Skocz do zawartości

Nie działają przyciski głośności


kiwi83

Rekomendowane odpowiedzi

Od miesiąca jestem użytkowniczką Xiaomi Mi 9t pro i po przesiadce z Motki część kwestii jest dla mnie nowa i niestety nieintuicyjna ☹️

W moim telefonie nie działają przyciski głośności. Wydaje mi się, że działały, ale głowy nie dam. Teraz aby zmienić głośność dzwonka czy multimediów muszę wejść w ustawienia. Podczas rozmowy czy słuchania muzyki również nic się nie są zrobić. 

Może macie jakieś pomysły co może być przyczyną?

Edytowane przez kiwi83
Błąd/słownik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, kiwi83 napisał:

☹️aby zmienić głośność dzwonka czy multimediów muszę wejść w ustawienia.

Normalne to nie jest. A jak uruchamiasz telefon przytrzymując jednocześnie vol+ i power, lub vol- i power to uruchamia się recovery lub fastboot? Jeżeli nie to coś się fizycznie uszkodziło w przyciskach głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kiwi83 napisał:

Co najmniej jedną część przycisku działa - bez problemu robię screeny.

Uruchom diagnostykę i sprawdź czy działają przyciski i inne rzeczy. Ustawienia, O telefonie, Wszystkie parametry i 4 razy klikasz w Wersję jądra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, FromWP napisał:

Uruchom diagnostykę i sprawdź czy działają przyciski i inne rzeczy. Ustawienia, O telefonie, Wszystkie parametry i 4 razy klikasz w Wersję jądra.

Sprawdziłam i test nie wykrywa przycisków. Jak to możliwe, że screeny robię bez problemu, a przycisk power normalnie wybudza telefon?

I gdzie sprawdzę stan diody powiadomień?

Screenshot_2020-03-04-19-22-39-720_com.miui.cit.png

Edytowane przez kiwi83
Aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również od prawie miesiąca używam Mi 9 Lite. Mam podobny problem. Przyciski głośności z boku telefonu nie regulują multimediami. Przestały, ale nie wiem czy powodem nie była np. aktualizacja oprogramowania. Aby zmienić poziom głośności muszę wejść w ustawienia telefonu co stwarza w praktyce koszmarne problemy. To mój drugi telefon Xiaomi - poprzedni spisywał się rewelacyjnie. Mam nadzieję, że jest jakaś opcja zaszyta w ustawieniach, dzięki której uda mi się przywrócić sytuację, gdy przyciski głośności regulują multimediami, a nie tylko powodują, że wycisza się głośność dzwonka przychodzącego połączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
4 godziny temu, aqualopetak napisał:

tutaj mozna zmienic do czego sluza przyciski(mi 9t pro)

Tylko nigdzie tu nie widzę zmiany sposobu działania regulacji głośności przyciskami telefonu z domyślnej regulacji muzyki na głośność dzwonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

U mnie też tak się działo, że screeny robił, natomiast funkcji głośności nie było. Pomogło od instalowane ostatnio pobranej aplikacji, u mnie był to net panel, zbierających informację o tym jak poruszam się w necie. Polecam od instalowane ostatniej aplikacji, uruchomienie ponownie aparatu i sprawdzenie, czy długo działa. Właściwie na zawsze. Czego wam i sobie życzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...