Skocz do zawartości

[Lollipop] Cyanogenmod 12.1 [R31, 2015-11-29]


fredek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytania odnośnie ROMu bo używałem go jak wyszedł na początku z lolipopem.

-Podczas ładowania telefon bardzo zamulał, czy to się zmieniło do tej wersji?

-Czy dotyk szaleje podczas rozmowy? :)

-Występują losowe restarty?

Za odpowiedzi będę wdzięczny :) Zainstalowałem miui v6 z myślą że będzie super ale nie było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dotyku jesteś 100% pewny? Bo ten bug towarzyszył większości wersji cm11 i mokee. Mógłbyś zrobić test polegający na wykonaniu jakiegoś połączenia, zakryć czujnik i klikać w różne miejsca palcem, potem odłożyć telefon i zobaczyć czy coś się nie zmieniło? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dotyku jesteś 100% pewny? Bo ten bug towarzyszył większości wersji cm11 i mokee. ...

 

CM11 R15 miało jeszcze ten bug, następnych 10 wersji już nie. Zdaje się że w CM12 R1 też występował, na pewno nie miała go żadna wersja CM12.1

 

Możesz mieć za to inny problem... na XDA pojawiło się zalecenie od kilku osób by nie przechodzić z MIUI V6 bezpośrednio na CM bo jakieś błędy w działaniu się pojawiają z detekcją kart SIM, wskaźnikiem baterii i grzaniem telefonu.  Zalecają miflash z wersją v50, potem instalacja twrp, full wipe i dopiero CM.

Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć za to inny problem... na XDA pojawiło się zalecenie od kilku osób by nie przechodzić z MIUI V6 bezpośrednio na CM bo jakieś błędy w działaniu się pojawiają z detekcją kart SIM, wskaźnikiem baterii i grzaniem telefonu.  Zalecają miflash z wersją v50, potem instalacja twrp, full wipe i dopiero CM.

Zrobiłem full wipa i restore. Przed miui 6 używałem mokee na kitkacie i teraz znów używam. Żadnego problemu z kartami sim nie widzę :)

Skoro nie ma już tych bugów to w środę po kolosach będę pewnie flashował cm 12.1 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak jest. CM próbowałem 1 i tą ostatnią, mokee 51z  soboty, resurection remix i na wszystkich mam problem z przełączeniem na 3g. P zainstalowaniu niby jest OK ale do 1 restartu fona. Po restarcie pyta się że wykryło karte w slocie 1 czy włączyć przes.......    odpowiadam tak. Działa albo nie. Jak sam przełącze na 2g to już raczej na 3g nie mogę wrócić. W RR czasami się udawało ale trwało to wieki. Powrót do miui 6 i wszystko gra.

​Z baterią też jest kiepsko, natomiast że wskazaniami baterii nie zauważyłem problemu

Edytowane przez pumek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, że czas pracy baterii na CM 12.1 R4 to kiepsko wygląda. Zrobiono dziesiątki poprawek przy przechodzeniu na Androida 5.1.1, zarządzanie pamięcią działa rewelacyjnie ale chyba z baterią coś się popsuło albo to wina ostatniego update usług google play. Mam nadzieję, że R5 niebawem to poprawi.

 

Sprawdziłem przy okazji te wieści z XDA odnośnie przechodzenia na CM z różnych wersji MIUI, przetestowałem przy pomocy fastboot-a wgrywanie plików baseband z wersji:

  • miui 5 v45,
  • miui 5 v50 (v47 i v52 jest identyczne)
  • najnowszego miui 6 w wersji 5.4.24

i mi wyszło, że bez różnicy, z żadną wersją pasma podstawowego nie ma problemów, przynajmniej u mnie.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do baterii to po moich obserwacjach wynika ze najwięcej bierze ekran. Co nie jest odkrywcze. Telefon w kieszeni (transmisja danych i synchro) jakieś 2, 3 procent na godzinę. Na MIUI v5 około 5,6 procent. Wydaje mi się ze problem na cm leży w tym, że nie uwala aplikacji jak na MIUI. Mi wywala gry z tray np World of thanks ale wywala wtedy jak otworze chrome, hangouts, Facebook. Bez gry apek nie wywala. Teraz zrobiłem rundke na forum (wi fi synchro etc) i wciągu 30 min10 procent. Ogólnie w drodze na MIUI v6 zainstalowałem cm 12.1 i nie chce zmieniać na 6.

