Skocz do zawartości

Automatyczna natychmiastowa synchronizacja zdjęć z Google Photos


ayahuasca

Rekomendowane odpowiedzi

Czy możliwa jest taka konfiguracja, żeby zdjęcia zrobione telefonem natychmiastowo synchronizowały się z Google Photos? Aktualnie trwa to dłuuugo, czasami nawet po 30min nie widzę zdjęcia w Google Photos. Używam telefonu w pracy, robię zdjęcia uszkodzonego sprzętu i potrzebuję mieć to zdjęcie natychmiast dostępne na komputerze, żeby dołączyć je do raportu. W tej chwili muszę za każdym razem ręcznie wejść do galerii, zaznaczyć zdjęcie i wybrać "Wyślij do Zdjęć". 

Telefon to Redmi 7A. Wersja MIUI Global 11.0.14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, ayahuasca napisał:

W tej chwili muszę za każdym razem ręcznie wejść do galerii, zaznaczyć zdjęcie i wybrać "Wyślij do Zdjęć".

Skonfigurowałeś poprawnie Zdjęcia googla? Zdjęcie zrobione aparatem powinno się prawie natychmiast pokazać w zdjęciach, a folder aparatu też powinien dodać się automatycznie do synchronizowanych folderów. Nie ma potrzeby wchodzenia do galerii, samo powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potestowałem trochę i wygląda to tak, jakby aplikacja Google Photos była usypiana przez MIUI. Właśnie przyszedłem do pracy, zrobiłem zdjęcie i odczekałem 15 min - nie pojawiło się na serwerach Google Photos. Dopiero jak uruchomiłem aplikację na telefonie to zobaczyłem w prawym górnym rogu, że zdjęcie natychmiast zaczęło się synchronizować. 

Nie widzę jednak praktycznie żadnych ustawień odnośnie oszczędzania baterii dla aplikacji Google Photos. Dla np. SportsTrackera mogę ustawić "Oszczędzanie energii => bez ograniczeń", ale Google Photos nawet nie mają takiego pola. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po założeniu kłódki przez jakiś czas jest ok i faktycznie wtedy apka Google Photos reaguje błyskawicznie, ale po pewnym czasie (2-3h) kłódka zniknęła i aplikacja znowu została ubita. Coś MIUI bardzo agresywnie podchodzi do zarządzania tą aplikacją :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.03.2020 o 08:04, ayahuasca napisał:

Nie widzę jednak praktycznie żadnych ustawień odnośnie oszczędzania baterii dla aplikacji Google Photos

A jak pszytrzymasz ikonę i klikniesz info o aplikacji też nie ma zarządzania oszczędzaniem baterii? U mnie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Spróbuj tak

Ustawienia

Bateria wydajność

3 kropki w prawym górnym rogu

Oszczędzanie baterii przez aplikacje

Znowu 3 kropki

Pokaż systemowe

U mnie na samym dole Zdjęcia

I już masz opcję Bez ograniczeń.

 

 

IMG_20200504_224723.jpgIMG_20200504_224754.jpgIMG_20200504_224824.jpgIMG_20200504_224907.jpgIMG_20200504_224929.jpgIMG_20200504_224957.jpg

 

 

 

 

 

Edytowane przez raftter
Nie dodałem przedostatniego screenshota
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...