Skocz do zawartości

Mi A3 - Android 10/11 Official Update


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

Najnowsza aktualizacja statusu w tej sprawie mówi, że aktualizacja jest teraz dostępna dla 30% użytkowników Mi A3.

"Aktualizacja systemu jest obecnie dostępna dla 30% użytkowników (z wyłączeniem Indii). Dalsze kroki zależą od opinii użytkowników"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zainstalowałem, działa dobrze.

Jedyny problem jak narazie jaki napotkałem to reset APN, nowy APN dla njumobile został pobrany dla ipv6 i większość stron internetowych nie działała. Wystarczyło wpisać ręcznie APN Orange z ipv4 i już wszystko ok.

 

Jest głupi błąd, w opcjach u góry pojawia się powiadomienie " Dostosuj swój Mi A3" i nie znika. Rozwiązanie jest opisane na forum XDA [GUIDE] Remove "Customize your Mi A3" suggestion from settings (Stock Android 10)

Edytowane przez w.swierk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobiera się, zobaczymy co Xiaomi nam daje poraz czwarty.

Już z godzinkę i 20 minut bawię się telefonem po aktualizacji i wszystko działa jak działało, nie zauważyłem nic niepokojącego. Aktualizacja nie usuwa naszych danych, aplikacji czy ustawień, jedynie ponownie pytał co zrobić z kartą SD i bez formatowania nie było dostępu. Musiałem ją wyjąć, zgrać dane na kompa, włożyć z powrotem, wybrać jak chcę jej używać, sformatować i dopiero można jej urzywać.

Edytowane przez Archon1
Po tesrach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, jak wyjdę z domu sprawdzę. Lecz i tak używam aplikacji Gcam z własnymi ustawieniami, zdjęcia są świetne, stockowa odpada. Jak chcesz napiszę Ci jakiej używam i prześlę ustawienia xml.

Według mnie zdjęcia robi jak wcześniej, natomiast zauważyłem problem z dotykiem, nie zawszę działa i wariuje. Odczuwalne i wkurzające podczas pisania, klikam i przytrzymuje klawisz by wybrać np ą, ę czy inny i w tedy sam klika 6 innych klawiszy tak jakbym po niej palcem jezdził. 

Jak ktoś jeszcze nie zaktualizował, niech poczeka aż inni się wypowiedzą. U mnie występują przycinki systemu, nie jest to częste i tak bardzo nie przeszkadza jak dotyk, to jednak na dziewiątce nic takiego nie występowało. Możecie sprawdzić u siebie czy też występują te problemy? Może reset załatwi sprawę

 

Edytowane przez Archon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem, póki co śmiga.Mam pytanie co oznacza liczba przy ikonie wifi?Nic mi się nie pobiera, skanowanie wifi mam wyłączone.7b665cdf64ccf22dc1344d891729e7ca.jpg

 

Jeszce jedno, z zasięgiem w Play lte u mnie słabo, ale zawsze miałem ustawione na v4 tak jak inni mówili, teraz widzę jest opcja v4/v6. Zostawić tak, czy pozostawić na samo v4?

 

3cf6191362ef94d4aff21a9720770927.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra 4 przy wifi oznacza w jakim standardzie wifi się łączysz. 4 oznacza 802.11n, 5 oznacza 802.11ac itd.

Apn jeśli internet działa poprawnie zostaw IPv4/IPv6.

Ja po tygodniu zrobiłem reset do ustawień fabrycznych bo miałem małe lagi, telefon zaczął działać szybciej. Za to całkowicie przestała działać agregacja lte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2020 o 00:16, Archon1 napisał:

To fajnie że ma dwa ROMy, lecz nic mi to nie mówi. Możesz w przybliżeniu napisać o co chodzi z tymi ROMami, co z tego że są dwa i co mi to ewentualnie daje?

Generalnie nie daje to nic, ale np. wyjaśnia, dlaczego jedni dostają aktualizację, a drudzy nie. Jeśli kupiłeś Mi A3 z oficjalnej polskiej lub europejskiej dystrybucji zapewne Twój telefon będzie miał ROM EEA Stable. Jeśli zamawiałeś na Ali, albo w jakimś chińskim sklepie, wtedy bardziej prawdopodobne, że masz ROM Global Stable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomaga.. Jeszcze coś takiego znalazłem...