Edytka

Jak zależy Ci wi pierwszym piorytecie na baterii ptaszki szeptaja ze najnowszy mokke jest spoko.

Edytowane przez AntyS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi trochę w wersji CM 12.1 R4 za dużo brało baterii jak nie używałem telefonu. Problemem okazały się usługi google play, wystarczyło im zabronić wybudzania telefonu (albo wyczyścić im dane bo niektórzy tez tak robią). Podobnie kiedyś miałem na CM11, też był problemy z usługami google play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, mam zainstalowany CM 12.1, ale chciałem sobie wyczyścić telefon do ustawień fabrycznych tak aby mieć tego jakby Setup Wizzarda na początku gdzie nas pyta o hasło do Wifi, konto google etc.

 

Zrobiłem to wchodząc w ustawienia telefonu i wybierając kopia i kasowanie danych, następnie ustawienia fabryczne. Zatwierdziłem, telefon przygotowywał się do ponownego uruchomienia i od tego momentu (jakieś 15 minut, może dłużej)  mam taki ekran jak na filmiku poniżej:

 

https://drive.google.com/file/d/0Bxcu6Q7-KfFQbHY1LTFXTHpxcGs/view

 

Nie wiem co robić :???: .

 

 

Edit: Chyba spanikowałem i wystarczyło tylko długo trzymać Power. Telefon powrócił do starego stanu i się odpalił. Wniosek chyba jest jeden w tej rozwojowej wersji CM 12.1 nie działa Factory Rest z poziomu ROMu.

Edytowane przez Gargantua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może znalazłeś jakiś bug w romie.

Wygląda jakby recovery się uszkodziło albo próbuje coś dziwnego robić.

Ja bym wszedł w tryb fastboot i wgrał jeszcze raz recovery (TWRP).


fastboot flash recovery recovery.img


Wejście w fastboot: długie (ok 7-8 sek) przytrzymanie power i vol-


....

 

Edit: Chyba spanikowałem i wystarczyło tylko długo trzymać Power. Telefon powrócił do starego stanu i się odpalił. Wniosek chyba jest jeden w tej rozwojowej wersji CM 12.1 nie działa Factory Rest z poziomu ROMu.

 

Zgłoś to na XDA, link w pierwszym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy w tym ROMie jest możliwość ustawienia osobnych apn dla każdej karty ? W SIM1 mam Orange i tam korzystam z Transmisji danych, a w SIM2 - Play który służy do dzwonienia i sms, ale nie da się na nim odbierać MMS.

Ktoś coś o tym wie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem na r3 na r4 miałem problem z potwierdzaniem karty SIM czy czymś takim więc wróciłem do r3 jak na razie nie mam większych problemów może jedynie od czasu do czasu swiftkey mi się zawiesi przy uruchamianiu ale jest to rzadkość i po 2 sekundach uruchamia się prawidłowo. Pewnie zaktualizuje ten system jak będzie jakieś r7-8-9 zobaczę bo jak na razie nie ma dużych zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem na r3 na r4 miałem problem z potwierdzaniem karty SIM czy czymś takim więc wróciłem do r3 jak na razie nie mam większych problemów może jedynie od czasu do czasu swiftkey mi się zawiesi przy uruchamianiu ale jest to rzadkość i po 2 sekundach uruchamia się prawidłowo. Pewnie zaktualizuje ten system jak będzie jakieś r7-8-9 zobaczę bo jak na razie nie ma dużych zmian

 

Ja też chwilkę potestowałem R5 i wróciłem do R3, jak dla mnie jest to najlepsza wersja na ten moment na lollipop, R4 i R5 mają ten bug z potwierdzeniem zmiany sim, trochę braków w tłumaczeniu i generalnie nie pracują lepiej od R3, mimo że samo jądro systemu przynajmniej teoretycznie powinno być lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...