy mam włączone jakąś apkę mało wymagająca np. menedżer plików + chrome i ustawienia to kiedy przechodzę z chrome'a do menedżera jest ok ale kiedy wracam do chrome'a to jest ubijany bo włącza się od początku a mam otwarte tylko 2 karty...To naprawdę irytuję , nie wiem jak sprawa ma się teraz bo używałem R1 i R2 , po tym co przeżyłem mam niechęć do R3 i dziś oblukam Mooke Rom może tam jest to lepiej rozwiązane :D , a jak wasze odczucia ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...