Skocz do zawartości

Xiaomi Security Camera 360 1080p, region i sygnał WiFi


trucha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem.Posiadam taka kamere: IMILAB OBROTOWA Kamera IP MI HOME 1080p.Wczoraj normalnie sie z nia polaczylem i dzialala.Przepialem ja w inne miejsce i wyskoczyl komunikat,ze kamera offline.Za specjalnie nic nie moglem zrobic wiec usunalem kamerke z aplilacji,aby dodac ja na nowo.Niestety nie moge tego zrobic,bo podlaczajac kamere do zasilania stale pali sie pomaranczowa dioda (na przycisk reset kamera wgl nie reaguje) i moj telefon wgl jej nie wyszuluje.Po za tym kamera nie wydaje zadnych komumikatow.Co robic w tej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I understand it's a global version, but I don't understand why it was added at the end of November this year to the server on Europe (Germany) how can you not log in? The server cannot see her. It is about the MI 360 ° 2K Pro camera. Hopefully you will be able to log in soon, otherwise it would be pointless, the camera is in the list, but you cannot log in.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, barus napisał:

I understand it's a global version, but I don't understand why it was added at the end of November this year to the server on Europe (Germany) how can you not log in? The server cannot see her. It is about the MI 360 ° 2K Pro camera. Hopefully you will be able to log in soon, otherwise it would be pointless, the camera is in the list, but you cannot log in.

global version has different model chuangmi.camera.021a04 (chinese version is chuangmi.camera.ipc021). you can't add cn version to other region than china, because it's not there. only global model is present on eu region. it has same picture and name, but it has different model.

pro2k.jpg

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Czyli lipa, rozumiem, że nie  da się zamiennie wgrywać oprogramowania do nich? 

Czy wszystkie te 3 kamery Pro mają takie samo oznaczenie MJSXJ06CM, bo w necie tylko takie oznaczenie tych kamer znalazłem i ja takową posiadam?

Gdzie te  charakterystyczne oznaczenia  tych kamer można odczytać, ponieważ dokładnie oglądałem opakowanie kamery i samą kamerę i nigdzie tych oznaczeń nie znalazłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model na pudelku jest ten sam dla cn/global, rozni sie tylko serialem. 26537 to wersja cn, 30486 to global. jesli te kamery sa sprzetowo zgodne (wiem, ze global ma dodatkowy security chip od xiaomi) to mozna by pokombinowac ze zmiana firmware, ale dodatkowo trzeba by zmienic model na partycji factory (ona jest niezalezna od firmware). problem w tym, ze zaktualizowales swoja do najnowszej wersji firmware, ktora zamyka wszystkie dziury i nie ma dostepu do shella. nie mozna z tej wersji zrobic downgrade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że to o ten serial chodzi SN:26537 ? Czyli przeznaczona jest na rynek chiński, kupiłem ją na AliExpress, zresztą drugą też, 2K ale nie  Pro (MJSXJ09CM).

Czyli niestety nie zaloguję tych kamer na serwerze w Niemczech. Poprzedniego firmware też nie da się zdobyć?

Pospieszyłem się z ich kupnem, teraz tego żałuję. Mogłem sobie kupić sprawdzoną Mi 1080p i miałbym z nich pożytek.

Jedyny pożytek z nich taki, że nagrywają na kartę SD, ale odtworzyć nagrany film w dzień na odległość, to można zapomnieć o tym. Najlepiej to robić około północy, a w dzień to często nawet zalogować się nie można, a jak się zaloguję to przy lekkim obrocie obiektywu obraz nadal jest przez dłuższy czas nieruchomy, czasami poklatkowy. Na 100% to nie jest spowodowane słabym zasięgiem WiFi, ani słabej transmisji danych internetu mobilnego, często mirzę i nigdy nie spada poniżej 20 Mb/s, odbiór i wysyłka.

Ciekawostką jest to, że przy włączonym śledzeniu na kamerze i wykryciu  przez nią ruchu często udaje się płynnie odtworzyć krótki film z chmury, ale też często się zdarza, że kamera po wykryciu ruchu nie nagra filmu w chmurze.