 

 

Bluetooth lub GPS, lepiej oba. Problem tkwi w modemie z procesorami Snapdragon, nie będzie działać. smartfony mają ten sam procesor co „Redmi Note 8” i „Redmi notes 8t” mają ten sam problem

 

 

 

Czytałem w innym wątku, że ten problem dotyczył również Androida 9 (ale nigdy tego nie zauważyłem), ponieważ jest to problem sprzętowy: antena bluetooth i wifi jest wspólna, więc gdy jest używana jednocześnie, może powodować pewne problemy na niektórych urządzeniach, a nie na żadnym. Mówią, że starając się zawsze używać 5 Ghz zamiast 2,4 podczas łączenia z siecią Wi-Fi, powinno to poprawić sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
13 minut temu, czeskimaster napisał:
Dnia 25.05.2020 o 08:49, w.swierk napisał:
W moim mi a3 taki problem nie występuje a często korzystam z wifi i Bluetooth jednocześnie (wifi w paśmie 2,4ghz).
Zostaje jeszcze reset do ustawień fabrycznych.

Nie mam pojęcia od czego to zależy, na forum xda jest masa problemów z tą prędkością przy włączonym bluetooth.

Próbowałeś w routerze różnych kanałów dla pasma 2.4ghz?

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie próbowałem, wcześniej miałem starsze telefony i nie było tego problemu. Gdyby, nie forum tom bym chyba się nie zorientował że tracę prędkość przy wifi plus bluetooth, ponieważ nie miałem jakiś problemów. Ale jak teraz zrobiłem test, to rzeczywiście tracę około 20 mbps

 

 

Podobno przy android 9, nie występował ten problem, więc przypuszczam że znów coś nie poszło nie tak przy andku 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Xiaomi wydało czerwcowe poprawki dla Mi A3 w wersji eu i global. 

Wersja eu została już w pełni udostępniona, a mimo że posiadam tą wersję telefon nie wykrywa aktualizacji. Z komentarzy na forum Xiaomi wynika że nie jestem jedyny z takim problemem.

Jeszcze trochę poczekam na OTA, a jak się nie pokaże to trzeba będzie wgrać ręcznie.

Chyba że ktoś zna rozwiązanie problemu?

Aktualizacja V11.0.3.0.QFQEUXM

http://bigota.d.miui.com/V11.0.3.0.QFQEUXM/laurel_sprout_eea_global_images_V11.0.3.0.QFQEUXM_20200611.0000.00_10.0_a0fc54b57d.tgz

Edytowane przez w.swierk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ktoś ma jakieś bugi na swoim a3 z androidem 10? Odnoszę wrażenie że lepiej i stabilniej działał na androidzie 9. U mnie podczas ładowania wariuje dotyk, nie da się pisać ani niczego wybrać bo klika co innego, losowo, lub kilka punktów na raz. Automatyczna kontrola jasności która uczyła się moich preferencji i działało to dobrze na androidzie 9, tak na dziesiątce nie działa wcale, nie uczy się i nie dobiera minimalnej jak ja ustawiałem, więc wyłączyłem. Ale na wyłączonej i ustawionej na połowę, potrafi przyciemnić do minimum, trzeba wygasić ekran i włączyć spowrotem. Były jeszcze jakieś potknięcia ale co to było nie pamiętam, mimo wszystko stabilniej pracował na dziewiątce. Jak jest u was, macie podobne problemy? A a właśnie, nie działa ponowne ustawienie odcisku palca, podświetla punkt po przyłożeniu palca, lecz nic się nie dzieję, może ktoś to sprawdzić u siebie? Jeśli u was działa a u mnie nie, może błędy podczas aktualizacji? Telefon z Polskiej dystrybucji.

Edytowane przez Archon1
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
Dnia 25.08.2020 o 22:16, czeskimaster napisał:

Ja nadal z poprawkami z maja. Ota milczy

Miałem to samo na dorwanym od kolegi telefonie i obszedłem problem inaczej.

Aby naprawić problem z brakiem aktualizacji na Xiaomi Mi A3, potrzebna Ci będzie karta microSD. Sformatuj ją w Mi A3 jako "karta SD do przenoszenia zdjęć i multimediów". Następnie sprawdź jaką wersję ROMu masz w swoim Mi A3 - Global czy EEA. Żeby to ustalić wejdź w Ustawienia -> Informacje o telefonie i na samym dole jest nr kompilacji. 

