Skocz do zawartości

Zablokowany telefon


TMX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Dwa miesiące temu kupiłem córce Xiaomi Redmi Note 8T i dzisiaj mi oświadczyła że zresetowała telefon do ustawień fabrycznych bo zapomniała hasła blokady telefonu i myślała że reset jej w tym pomoże .

Niestety hasło jest nadal potrzebne , moje pytanie czy jest sposób żebym go odblokował czy lepiej dać telefon gdzieś do serwisu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja córka ma 11 lat nie potrzebnie jej zostawiłem konfigurowanie telefonu , konto gmail nie wiadomo jakie a hasło też nie mam pojęcia co ona tam wpisała ,czy w ogóle ma konto Xiaomi nie mam pojęcia. Da się z tym coś zrobić czy serwis tylko ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TMX napisał:

hasło.jpg

To blokada Google. Chyba idzie to obejść. Trzeba zalogować się na konto google z kompa i tam wejść w znajdz urządzenie. Kliknąć opcje wyczyść telefon. Jeśli nie pamięta się loginu i hasła, to kaplica. Trzeba oddać do serwisu.

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, marcin19883 napisał:

Na to samo konto Google co w telefonie.

Tyle że nie wiadomo jakie konto googla, o haśle nie wspomnę. Wgranie romu MiFlashem powinno pomóc, tylko nie ma pewności, że po uzyskaniu dostępu do sieci nie wyświetli się komunikat, że to urządzenie było przypisane do konta googla z prośbą o podanie hasła do tego konta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że nie wiadomo jakie konto googla, o haśle nie wspomnę. Wgranie romu MiFlashem powinno pomóc, tylko nie ma pewności, że po uzyskaniu dostępu do sieci nie wyświetli się komunikat, że to urządzenie było przypisane do konta googla z prośbą o podanie hasła do tego konta. 
Po flashowaniu będzie pisało, że konto zostało zresetowane i trzeba się na nie zalogować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marcin19883 napisał:

Po flashowaniu będzie pisało, że konto zostało zresetowane i trzeba się na nie zalogować.

Raczej nie, dlaczego miało by być zresetowane? Google może pamiętać ID urządzenia i poprosić o hasło do ostatniego konta na którym było zalogowane w momencie próby zalogowania na inne konto googla. Nie zawsze tak się dzieje, ale widzę że mechanizm googla działa coraz lepiej.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, dlaczego miało by być zresetowane? Google może pamiętać ID urządzenia i poprosić o hasło do ostatniego konta na którym było zalogowane w momencie próby zalogowania na inne konto googla. Nie zawsze tak się dzieje, ale widzę że mechanizm googla działa coraz lepiej.

Jak się nie wylogowałem z telefonu, to zawsze po czystej instalacji, prosiło o zalogowanie się do konta z przed czyszczenia.A już kilkanaście razy flashowałem różne custom romy i miui przez fastboota. Zawsze ten sam komunikat, gdy nie usunąłem haseł i konta Google

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to rzeczywiście blokada Google, to istnieją programy do usunięcia blokady FRP, większość płatna, sam kiedyś z jakiegoś korzystałem, bodajze 30zl zapłaciłem, ale problem rozwiązałem... Używałem i działa na 100% na Huawei/Honor i niektórych Xiaomi D&G Unlocker Tools (wszystkie na snapach bez problemu szły, na MTK czasami nie trybiły).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W MiCenter we Wrocławiu nie dali rady ,powiedzieli że niedawno połatali jakieś zabezpieczenia i już się nie da odblokować .

Zadzwoniłem do x-kom gdzie kupowałem telefon i dali mi kontakt do ich  serwisu CCS  w Piasecznie  ,tam mi powiedzieli że takie coś podlega  naprawie gwarancyjnej .

Tym mnie zaskoczyli niby z mojej winy zablokowany a podlega gwarancji , ale nie powiem że mnie ucieszyła ta informacja . Tylko się zastanawiałem czy jak tu  w polecanym przez was serwisie nie dali rady czy tam się z tym uporają .   Na stronie CCS zamówiłem darmowego kuriera , przyjechał zabrał przesyłkę , po tygodniu musiałem zadzwonić do nich bo status naprawy utknął na dostarczeniu . Miła pani z infolinii napisała prośbę o przyśpieszenie naprawy :) i na drugi dzień był naprawiony i wysłany ,dzisiaj go odebrałem .W opisie naprawy napisali aktualizacja oprogramowania . Morał z tego taki że najpierw trzeba dzwonić do serwisu gwarancyjnego a nie rozpisywać się po forach  :) , ale jak bym wiedział że zapomniane hasło sprawi tyle kłopotu to może bym tak od razu zrobił .Teraz sam ustawiłem hasła i zapisałem  :)

Mimo wszystko dzięki za chęć pomocy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMEI  1 i 2 zgadza się tylko w telefonie jest dodane na końcu po ukośniku 98 na pudełku tego nie ma , a numer seryjny jest całkiem inny.Po sprawdzeniu S/N na stronie Product Authentication MI numer taki nie istnieje.

Czy to przysporzy mi jakichś problemów np. przy następnej gwarancji ?

Edytowane przez TMX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...