IMG_20201220_201625.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nabyłem u naszych drogich "Przyjaciołów z Chin" kamerkę. W opisie było, że to niby Xiaomi Mijia 2K 1296P 360 ale na opakowaniu nie ma śladu Xiaomi a opisy są po chińsku :(

Ten sprzęt to chyba jakiś clon firmowany przez IMILAB. Udało mi się go uruchomić pod apką Xiaomi Home ale jakość obrazu jest kiepska, chodzi o pikselozę przy najmniejszym ruchu a i na stabilnym obrazie też jest kiepsko. Studiowałem ten wątek i zapewne problem leży w odległych serwerach w Chinach jednak jeśli nagrywam film na kartę SD to obraz też jest kiepski. Czy to oznacza, że trafiłem wyjątkowy badziew czy da się z tym coś zrobić. Obraz jest niby w 1296P kodek H.265 ale ma 19,78fps ;o( i ogromna pikseloza. Dodam, że kamerka gada po Chińsku i jest to CMSXJ19E do tego mam wgrany firmware 3.5.8_0166 a w aplikacji Xiaomi Home zapodałem region Polska (czy to tu powinienem dać Chiny). Kolejne pytanie czy można gdzieś ustawić rozdzielczość obrazu bo może przy niższej byłoby ciut lepiej. Na spodzie kamerki mam serial nr. ale bez tego rozgraniczenia na regiony po prostu jeden długi numer bez ukośnika X019E013028... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2020 o 23:56, rezmus napisał:

firmware jest, ale tak jak pisalem nie zrobisz downgrade, bo w tej wersji zalatali dziury i mozliwosc dowgrade do starszych wersji.

Witaj, mam ten sam problem z tą samą kamerą MJSXJ06CM firmware: 4.0.9_0180

Czy jest sens ryzykować flashowanie FW dla wersji global bez zmiany serial nbr czy jedynie uwalę kamerkę?

Szczerze mówiąc podpinam się pod temat bardzo mocno, gdyż potrzebuję uruchomić tą kamerę na serwerze europejskim licząc, że będę mógł ją obsłużyć w Google Home.

Pozdrawiam, dziękuję i Wesołych Świąt!!! :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2020 o 15:19, Sandokan5 napisał:

Witam

Nabyłem u naszych drogich "Przyjaciołów z Chin" kamerkę. W opisie było, że to niby Xiaomi Mijia 2K 1296P 360 ale na opakowaniu nie ma śladu Xiaomi a opisy są po chińsku :(

Ten sprzęt to chyba jakiś clon firmowany przez IMILAB. Udało mi się go uruchomić pod apką Xiaomi Home ale jakość obrazu jest kiepska, chodzi o pikselozę przy najmniejszym ruchu a i na stabilnym obrazie też jest kiepsko. Studiowałem ten wątek i zapewne problem leży w odległych serwerach w Chinach jednak jeśli nagrywam film na kartę SD to obraz też jest kiepski. Czy to oznacza, że trafiłem wyjątkowy badziew czy da się z tym coś zrobić. Obraz jest niby w 1296P kodek H.265 ale ma 19,78fps ;o( i ogromna pikseloza. Dodam, że kamerka gada po Chińsku i jest to CMSXJ19E do tego mam wgrany firmware 3.5.8_0166 a w aplikacji Xiaomi Home zapodałem region Polska (czy to tu powinienem dać Chiny). Kolejne pytanie czy można gdzieś ustawić rozdzielczość obrazu bo może przy niższej byłoby ciut lepiej. Na spodzie kamerki mam serial nr. ale bez tego rozgraniczenia na regiony po prostu jeden długi numer bez ukośnika X019E013028... 

Ostatnio też kupiłem podobne kamerki Mi 2K, jedna to MJSXJ06CM, a druga MJSXJ09CM. Z tego, co się dowiedziałem od @rezmus  to nie są model e globalne.

Poza rejonem Chin ich nie zarejestruję. Ciekawe, że Tobie udało się je zarejestrować w innym rejonie?

Jakość obrazu emitowana z tych kamerek jest świetna, pod warunkiem, że uda mi się zalogować do nich, pisałem o tym problemie wcześniej? W dzień na żywo zdalnie rzadko kiedy mogę zobaczyć płynny obraz. Jak chcę zobaczyć, co się nagrało to loguję się do nich koło północy.

Może masz ustawiony tryb podglądu na „AUTO”, zmień na HD.

Od ponad roku używam też dwie inne kamerki do zdalnego śledzenia, jedna to Mi 1080p global kodek H.265 zalogowana w Niemczech. Druga to eWeLink 1080p, kodek H.264.

