Skocz do zawartości

[Lollipop] Cyanogenmod 12.1 [R31, 2015-11-29]


fredek

Rekomendowane odpowiedzi

Coś miałem nie tak z softem. Root był tam włączony, ale nie pokazywało się okienko do przyznawania roota w aplikacjach. Musiałem zrobić full wipe, wgrać na nowo soft i za drugim razem zaczął działać prawidłowo.

Trochę z innej beczki:

https://s.basketbuild.com/devs/fefifofum/xiaomi_armani Oto link do wszystkich wersji CM 12. Warto dodać do pierwszego postu.

A to dlatego, że Wersja R20 czyli  cm-12.1-20151002  była ostatnią w której przyciski naszego xiaomi działały tak jak jak zawsze. Wszystkie następne wersje zamieniają przycisk menu na multitaskingu, co jest według mnie złym posunięciem.

Może ktoś wie jak zrobić, żeby mieć najnowszą wersję CM, ażeby mieć pierwotne działanie klawiszy funkcyjnych?

Edytowane przez drozdaxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, taki_jeden napisał:

Nie wiem jak w androidzie 5.x ale w kitkacie działanie przycisków jest zapisane w plikach w folderze system/usr/keylayout i tam np Generic.kl

Na próbę możecie spróbować podmienić cały folder ze starszej wersji. 

Zrobiłem jak napisałeś i owszem przycisk menu wrócił na swoje miejsce, natomiast przycisk multitaskingu został zlikwidowany (był jak się przytrzymywało home). Jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z podłączeniem telefonu do komputera jako pamięci masowej. Włączam tryb debugowania usb w ustawieniach programistycznych, jednak windows 8 nadal wykrywa to jako urządzenie multimedialne czyli MTP.

Także w opcjach po podłączeniu telefonu nie dodaje się żadna nowa funkcja czyli nadal jest MTP lub PTP.

Jakieś pomysły?

Generalnie jest mi to potrzebne bym mógł bezpośrednio ściągać pliki z internetu przez komputer na kartę sd w telefonie, a tylko pamięć masowa to umożliwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11/4/2015 1:10:55, taki_jeden napisał:
16 godzin temu, lamv napisał:

Eh, niby postęp i rozwój, ale z coraz większymi utrudnieniami i ograniczeniami.

Nie wiem jak w androidzie 5.x ale w kitkacie działanie przycisków jest zapisane w plikach w folderze system/usr/keylayout i tam np Generic.kl

Na próbę możecie spróbować podmienić cały folder ze starszej wersji. 

Dnia 11/4/2015 12:16:12, fredek napisał:

Pięknie ale R20 ma niezałatane dziury z zakresu bezpieczeństwa także ją bym z tym poleceniem starszych wersji był ostrożniejszy.

 

 

Dnia 11/4/2015 12:16:12, fredek napisał:

Pięknie ale R20 ma niezałatane dziury z zakresu bezpieczeństwa także ją bym z tym poleceniem starszych wersji był ostrożniejszy.

 

 

Możesz co najwyżej wyjąć kartę pamięci z telefonu i podłączyć do adaptera.

Edytowane przez drozdaxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, lamv napisał:

Jakieś pomysły?

Generalnie jest mi to potrzebne bym mógł bezpośrednio ściągać pliki z internetu przez komputer na kartę sd w telefonie, a tylko pamięć masowa to umożliwi.

A po Fifi nie można sobie tych pliczków wysłać ściągnąć?

Spróbuj pan jeszcze odpalić klamota (naczy się komputer), z jakiegoś w miarę nowego Linuxa, np MINT czy Fedora i obadaj czy one ci od ręki nie wykryją fonku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, drozdaxxx napisał:

Możesz co najwyżej wyjąć kartę pamięci z telefonu i podłączyć do adaptera.

Nie miałem adaptera, więc dlatego chciałem jakoś to obejść.

 

2 godziny temu, Marvinka napisał:

A po Fifi nie można sobie tych pliczków wysłać ściągnąć?

Spróbuj pan jeszcze odpalić klamota (naczy się komputer), z jakiegoś w miarę nowego Linuxa, np MINT czy Fedora i obadaj czy one ci od ręki nie wykryją fonku.

Właśnie w tym rzecz, by nie wysyłać drugi raz czegoś co pobieram na komputerze ;] a aplikacje do pobierania nie potrafią wysyłać czegoś na dysk sieciowy, lub poprzez ftp ;/

