holek87

IMI Home Security Camera 1080P przestała reagować

Recommended Posts

Cześć 

Od paru dni kamera IMI Home Security Camera 1080P zniknęła jako online w mojej aplikacji, stale jest offline (internet w domu działa, więc to nie wina braku internetu lub awarii routera). Usunąłem ją i chciałem ponownie sparować, ale bez skutku. Dzisiaj postanowiłem wziąć kamerę do domu (bo standardowo mam ją zamontowana w garażu), na kamerze ciągle świeci się żółta dioda. Próbowałem zresetować kamerę, przytrzymując przez 5-10 sek przycisk reset, ale nic to nie dało. Odłączenie jej od sieci i podłączenie ponowne od razu uruchamia żółta diodę. Podczas próby parowania urządzenia z aplikacją, nic się nie dzieje. Z kamery korzystam od ok 4 msc, do tej pory działała bez problemu. Czy ktoś może coś podpowiedzieć, co się mogło stać?

Pozdrawiam

daj zdjecie kamerki i model z pudelka lub na spodzie. masz bricka i musisz wrzucic firmware z karty sd.

Dnia 1.03.2020 o 10:06, rezmus napisał:

daj zdjecie kamerki i model z pudelka lub na spodzie. masz bricka i musisz wrzucic firmware z karty sd.

Dzień dobry.
Miło mi powitać zacne towarzystwo tego forum.

Przepraszam,
po napisaniu swojego zapytania nie znalazłem opcji pozwalającej na jego wysłanie. Stąd też wysyłam  z tego miejsca.Mam nadzieję,że nie narozrabiałem.

Chociaż nie zupełnie, ale mam podobny problem do opisanego na tym forum przez użytkownika Hołek87. Po resecie smartfona (Samsung S7) do ustawień fabrycznych a następnie
pobrania jego kopii zapasowej mam problem z uruchomieniem kamerki.Na dodatek zapomniałem hasła wiec zmuszony byłem przeprowadzić instalację i konfigurację od zera. Kilkanaście resetów i niestety rezultat żaden. Dochodzę do momentu kiedy po uruchomieniu aplikacji Mi Home otrzymuję komunikat, że kamerka jest w trybie off line. Kilkukrotne próby i ponowne instalacje dają ten sam efekt. Nie mam pojęcia co powinienem zrobić by przejść do trybu on line.Internet mam ok. Przed dokonanymi zmianami w smartfonie  kamerka pracowała super. Internet jest ok. Poprzednio była ok 5-6 m od routera teraz 1 m i  jest co jest. W załączeniu posyłam foto dokumentujące ową sytuację. W zał. dla zorientowania posyłam grafiki oraz  plik z komunikatami. Nieśmiało liczę, że ktoś mi pomoże. Już dziękuję.

Pozdrawiam-Zenon P.

a.JPG

b.JPG

c.JPG

d.JPG

e.JPG

f.JPG

xiaomi.mp3