Orjon

MIUI 20.2.27

Recommended Posts

13 minut temu, xiaomi_lepsze napisał:

niestabilne TWRP 13.3.1-14

To, że jest coś nieoficjalne, to nie znaczy, że niestabilne. Changelog jest dosyć spory, wychodzą nowe wersje, więc wystarczy śledzić temat i aktualizować twrp, jak wyjdzie nowe.

1 godzinę temu, marcin19883 napisał:

To, że jest coś nieoficjalne, to nie znaczy, że niestabilne.

Ale nie znaczy też że stabilne :)

Zauważyłem że wyskakujące powiadomienia w chrome są "zamrożone" nie da się w nie kliknąć, workaround jest taki żeby obrócić ekran, wtedy okienko staje się interaktywne.

Ale nie znaczy też że stabilne
Zauważyłem że wyskakujące powiadomienia w chrome są "zamrożone" nie da się w nie kliknąć, workaround jest taki żeby obrócić ekran, wtedy okienko staje się interaktywne.

Mi o twrp chodzi. :)

Przypominam tytuł wątku. Kwestie TWRP proszę omawiać w stosownych tematach...

• Like 1

Pytanko. kiedy będzie porządek z aplikacją "Pliki"?

W przypadku przeglądania pamięci wewnętrznej, jest jedna aplikacja Pliki.

Dajmy przykładową sytuacji. Wchodze na strone z hostingiem zdjęć i jest opcja "wgraj zdjęcie", po czym klikam żeby wybrać za pomocą aplikacji "Pliki" i ta wersja różni się całkowicie.

Screenshot_2020-03-01-00-13-01-233_com_miui.securitycenter.thumb.jpg.67145d5db48f18f5bed3929d1decaf37.jpgScreenshot_2020-03-01-00-16-16-611_android.thumb.jpg.5ab883c9aa0d157cc4c71bde13970d94.jpg

Edited by SzczufFun

@SzczufFun bo aplikacja "Pliki" jest wbudowaną, zdaje się, Androidowym eksploratorem plików, zaś "Menadżer plików" jest od Xiaomi.

Reasumując: niepotrzebne skreślić (zamrozić/usunąć - wymagany root)

Na Mi 9 Lite przy Widevine L1 Netflix odtwarza tylko dźwięk bez obrazu. Na poprzedniej wersji Romu wszystko było okej. Przeinstalowanie aplikacji nic nie daje. Magisk Hide też nic nie daje.

Wysłane z mojego MI CC 9 przy użyciu Tapatalka

Dnia 27.02.2020 o 21:59, Orjon napisał:

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Czy komuś ta paczka blokuje reklamy na YT? Czy powinna?

Po aktualizacji w RN8, zegar przy ustawieniach automatycznych daty i czasu, spóźnia 2 minuty. Oczywiście można wyłączyć automat, ale przed aktualizacją wszystko było ok'.

Xiaomi home zaczęło mi śmiecić chińskimi reklamami... 

AdAway nie pomaga... 

Screenshot_2020-03-01-11-32-07-507_com.xiaomi.smarthome.jpgScreenshot_2020-03-01-11-31-55-085_com.miui.home.jpg

Na Mi 9 Lite przy Widevine L1 Netflix odtwarza tylko dźwięk bez obrazu. Na poprzedniej wersji Romu wszystko było okej. Przeinstalowanie aplikacji nic nie daje. Magisk Hide też nic nie daje.

Wysłane z mojego MI CC 9 przy użyciu Tapatalka

Usuń plik liboemcrypto.so z folderów vendor/lib i vendor/lib64. Spowoduje to downgrade do L3, ale będzie obraz w Netflixie.

Czy komuś restartuje samoczynnie telefon do TWRP na tym romie?
Mnie dzisiaj już dwa razy samoczynnie uruchomił się do TWRP.
Mi9TPro

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

[mention=9427]grzegorz.lki[/mention] masz root? Jak tak to jaka wersja Magiska?
Nie mam root i nie używam Magisk

U mnie nie ma takiego problemu, mam magisk i root. Po aktualizacjie nie widze wiekszych problemow. Jedynie motyw globalny i ta ciemna tapeta aplikacji slabo dziala. Reszta na plus.

U mnie na dwóch telefonach nie ma żadnego problemu.

Po tych resetach do TWRP mam taką dziwną linijkę "RescueParty".
Może ktoś wie o co chodzi lub co to jest71082cdd4039484d73fb08a3fa9266eb.jpg

7 godzin temu, grzegorz.lki napisał:

Po tych resetach do TWRP mam taką dziwną linijkę "RescueParty".
Może ktoś wie o co chodzi lub co to jest

No jak to co, TWRP urządza sobie Imprezę Ratowniczą :D

Przeflashuj recovery jeszcze raz i wyczyść cache/dalvik. 