Z tym linuxem to już w ogóle szczyt zachodu :D lepiej kupić na allegro adapter za 10 zl ;P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z najnowszymi aktualizacjami. Miałem zainstalowany rom CM12.1 z sierpnia dodam że z kernelem xcelerate, pewnego dnia ściągnąłem przez wifi aktualizację do dnia 23 października. Po zainstalowaniu tej aktualizacji telefon nie chciał się włączyć. Pokazywał się ekran z tym niebeiskim pulsującym śmiesznym stworkiem i telefon uruchamiał się ponownie. W najlepszym wypadku pokazywało się '"android is starting: optimizing app" i telefon po przerobieniu paru aplikacji uruchamiał się od nowa. Nie miałem za to problemu z powrotem do wersji CM 12.0 albo do CM12.1 z datą wcześniejszą niż 23-10-2015. A i wgranie najnowszej wersji tj. CM12.1 2015-11-04 daje taki sam efekt czyli telefon co chwilę się restartuje. Myślałem o tym żeby przywrócić ustawienia fabryczne,ale nie chcę tracić wszystkich zdjęć jakie mam :P A i muszę wspomnieć o trochę dziwnych komunikatach, jak na moje laickie oko, podczas flashowania telefonu:

detected filesystem ext4 for /dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/system
script succeeded: result was [0.200000]
install from sdcard completed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lamv napisał:

Właśnie w tym rzecz, by nie wysyłać drugi raz czegoś co pobieram na komputerze ;] a aplikacje do pobierania nie potrafią wysyłać czegoś na dysk sieciowy, lub poprzez ftp ;/

Z tym linuxem to już w ogóle szczyt zachodu :D lepiej kupić na allegro adapter za 10 zl ;P

 

W intranecie transfer i tak będzie szybszy niż ponowne ściągnięcie. Natomiast aplikacje sieciowe nie wysłają na FTP, albo na sieciówkę? To znaczy jak to? O czym tutaj rozmawiamy?

A Linux to nie problem. Pobierasz LiveCD, robisz Pendrive uruchamialny, startujesz z tego, jeśli się okazuje, że ci gro i bucy to możesz na przykład dowolną dystrybucję w VitrualBoxie postawić i przez nią wysłać... Żadna filozofia.

Natomiast dodatkowy kabel, to dodatkowy kabel. Tu się zapomni, tam się nie zabierze, tu coś się przerwie, tam coś odpryśnie i po włożenu wtyczki naglee się okaże, że fonek jest usmażony jak jajca na patelni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Alwene napisał:

Mam mały problem z najnowszymi aktualizacjami. Miałem zainstalowany rom CM12.1 z sierpnia dodam że z kernelem xcelerate, pewnego dnia ściągnąłem przez wifi aktualizację do dnia 23 października. Po zainstalowaniu tej aktualizacji telefon nie chciał się włączyć. Pokazywał się ekran z tym niebeiskim pulsującym śmiesznym stworkiem i telefon uruchamiał się ponownie. W najlepszym wypadku pokazywało się '"android is starting: optimizing app" i telefon po przerobieniu paru aplikacji uruchamiał się od nowa. Nie miałem za to problemu z powrotem do wersji CM 12.0 albo do CM12.1 z datą wcześniejszą niż 23-10-2015. A i wgranie najnowszej wersji tj. CM12.1 2015-11-04 daje taki sam efekt czyli telefon co chwilę się restartuje. Myślałem o tym żeby przywrócić ustawienia fabryczne,ale nie chcę tracić wszystkich zdjęć jakie mam :P A i muszę wspomnieć o trochę dziwnych komunikatach, jak na moje laickie oko, podczas flashowania telefonu:

detected filesystem ext4 for /dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/system
script succeeded: result was [0.200000]
install from sdcard completed.

Nowsze wersję wymagają aktualizacji firmware telefonu, masz to napisane w 1-szym poście w tym temacie.

Z tym powrotem do wersji CM12.0 to trochę prosisz się o kłopoty, po takich zabawach to tylko full wipe i instalacji wszystkiego od nowa bo będziesz miał masę różnych błędów.

Co do tych komunikatów podczas flashowania to nie ma w nich nic dziwnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Marvinka napisał:

W intranecie transfer i tak będzie szybszy niż ponowne ściągnięcie. Natomiast aplikacje sieciowe nie wysłają na FTP, albo na sieciówkę? To znaczy jak to? O czym tutaj rozmawiamy?

Może nieprecyzyjnie się wyraziłem. Sytuacja wygląda tak, że chcę pobrać coś przy pomocy IDM lub przeglądarki lub torrentów bezpośrednio na kartę SD w telefonie, a te programy nie potrafią zapisywać przy połączeniu MTP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, lamv napisał:

Może nieprecyzyjnie się wyraziłem. Sytuacja wygląda tak, że chcę pobrać coś przy pomocy IDM lub przeglądarki lub torrentów bezpośrednio na kartę SD w telefonie, a te programy nie potrafią zapisywać przy połączeniu MTP.

To faktycznie troszkę inna sytuacja. Zakładając, że jesteś w jakimś LANie, można by pokombinować z podpinaniem urządzeń USB pod inną maszynę, dowiązaniem zdalnych udziałów i przekierowywaniem pobierania w to właśnie miejsce, sztuczki w rodzaju FolderMount dla aplikacji, której używasz do pobierania danych i zmuszaniem jej do zapisywania do własnego folderu, lub nawet autoskryptów, które sprawdzają określony folder (ten, do którego zapisywane są dane) i automatycznie przerzucają znajdujące się tam pliczki w wyznaczone miejsce... Ale to wszystko jest rosyjska ruletka. Zadziała albo nie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, że będzie CM13.0 na Redmi 1S, na razie jest bardzo wczesna wersja testowa, z masą błędów, do normalnego używania się nie nadaje ale jak ktoś lubi potestować to: http://forum.xda-developers.com/redmi-1s/orig-development/rom-cyanogenmod-13-0-t3245327

Zapowiada się też, że CM12.1 na Redmi 1S oprócz zmiany na stable będzie miał status official i codzienne aktualizacje (podobnie jak cancro).