Mi 1080p to świetna kamera, obraz zawsze płynny, szybkie logowanie, możliwość wyłączenia funkcji widzenia nocnego, ale po każdej sekwencji wykrycia ruchu musi upłynąć 3 min, aby znowu wykryła ruch, dla mnie to wada. Druga kamera eWeLink z racji gorszego kodeka (dwa razy większy strumień danych w stosunku do H.265) wymaga dłuższego czasu do zalogowania, obraz nie zawsze jest płynny (zdalny podgląd), brak możliwości wyłączenia trybu nocnego, ale kamera zarejestruje każdy wykryty ruch, nic jej nie umknie, ale na noc muszę wyłączać tryb śledzenia, bo fruwające owady wciąż uruchamiają rejestrację. Ja te kamerki wbrew przeznaczeniu używam na zewnątrz budynku pod zadaszeniem, czujnik ruchu załącza lampę zewnętrzną, a kamery rejestrują wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I need help guys, when I first encountered this problem, it was resolved when I did this,

Follow these steps;
1. Download the firmware file “tf_recovery.img” . (Whatch out, file name need to be tf_recovery.img
File download link https://goo.gl/DhgbLH
2. Copy the file“tf_recovery.img” to the root folder of TF card (FAT32 formatted)
3. Cut off the power source of camera
4. Put the TF Card in camera
5. Connect the camera to a power source
6. Wait around 5 minutes and you will see camera will reboot with blue light.

But after a few hours, when I transferred the cam to another location, upon plugging it. The steady yellow light is back. I tried all the link posted here but none works and I also tried the first onethat I used and its not working anymore. I already reformatted my sd card to FAT32 (samsung 64gb evo). My cam is Smart Home Security 1080p (MJSXJ05CM).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hello,

I saw a link here to download the firmware of the model MJSXJ06CM

But this link is now broken. Someone can send me a new link ?

thank per advance 

_____________________________
Google translate :

Cześć,

 Widziałem tutaj link do pobrania oprogramowania układowego modelu: MJSXJ06CM

Ale ten link jest teraz uszkodzony. Ktoś może wysłać mi nowy link?

dziękuję za zaliczkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.02.2021 o 02:40, Nico napisał:

Thank you @rezmus !

After used the firmware for global version, my camera works. 

@Nico did you upgrade CN version of the MJSXJ06CM camera to the global version using the firmware provided by @rezmus above?

What is the process of upgrade?

Thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja dopiero zamierzam zakupić kamerę Xiaomi, model - Mi Home 360 2k Pro (oznaczenie MJSXJ09CM lub MJSXJ06CM, nie jestem pewien, rozbieżne informacje w aukcji)  Proszę o poradę czy to dobry pomysł,  bo z tego co tutaj czytam w wątku to te kamery kiepsko działają z uwagi na chińskie serwery. Da się w jakiś sposób  sprawić działanie tej kamery czy na razie lepiej wybrać inny model?

I czy lepiej wybrać wersję global czy chińska?

Dzieki. 

Edytowane przez tomekk33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/7/2021 at 5:28 PM, frycek1982 said:

@Nico did you upgrade CN version of the MJSXJ06CM camera to the global version using the firmware provided by @rezmus above?

What is the process of upgrade?

Thx

good evening, have you had a response to your question?

is it possible to put a global firmware (chuangmi.camera.021a04) on the CN version (chuangmi.camera.ipc021)

I have 2 camera chuangmi.camera.021a04 and 2 camera chuangmi.camera.ipc02. I want to put everything on the europe server

thx

Edytowane przez Narriks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, Narriks said:

good evening, have you had a response to your question?

is it possible to put a global firmware (chuangmi.camera.021a04) on the CN version (chuangmi.camera.ipc021)

I have 2 camera chuangmi.camera.021a04 and 2 camera chuangmi.camera.ipc02. I want to put everything on the europe server

thx

same for me...is it possible to have instructions? I tried to flash the firmware by putting the image inside the sd but nothing happens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I have a xiaomi MJSXJ06CM (2k) camera ... I have a ch341 programmer and I was wondering if it was possible to try to flash the global firmware on mine which is Chinese? even if it breaks there is no problem because I paid very little for it and in case I buy the global version ... but if it works it could help other people. thanks!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, rezmus said:

you can even flash it with sdcard, but global firmware behaves strange when flashed to cn camera. it does not work good. you would need to solder uart and check where the problem is.

I have already tried to flash with the sd card but unfortunately I still have the Chinese version ... then the file on the sd card is renamed (.bak or something similar)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minutes ago, rezmus said:

what is your current fw version? how do you know you have chinese after you flash? ;) here is global fw

http://cdn.cnbj2.fds.api.mi-img.com/chuangmi-cdn/product/IPC021A04/firmware/IPC021A04_4.1.2_0271.rar

 

 

because if I go to the camera settings I see that the firmware in use is 4.0.9_0178

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, rezmus said:

i gave you firmware. just dump yours and change kernel/rootfs/jffs2 part, flash back to camera. don't break your credentials!

can I ask you for more detailed instructions? with the programmer I only dumped and flashed the bios of the motherboard of my computer .. I don't have a lot of experience .... but if you guide me on how to do it I can try ... so I don't care even if the camera breaks ...thanks again!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...