Skocz do zawartości

[Lollipop] Cyanogenmod 12.1 [R31, 2015-11-29]


fredek

Rekomendowane odpowiedzi

R10 [2015/06/14]:  https://s.basketbuild.com/uploads/devs/fefifofum/xiaomi_armani/cm-12.1-20150614-UNOFFICIAL-armani.zip

  • Upstream fixes and updates


Są niestety też złe wieści, jsevi83 zapowiada, że następnych wersji może już nie być.

 

 

.. I'm losing motivation with this device. It's june 2015 and we only have a jellybean kernel and a kitkat beta rom from xiaomi, very disappointing if you ask me. I don't know how much longer I will keep this device, or if anyone is interested in continuing our work (Kra1o5 already left some months ago). For now I will keep publishing builds (this is still my primary phone), but development from my side is almost finished (the phone works good enough from my point of view). Sorry for the bad news, but I hope you understand my position...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Wracam z tematem MMS. Z tego co zauważyłem to nie da się ustawić APN dla określonej karty. Jak mam apn dla aero to on jest widoczny dla obu kart. Chciałem dla karty play dodać apn dla mms i on się pokazuje także dla obu kart. Nie mam możliwości aby dla jednej karty zaznaczyć jako aktywny apn aero a dla drugiej apn do mms. Tak to ma wyglądać? Da się to jakoś zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

zainstalowałem tego R12 wraz z paczką gappsy basic. Denerwował mnie od początku widget googla w postaci paska wyszukiwania na każdym pulpicie, dlatego najpierw wyłączyłem, a później usunąłem tę główną aplikację googla. Widget zniknął jednak pozostawił po sobie taki komunikat "Nie można dodać widżetu." Na ekranie ostatnich aplikacji.

KPMbFIB.png

Da się coś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj jeszcze raz tą aplikacje wywal tego widgeta z pulpitu i potem usuń ją

To też nie pomogło.

Pomógł powrót do ustawień fabrycznych, a przez to, że wcześniej usunąłem tę główną aplikację googla przy użyciu programu "Usuwanie Aplikacji Systemowych", nie pojawiła się ona ponownie i tym samym nie ma problemu z tym komunikatem ze screena wyżej jak i samym widgetem.

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiego problemy były z GPSem ale u mnie działa on dobrze - szybko lokalizuje; tylko się system ciągle pcha przy każdym włączeniu GPS z włączeniem usługi lokalizacji google i nie wiem jak ten komunikat na stale wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po ostatniej aktualce rozmówcy narzekają że bardzo słabo mnie słyszą ;/ aczkolwiek obstawiam że to przypadkowa awaria mikrofonu nie związana z softem bo zmiana na V6 czy ponowna instalacja CM nic nie dały 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, polećcie jakiś darmowy program do nagrywania rozmów. W miui to było bardzo przydatne i bezobsługowe i działało. A teraz jakoś instaluje już któryś program i nie działa poprawnie - nagrywa albo mnie, albo tylko drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema zakupiłem sobie pistony z chęcią zapodam loga dmesg tylko potrzebował bym lekkiej pomocy jak to zrobić ?? (jaki program zainstalować itp.)

Też działa.

 

 

Piston v3 nie działają i nie będą działać, bo żadnemu z użytkowników tych słuchawek nie chce się wysłać logcat i dmesg do developera, ograniczają się do napisania, że na cm nie działa a na miui działa. A jsevi83 z XDA tych słuchawek nie ma i nie zamierza kupować by sobie zrobić log-a.

 

Tak dla przypomnienia to piston v2 też nie działały na cm11, jak dev dostał logi ode mnie to ja dostałem 2h później nowy kernel do sprawdzenia i w następnych wersjach romów (czyli od CM11 R20) pojawiła się ich obsługa.

 

 

Te dzwonki to jak ustawiasz, czy są to dzwonki z jakiegoś tematu (themes) czy jakieś inne?


Znalazłem taką apkę Andy Log wszedłem dodałem roota wybrałem logcat i dmesg i nacisnąłem log z włożonymi słuchawkami i otrzymałem takie coś

log--(5-sie-2015-16-05-01).txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R14 [2015/08/05]:   https://s.basketbuild.com/uploads/devs/fefifofum/xiaomi_armani/cm-12.1-20150805-UNOFFICIAL-armani.zip

  • Enable option to set app installation location
Update fingerprint from latest official release
Use prebuilt hevc codec
Switch to lower-end codecs


@kleryk88: z tymi logami to do dev-a w tym temacie http://forum.xda-developers.com/redmi-1s/orig-development/rom-cyanogenmod-12-1-t3075376

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kleryk88: pokombinuj, bo ja nie mam już redmi 1S (pistonów v3 zresztą nigdy nie miałem), także byłaby to zabawa w głuchy telefon. Załóż konto na xda, log gdzieś wrzuć i jak będzie problem z linkowaniem (nowi userzy mają jakieś tam ograniczenia) to podaj link nieaktywny - np. z spacjami w adresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie: czy rom jest szybszy, ma lepiej zarządzaną pamięć RAM niż MIUI Polska v6 + Xcelerate Kernel?

 

Ja nieawno wróciłem z CM12.1 na MIUIv6. No muszę przyznać, że jednak MIUI odrobiło pracę domową i jest zdecydowanie lepiej. Wydajność systemu jako takiego - nie widzę większej różnicy, apki chodzą tak samo. MIUI już sam z siebie nie ubija aplikacji. GPS - niebo a ziemia (na korzyść MIUI). Bateria - MIUI troszkę lepiej. Jedyna "wada" - starszy Android, zdążyłem się do kilku pierdółek z Lollipopa przyzwyczaić, ale da się przeżyć. Choć pod tym względem plus dla CM12.1.

 

Póki co, zostaję przy MIUI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kilka postów wyżej ktoś podawał link na pewno znajdziesz a instalujesz przez TWRP jest to recovery które musisz zainstalować (tak mi się wydaje) co do tego co to jest niech się ktoś inny wypowie bo sam nie wiem za dobrze wiem tylko ze odpowiada za baterie i inne opcje a raczej zarządzanie dlatego np bateria tak szybko nie leci w dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R15 [2015/08/21]:  https://s.basketbuild.com/uploads/devs/fefifofum/xiaomi_armani/cm-12.1-20150821-UNOFFICIAL-armani.zip

  • Upstream fixes and updates


Poprawka obejmuje aktualizacje bezpieczeństwa :)

 

Screenshot_2015-08-22-00-13-09.pngScreenshot_2015-08-22-00-11-41.png

 

R16 [2015/08/28]:  https://s.basketbuild.com/uploads/devs/fefifofum/xiaomi_armani/cm-12.1-20150828-UNOFFICIAL-armani.zip

  • Upstream fixes and updates

Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...