 

Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w ogóle sprawuje się CM12.1 na Redmi 1S w porównaniu do miui v7?

Próbował może ktoś używać wideo rejestratora w yanosiku na tym romie? Na miui działa ok ale okropnie zamula system i wszystko ładuje się bardzo długo. A działanie jednocześnie z nawigacją google maps jest praktycznie niemożliwe bo uruchomi się jedno to zamyka drugie. Chyba miui już się nie nadaje na telefony z pamięcią RAM mniejszą niż 1gb.

I tak z ciekawości ile zostaje wam wolnej pamięci RAM przy normalnym użytkowaniu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@taki_jeden: na Redmi 1S zostaje ponad 500 MB na aplikacje ale wartość jest zależna od tego co działa w tle. Do miui v7 nie porównam, bo Redmi 1S ma mój syn a on miui nie trawi. Mogę porównać Redmi 1S z CM12.1 do MI3 z MIUI v7 - działa tak samo płynnie. Generalnie to CM12.1 zajmuje mniej pamięci niż miui7 ale też ma mniej wbudowanych bajerków. Zamiast czekać na odpowiedź wgraj sobie twrp, zrób pełną kopię systemu który masz, zrób fullwipe (jak w 1-szym poście jest opisane) zainstaluj CM12.1, potestuj, spodoba się to będziesz używał, nie przypasuje to przywrócisz kopie miui w twrp w 5 minut.

Z ciekawostek to po wgraniu najnowszego romu R28 telefon Redmi 1S nagrywa filmy fullhd w 60 kl/s - to jest LOL, bo moje MI3 ani na miui7 ani na CM12.1 tego nie potrafi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wszystko śmiga, czasem gubi gps ustawiony na profil wysoka dokładność.

Bateria trzyma 2 dni (greenify + xposed) i wyłączona lokalizacja.

Co najbardziej mi się podoba to to, że nie muszę sprawdzać czy nie ubiło mi hangauts czy whats up bo nie otrzymuje powiadomień.

Wiem, że nie ubiło :)

Edytowane przez AntyS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

pytanie. Z nowym firmware 7.0.5.0 na każdym CM11 12.1 i 13 nie mogę wybrać sobie sieci ręcznie żeby tel to zaakceptował. Tzn chodzi o to że mam tel. w play, ale u siebie mam kiepski zasięg, więc do tej pory wybierałem sobie ręcznie innego operatora.  Teraz chciałem potestować CM12.1 i 13 i wrzuciłem nowy firmware jak radzą. Nie spodobały mi się nowe CeeMy. Wróciłem do CM11 R30 [2015/11/14] (poprzednio miałem R29) i teraz telefon na chwilę loguje się do sieci którą ręcznie wybrałem a po jakiejś minucie go wyrzuca i nie jest ponownie w stanie się zalogować do czasu aż nie wybiorę aby robił to automatycznie...

Ma ktoś stary firmware do Redmi 1S? Albo wie którym MIUI trzeba się zflaszować aby przywrócić poprzednią wersję FW?.... Bo nie ukrywam że opcja ręcznego wyboru sieci tam działała bez zarzutu.

Edytowane przez msk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, msk napisał:

Ma ktoś stary firmware do Redmi 1S? Albo wie którym MIUI trzeba się zflaszować aby przywrócić poprzednią wersję FW?.... Bo nie ukrywam że opcja ręcznego wyboru sieci tam działała bez zarzutu.

Dla CM11 zalecane jest firmware https://s.basketbuild.com/filedl/devs?dev=fefifofum&dl=fefifofum/xiaomi_armani/v45-firmware.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Od dłuższego czasu mam problem w CM 12.1  z systemową aplikacją do słuchania muzyki. Po jakimś czasie od włączenia odtwarzania jakiegoś albumu, aktualnie słuchana piosenka się zatrzymuje i nie idzie dalej. Są problemy z wyłączeniem aplikacji, trzeba to zrobić z poziomu Ustawienia-->Aplikacje-->Zatrzymaj Aplikacje.

Czasami dzieje się tak po przesłuchaniu 5-6 piosenek pod rząd a czasem nawet nie dokończę słuchać pierwszej i już się zawiesza.

Zainstalowałem dla próby VLC, ale mam ten sam problem. Co to może być? Czy to wina felernego telefonu a może Romu...? Mam najnowszą wersję Cyanogena 12 (cm-12.1-20151129)

Może te aplikacje są zbyt "ciężkie" dla leciwego Redmi 1S. Znacie jakieś lekkie i godne polecenia odtwarzacze muzyki na andka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...