20200922_140017.jpg

Jeśli Twoja wersja to V11.0.x.0.QFQMIXM tzn. że masz Global Stable ROM. Jeśli masz kompilację V11.0.x.0.QFQEUXM tzn. że masz EEA Stable ROM. Teraz ściągnij najnowszy ROM, odpowiedni do Twojego Mi A3:

Global (V11.0.21.0.QFQMIXM) - https://bigota.d.miui.com/V11.0.21.0.QFQMIXM/miui_LAURELSPROUTGlobal_V11.0.21.0.QFQMIXM_047615acf7_10.0.zip

EEA (V11.0.8.0.QFQEUXM)https://bigota.d.miui.com/V11.0.8.0.QFQEUXM/miui_LAURELSPROUTEEAGlobal_V11.0.8.0.QFQEUXM_7cd89c6e33_10.0.zip

Możesz to zrobić bezpośrednio na telefonie. Pobrany plik z ROMem skopiuj na kartę SD, np. do katalogu "Download". Możesz to zrobić np. za pomocą aplikacji "Pliki" od Google. Zmień nazwę pobranego pliku z ROMem na "update.zip". Teraz trzeba wyłączyć telefon i uruchomić go w trybie Recovery. Żeby to zrobić, to na wyłączonym urządzeniu przytrzymaj jednocześnie przycisk "Power" i "Volume up", aż do momentu pojawienia się logo "Android One". Odczekaj chwilę, i po pojawieniu się na ekranie "zielonego robocika", przytrzymaj przycisk "Power", a następnie wciśnij przycisk "Volume up" (jednocześnie trzymając przycisk "Power"). Teraz masz telefon uruchomiony w trybie "Recovery". Za pomocą przycisków Volume Up/Down przejdź do "Apply update from SD card" i potwierdź wybór przyciskiem "Power". Następnie znajdź katalog w którym znajduje się pobrany plik z pobranym ROMem, ze zmienioną nazwą na "update.zip", wybierz go i zatwierdź przyciskiem "Power", aby rozpocząć aktualizację ROMu.

20200922_125924.jpg

Cała operacja trwa kilka minut. Po zakończeniu powróci do trybu Recovery i należy wybrać pierwszą od góry opcję - "Reboot system now". Telefon uruchomi się ponownie już na nowym najnowszym ROMie. Żadne dane nie zostaną utracone.

20200922_135628.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi A3 - EEA Stable ROM

11.0.8.0.QFQEUXM

Recoveryhttps://bigota.d.miui.com/V11.0.8.0.QFQEUXM/miui_LAURELSPROUTEEAGlobal_V11.0.8.0.QFQEUXM_7cd89c6e33_10.0.zip

OTAhttps://bigota.d.miui.com/V11.0.8.0.QFQEUXM/miui-blockota-laurel_sprout_eea_global-V11.0.6.0.QFQEUXM-V11.0.8.0.QFQEUXM-992bf16f92-10.0.zip
 

Dnia 28.09.2020 o 11:44, Sebek Sebson napisał:

Witam, moj tel tez zostal na majowych poprawkach i brak aktualizacji ota. Orientuje sie ktoś czy reset do ustawien fabrycznych odblokuje aktualizacje kolejnych poprawek?  Probowal ktos tak zrobic?

Raczej wątpię. Musisz zaktualizować sam w taki sposób jak opisałem w poprzenim poście. Co ciekawe wczoraj wyszła kolejna aktualizacja dla Mi A3 z softem EEA i telefon kolegi zaktualizowany ręcznie (poprawki z sierpnia 2020) też nie widzi tej aktualizacji przez OTA :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualizowałem przez fastboot najnowszym miflashem i tym romem i zablokowałem całkowicie telefon. Cegła bez możliwości wyłączenia. Można tylko zrestartować do fastboota. Kolejne próby flaszowania trwają kilka godzin i nie ma zakończenia. Wysłałem do serwisu na gwarancji. Czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.10.2020 o 10:14, Tomasz Petrycki napisał:

Aktualizowałem przez fastboot najnowszym miflashem i tym romem i zablokowałem całkowicie telefon. Cegła bez możliwości wyłączenia. Można tylko zrestartować do fastboota. Kolejne próby flaszowania trwają kilka godzin i nie ma zakończenia. Wysłałem do serwisu na gwarancji. Czekam.

Aktualizowałeś "tym romem" czyli którym? Rom do fastboot i do recovery są nieco inne.

Mi A3 ma 2 sloty z bootloaderem. Po zastosowaniu miflash bootloader ładowany jest na slot a, natomiast slot b jest pusty. Żeby sprawdzić aktywny slot "fastboot getvar current-slot". Żeby przełączyć telefon na slot a "fastboot set_active a"

Jeżeli fastboot działa i bootloader jest odblokowany to serwis nie będzie miał problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mam A3, które nie dostało update do 10. Wersja EEA, cały czas mam 9, z ostatnim update z marca.

Chciałem ręcznie zaktualizować do bieżącej 10, przez recovery I kartę SD - zgodnie z powyższym manualem.

Telefon fabryczny, bez żadnych modyfikacji. Czy taki update zadziała bez problemów (gdzieś mi się rzuciło w oko, że ten sposób działa dopiero z zainstalowaną 10)?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...