Skocz do zawartości

[Lollipop] Cyanogenmod 12.1 [R31, 2015-11-29]


fredek

Rekomendowane odpowiedzi

Mołgby mi ktoś napisać w jaki sposób wykonwać powrót na R3 z R5 ?

 

Flash a potem wipe cache i dalvik cache czyli tak samo jak przy upgrade.

 

Wipe i wgrywasz r3 ;p

A dlaczego r3 skoro jest r5? W czym jest gorszy 5

 

Jak dla mnie są min. 3 powody, że używam R3 zamiast R5

- pytanie przy restarcie o kartę sim - po kilku dniach denerwuje

- gorsze/mniej stabilne działanie bluetooth - widać to zwłaszcza jak masz smartwatch-a

- angielskie napisy w menu, których w R3 nie uświadczysz

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u was zdarza się czasem, że przy korzystaniu z aparatu rozjaśnia się ekran(aż jest biały) a później pociemnia aż do czarnego - tak co chwilę ?? U mnie jest tak na każdej aplikacji wykorzystującej kamere - przednią i tylną.

Edytowane przez serfmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u was zdarza się czasem, że przy korzystaniu z aparatu rozjaśnia się ekran(aż jest biały) a później pociemnia aż do czarnego - tak co chwilę ?? U mnie jest tak na każdej aplikacji wykorzystującej kamere - przednią i tylną.

 

Nie masz czasem live display włączonego, bo to ewentualnie mogłoby powodować problemy?

Ja korzystam tylko z kamery google i nigdy nie miałem takiego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fredek testowałeś r6?

 

Mam wgrany od rana... jakiś dużych różnic nie widzę, może bateria trochę lepiej. O zmianę sim się pyta (mam 1 kartę aktualnie), ze 2 opcje w menu po angielsku też znalazłem. Bluetooth chyba tylko lepiej, także bez rewolucji ;) 

Większe zmiany są zapowiadane na wersję R7 ale to może trochę potrwać.

Jak się komuś nie chce bawić to jak dla mnie może sobie spokojnie posiedzieć na R3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wgrany od rana... jakiś dużych różnic nie widzę, może bateria trochę lepiej. O zmianę sim się pyta (mam 1 kartę aktualnie), ze 2 opcje w menu po angielsku też znalazłem. Bluetooth chyba tylko lepiej, także bez rewolucji ;)

Większe zmiany są zapowiadane na wersję R7 ale to może trochę potrwać.

Jak się komuś nie chce bawić to jak dla mnie może sobie spokojnie posiedzieć na R3.

Skuszę się w takim razie na r6 ;) dzięki :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam r6 i szybciej działa mi przewijanie ekranu oraz wybieranie ostatnich aplikacji z przycisku home. Z negatywów to przy rozmowach wideo w hangouts czasem faktycznie ginie i rozjaśnia się o raz z przedniej kamery. Nie zamierzam wracać do MIUI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KamilDsd - dzięki.

Spytałem o to samo na XDA i są takie odpowiedzi:

 

 

I use two sims but yes I get the sim card changed notice every time I reboot. R3 and R5 didn't have this issue. Its no biggie though, just swipe the notice and you are good to go.

 

 

 

mine didn't get sim card notice after update to R6 (Both dirty &/ clean update), but i do get that while on R4 & R5 (R3 doesn't had that),

 

 

Także wygląda, że to w R6 nie jest poprawione.

Od siebie mogę dodać, że to pytanie o zmianę karty sim nie występuje, jak wifi jest wyłączone przed restartem telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KamilDsd - dzięki.

Spytałem o to samo na XDA i są takie odpowiedzi:

Także wygląda, że to w R6 nie jest poprawione.

Od siebie mogę dodać, że to pytanie o zmianę karty sim nie występuje, jak wifi jest wyłączone przed restartem telefonu.

Myślę że w r7 nastąpi jakiś "przełom" w tej sprawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś już wgrał ?? i o co chodzi z tym TWRP trzeba zaktualizować ??

 

 

Będzie aktualizacja TWRP uwzględniająca system plików F2FS dla data i cache i coś tam jeszcze... ale to sie dopiero testuje..

 

 

Ja wgrałem. Mam TWRP w wersji 2.8.1 i nie było żadnych problemów.

Faktycznie już nie pyta za każdym razem o kartę SIM do danych, poza tym nie widzę żadnej różnicy.

 

Jest jeszcze zmienione renderowanie ikon folderów, ambiend display też działa (domyślnie jest wyłączony), w menu dla nowych opcji doszły polskie tłumaczenia ale jeszcze nie wszystkie, da sie znaleźć angielski napis - tyle zauważyłem. Błąd z pytaniem o zmianę karty sim też jest poprawiony. Wersja działa całkiem stabilnie, przynajmniej u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ambiend display też działa (domyślnie jest wyłączony),

 

No właśnie coś mi raz mignęło (mimo, że nic nie włączałem). Jak się to odpala? W opcjach niczego nie widzę..

