kiwi83

Nie działają przyciski głośności

Recommended Posts

Od miesiąca jestem użytkowniczką Xiaomi Mi 9t pro i po przesiadce z Motki część kwestii jest dla mnie nowa i niestety nieintuicyjna ☹️

W moim telefonie nie działają przyciski głośności. Wydaje mi się, że działały, ale głowy nie dam. Teraz aby zmienić głośność dzwonka czy multimediów muszę wejść w ustawienia. Podczas rozmowy czy słuchania muzyki również nic się nie są zrobić. 

Może macie jakieś pomysły co może być przyczyną?

Edited by kiwi83
Błąd/słownik

31 minut temu, kiwi83 napisał:

☹️aby zmienić głośność dzwonka czy multimediów muszę wejść w ustawienia.

Normalne to nie jest. A jak uruchamiasz telefon przytrzymując jednocześnie vol+ i power, lub vol- i power to uruchamia się recovery lub fastboot? Jeżeli nie to coś się fizycznie uszkodziło w przyciskach głośności.

Co najmniej jedną część przycisku działa - bez problemu robię screeny.

Nie działa też dioda powiadomień, świeci tylko przy ładowaniu telefonu. Chyba że miga tak słabo, że nie dostrzegam...

13 minut temu, kiwi83 napisał:

Co najmniej jedną część przycisku działa - bez problemu robię screeny.

Uruchom diagnostykę i sprawdź czy działają przyciski i inne rzeczy. Ustawienia, O telefonie, Wszystkie parametry i 4 razy klikasz w Wersję jądra.

20 godzin temu, FromWP napisał:

Uruchom diagnostykę i sprawdź czy działają przyciski i inne rzeczy. Ustawienia, O telefonie, Wszystkie parametry i 4 razy klikasz w Wersję jądra.

Sprawdziłam i test nie wykrywa przycisków. Jak to możliwe, że screeny robię bez problemu, a przycisk power normalnie wybudza telefon?

I gdzie sprawdzę stan diody powiadomień?

Screenshot_2020-03-04-19-22-39-720_com.miui.cit.png

Edited by kiwi83
Aktualizacja

11 minut temu, kiwi83 napisał:

Jak to możliwe, że screeny robię bez problemu, a przycisk power normalnie wybudza telefon

Nie mam pojęcia. Pokazałem tylko drogę gdzie i jak to sprawdzić.

• Thanks 1

Również od prawie miesiąca używam Mi 9 Lite. Mam podobny problem. Przyciski głośności z boku telefonu nie regulują multimediami. Przestały, ale nie wiem czy powodem nie była np. aktualizacja oprogramowania. Aby zmienić poziom głośności muszę wejść w ustawienia telefonu co stwarza w praktyce koszmarne problemy. To mój drugi telefon Xiaomi - poprzedni spisywał się rewelacyjnie. Mam nadzieję, że jest jakaś opcja zaszyta w ustawieniach, dzięki której uda mi się przywrócić sytuację, gdy przyciski głośności regulują multimediami, a nie tylko powodują, że wycisza się głośność dzwonka przychodzącego połączenia.

tutaj mozna zmienic do czego sluza przyciski(mi 9t pro)

tez troche mnie irytowalo z poczatku (przyzwyczajenie z s9) ze przyciski steruja dzwiekiem dzwonka a tutaj bylo inaczej....ale w miui jest tyle ustawien ze czasem trzeba sporo szukac:)

Screenshot_2020-03-22-12-39-46-367_com.miui.misound.jpg

Screenshot_2020-03-22-12-39-50-203_com.android.settings.jpg

4 godziny temu, aqualopetak napisał:

tutaj mozna zmienic do czego sluza przyciski(mi 9t pro)

Tylko nigdzie tu nie widzę zmiany sposobu działania regulacji głośności przyciskami telefonu z domyślnej regulacji muzyki na głośność dzwonka.

U mnie też tak się działo, że screeny robił, natomiast funkcji głośności nie było. Pomogło od instalowane ostatnio pobranej aplikacji, u mnie był to net panel, zbierających informację o tym jak poruszam się w necie. Polecam od instalowane ostatniej aplikacji, uruchomienie ponownie aparatu i sprawdzenie, czy długo działa. Właściwie na zawsze. Czego wam i sobie życzę.