• Like 1

A ja się zastanawiam jak to jest ze na stock kernel przez noc potrafi zejść nawet do 10% baterii z wyłączonym AoD a na custom kernel 2% baterii działając przy tym szybciej niz na stocku.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Nic pozostaje wrócić na stable i wrzucic kernel immensity albo r4v3n.

Możecie mi powiedzieć jak sprawić by powiadomienia z facebooka byly jak dawniej czytelne? Próbowałem instalować jakaś wersje fb z apk mirror ale nie pomogło albo złą ściągnąłem.. u was też tak sie pojawiają?

09c8d6094337f87352eaff4ec4df35b9.jpg

2 godziny temu, marcinj6 napisał:

Możecie mi powiedzieć jak sprawić by powiadomienia z facebooka byly jak dawniej czytelne? Próbowałem instalować jakaś wersje fb z apk mirror ale nie pomogło albo złą ściągnąłem.. u was też tak sie pojawiają?

Spróbuj zmienić na Androidowe, nie mam jak sprawdzić bo nie korzystam z powiadomień facebooka. 

Screenshot_2020-03-02-11-28-53-915_com_miui.notification.thumb.jpg.14493181ecf60cfa679f89d16e2cd189.jpg

Edited by SzczufFun

Zauważyłem, że po jakims czasie normalnego korzystania przestaja dzialac przyciski glosnosci. Pomaga tylko restart telefonu. Pacjent Mi9

Edited by Pitors

Wróciłem na stable bo jednak dev to dev. Nie było by źle gdyby nie skopana bateria w miui dopiero custom kernel załatwia sprawę..

6 godzin temu, marcinj6 napisał:

A ja się zastanawiam jak to jest ze na stock kernel przez noc potrafi zejść nawet do 10% baterii z wyłączonym AoD a na custom kernel 2% baterii działając przy tym szybciej niz na stocku.

4 godziny temu, QBAQ napisał:

@marcinj6 widocznie Kernel jest skopany, nie ma się co zastanawiać. 

Faktycznie prądowa porażka...

I to od kliku edycji...

Jakaś solucja?

37 minut temu, marcinj6 napisał:

Wróciłem na stable bo jednak dev to dev. Nie było by źle gdyby nie skopana bateria w miui dopiero custom kernel załatwia sprawę..

A stable to już nie Miui?

Tak ale z custom kernelem. Bateria zyje! Odrazu lepiej. Na weekly nie zainstalujesz custom kernela. Tylko znowu na stable brak kolorowych ikon i powiadomien z wszystkich apek.

2 godziny temu, marcinj6 napisał:

Tak ale z custom kernelem. Bateria zyje! Odrazu lepiej. Na weekly nie zainstalujesz custom kernela. Tylko znowu na stable brak kolorowych ikon i powiadomien z wszystkich apek.

Czyli zostaje czekać albo na naprawę kernela na weekly albo wrócić do globala? :???:

W przypadku Mi MIx 2 problem z aplikacją Zdrowie. Nie można dodać w opcji „Data sources”  urządzeń. (W moim przypadku Mi Body Composition Scale 2 Mi Band 4).. Pojawiają się tylko jakieś chińskie znaczki. W pozostałym zakresie aktualizacja wydaje się być ok

A zsynchronizowałes je wcześniej w mi fit? Podeślij te chińskie krzaczki, to wtedy będzie można stwierdzić, co one oznaczają.

Czyli zostaje czekać albo na naprawę kernela na weekly albo wrócić do globala? :???:
Nie wiem czy to naprawią bo to kwestia Chińczyków. Na globalu też mi bateria szybko leciała.

Hm, ciekawa sprawa. Na tym wydaniu świruje mi MiBand4; brak powiadomień z aplikacji, info o połączeniu przychodzącym czy SMS. Aplikacja wykrywa opaskę gdy w MiFit wybiorę opcję wykrywania i przez chwilę powiadomienia działają... Podłączam słuchawki BT i po tym zabiegu opaska znowu nie odbiera powiadomień od telefonu.

Wszelkie ograniczenia baterii etc, wyłączone, dostęp do powiadomień ustawiony jak Chińczyk przykazał jakby ktoś chciał zasugerować takie możliwości...

Czy ktoś zauważył,że powiadomienia z gmaila przychodzą jak chcą? czasami grupowo, po wybudzeniu...

Guest
This topic is now closed to further replies.