 

EDIT:

Ok, znalazłem. Po polsku to się nazywa "Ekran dostosowany do otoczenia" :D

U mnie włączone. Ale coś kiepsko działa :/

Edytowane przez mto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak MMS?

 

Tak samo jak na każdej wersji CM czyli działają, ja często wysyłam mms-y... mam heyah, testowałem też kartę nju w drugim slocie - też bez problemów. Nic nie ustawiałem dla mms. Z tego co pamiętam to problem z MMS jest jak ktoś ma kartę play w romingu lub wyłączoną transmisję danych.

MMS z prywatnej karty heyah przesłałem sobie przed momentem z redmi 1S na telefon firmowy (jakaś nokia) w orange, doszedł w 5 sekund.

Potwierdzenie dostarczenia mms też działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak i w poprzednich wersjach mam problem z ustawieniem dzwonka. Cokolwiek ustawię na sim1 i sim2 to i tak przy połączeniu gra sobie całkiem inny dzwonek. Mam jeszcze co jakiś czas komunikat o nieudanym wysłaniu 2 sms-ów, których zresztą nigdzie nie wysyłam. Co jest nie tak, lub co mogę zmienić w ustawieniach, żeby się tego pozbyć i żeby zaczęły grać dzwonki, które ustawiam. W slot1 mam Aero, czasem wyłączoną, żeby nie żarło baterii, a w slot2 T-mobile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dał byś radę to sprawdzić?

 

Też działa.

 

ja mam problem ze słuchawkami piston  v3, nie moge sterować głośnością ani odbierać połaczeń i nie za każdym razem działają tzn po włożeniu do gniazda raz sie uruchamiają raz nie

 

Piston v3 nie działają i nie będą działać, bo żadnemu z użytkowników tych słuchawek nie chce się wysłać logcat i dmesg do developera, ograniczają się do napisania, że na cm nie działa a na miui działa. A jsevi83 z XDA tych słuchawek nie ma i nie zamierza kupować by sobie zrobić log-a.

 

Tak dla przypomnienia to piston v2 też nie działały na cm11, jak dev dostał logi ode mnie to ja dostałem 2h później nowy kernel do sprawdzenia i w następnych wersjach romów (czyli od CM11 R20) pojawiła się ich obsługa.

 

Tak jak i w poprzednich wersjach mam problem z ustawieniem dzwonka. Cokolwiek ustawię na sim1 i sim2 to i tak przy połączeniu gra sobie całkiem inny dzwonek. Mam jeszcze co jakiś czas komunikat o nieudanym wysłaniu 2 sms-ów, których zresztą nigdzie nie wysyłam. Co jest nie tak, lub co mogę zmienić w ustawieniach, żeby się tego pozbyć i żeby zaczęły grać dzwonki, które ustawiam. W slot1 mam Aero, czasem wyłączoną, żeby nie żarło baterii, a w slot2 T-mobile.

 

Te dzwonki to jak ustawiasz, czy są to dzwonki z jakiegoś tematu (themes) czy jakieś inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poproszę o najnowsze twrp dla redmi 1s bo twrp menager z play mi się nie pobiera.

 

Masz link w 1-szym poście na moim dysku OneDrive ;)

 

@jack850 - pod wieczór potestuję bo aktualnie mam tylko jedną kartę w telefonie i zmiana dzwonków działa poprawnie ale być może jak są dwie to jest jakiś problem.

Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam 1 slot Aero a na drugim play. Czy do odbioru mms jest konieczny włączony transfer danych na play? Ostatnio dostałem mms i pobrał mi parę kilo danych z play, mimo że w ustawieniach kart sim mam transfer danych na aero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kartę do danych Orange a wysyłam z Play ale nie mam pojęcia czy coś tam bierze z transferu ale MMS działają zarówno wysyłanie jak i odbiór z karty play ustawione jest na 2g tylko włączony roaming danych (sieć play korzysta z wszystkich sieci tak więc musi być roaming włączony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMS jednak nie działają. Nie da się wysłać ani odebrać na żadnym slocie. Sim 1 Play sim2 t-mobile.

 

Play nigdy nie testowałem ale heyah czyli t-mobile i nju czyli orange zdecydowanie działają i to absolutnie bez ustawiania czegokolwiek. Wyciągnij może kartę play i sprawdź samą t-mobile z włączonym transferem danych mobilnych.

 

Ustawiam podstawowe dzwonki dostępne z listy CM12.1. Próbowałem też ustawić mp.3 jako dzwonek ale i tak gra wciąż swoją melodyjkę. W CM11 takiego problemu nie mialem

 

Sprawdziłem oba sloty z dzwonkami z domyślnego motywu. Ustawione były różne dzwonki i grało to co było ustawione.

 

Tak się zastanawiam, czy wy robicie full wipe (koniecznie system, data i cache) jak przechodzicie z miui ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...