Skocz do zawartości

MIUI 20.2.27


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

20227.png

  • ROM Xiaomi.eu na Mi 10 Pro (cmi)
  • Aktualizacja poprawek bezpieczeństwa z lutego/marca 2020 r. (niektóre modele)
  • Edytor filmów z Mi 10/Pro udostępniony na wszystkie urządzenia
  • Możliwość wyboru zachowania systemowej przeglądarki w kwestii Ciemnego motywu (dostosowanie się do ustawień systemu/włączony/wyłączony)
  • Poprawki tłumaczenia i pewnych bugów
  • Redmi Note 7 Pro brak aktualizacji – testy Androida 10 (co najmniej do połowy marca)
  • Redmi K30 brak aktualizacji – brak China
  • Ze względu na drobne problemy techniczne linki na serwerze alternatywnym pojawią się nieco później niż zwykle, za co przepraszamy
  • Pełna lista PL, pełna lista EN

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 20.3 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu. Uwaga: dla modeli z fabrycznym Androidem 10 (Redmi K30, K30 5G, MI 10/Pro) konieczna jest instalacja Magiska z poziomu TWRP „chińskiego” (LR Team) – znajduje się on w menu Advanced. Oficjalny Magisk z linka powyżej nie wspiera dynamicznych partycji (przynajmniej na ten moment) i będzie powodować uruchamianie się telefonu w trybie Fastboot!

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj: https://miuipolska.pl/dotacja/

Motyw: Sundowners

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Na Redmi Note 7 nie naprawiono:

  • głośnik rozmów nadal cichy

Nowe bugi:

  • sypie się aplikacja Zdrowie (można by było ją usunąć, nieprzydatna)
  • nie pamięta wcześniej zapisanej sieci Wi-Fi, po resecie telefonu
  • kreator konfiguracji nie pamięta hasła i odcisku palca. Po ustawieniu w ustawieniach już pamięta, ale kreator nadal się pokazuje

Podsumowując: Jest więcej błędów niż było wcześniej. A instalacja robiona na czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, marcin19883 napisał:
  • sypie się aplikacja Zdrowie (można by było ją usunąć, nieprzydatna)

Działa normalnie.

9 minut temu, marcin19883 napisał:
  • nie pamięta wcześniej zapisanej sieci Wi-Fi, po resecie telefonu

Owszem. Niestety nie wiem, czy to bug nasz, czy China, ale tak jest.

9 minut temu, marcin19883 napisał:
  • kreator konfiguracji nie pamięta hasła i odcisku palca. Po ustawieniu w ustawieniach już pamięta, ale kreator nadal się pokazuje

Nie mam problemu z dodaniem hasła/odcisku palca, ale niestety telefon często bardzo losowo w tym tygodniu po aktualizacjach z wtorku/środy/dziś zachowuje się tak, jakby miał amnezję. Nie pamięta mi mojego PINu ekranu blokady. Odcisk działa normalnie, jedynie z PINem jest problem...

Na ten moment najlepiej poczekać po prostu (dla RN7).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra. Co chwila nie rozpoznaje PINu i musze telefon resetować. Nie da się z tego buildu korzystać.

 

Nie pamiętanie PINu i zapisanych Wi-Fi, chyba się łączy. To jakiś wspólny bug bazy danych?

 

Ps. Moje 3 błędy: błędny PIN, nie pamiętanie haseł Wifi i crash appki Zdrowie się potwierdzają. Na forum xiaomi eu też o tym piszą. Build dla RN7 okazał się bardzo wadliwy, jest dużo postów.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro poprawka "problemów z niektórymi aplikacjami firm trzecich w ramach Globalnego ciemnego motywu" i faktycznie np. apka wykop ma już normalny kolor czcionki komentarzy (na poprzednim wydaniu z globalnym ciemnym było zle), to czy tak samo można naprawić np wyświetlanie na apce horizon go? Od początku na globalnym ciemnym jest tak jak poniżej.

Na tej nowej wersji przeglądarki nie ma podpisu ikon skrótów, czy to u mnie coś nie gra?

Screenshot_2020-02-28-10-17-02-288_com.lgi.orionandroid.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lamcza napisał:

Masz zaszyfrowaną pamieć ? 

Nie sądze, bo mam info o odszyfrowaniu kiedy wchodzi do TWRP.

Cos znalazlem ze TWRP nie bangla jak sie uzywa dwóch profili...

skasuje tak jak na XDA ktos podpowiada i sprawdze czy pomogło.

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=75047135&postcount=4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, fullrespect napisał:

Nie sądze, bo mam info o odszyfrowaniu kiedy wchodzi do TWRP.

Cos znalazlem ze TWRP nie bangla jak sie uzywa dwóch profili...

skasuje tak jak na XDA ktos podpowiada i sprawdze czy pomogło.

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=75047135&postcount=4

wpisujesz pin jak odpoalasz twrp? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, dokładnie, dane (DATA) nie przechodzi backapu, jak odznaczę je - to backup idzie pięknie.

No własnie co do szyfrowania, jaki najlepszy sposób aby nie szyfrować ?

Czy to się ustawia na poziomie instalacji firmware z TWRP ?

2 minuty temu, marcin19883 napisał:

DATA jest zawsze szyfrowana ponownie, po instalacji romu. Tu chodzi o wyczyszczenie jej danych w przypadku instalacji romu na czysto.

No wlasnie, ale ja nie chce instalowac romu, na razie to ja chce zrobic BACKUP.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mariusz.ur napisał:

spróbuj na innym twrp.

Juz chyba z 4 różne próbowałem, dalej to samo...

ale ludzie na XDA tez piszą i mają problemy, mają też rozwiązania - przetestowalem każde z nich - niestety nic nie dziala.

Pytanie zasadnicze - jak usune wszystko z katalogu DATA/MISC - uwale system ?

Bo w logu TWRP jest ciagle problem z kopiowaniem jakiegos pliku wlasnie stąd.

 

I:addFile '/data/misc/SYXfgxoaAcq+tFH7viGSGB/IRnvKZHtGyO7,sJPhf+BHFoHmeD' including root: 1
  ==> set selinux context: u:object_r:recovery_data_file:s0
I:Error adding file '/data/misc/SYXfgxoaAcq+tFH7viGSGB/IRnvKZHtGyO7,sJPhf+BHFoHmeD' to '/data/media/0/TWRP/BACKUPS/3e879e81/2020-02-28--21-20-06_xiaomieu/data.f2fs.win000'
Error creating backup.
I:ERROR tarList for thread ID 0
Error creating backup.
I:InfoManager saving '/data/media/0/TWRP/BACKUPS/3e879e81/2020-02-28--21-20-06_xiaomieu/data.info'
createTarFork() process ended with ERROR: 255
Backup Failed. Cleaning Backup Folder.
I:Copying file /tmp/recovery.log to /data/media/0/TWRP/BACKUPS/3e879e81/2020-02-28--21-20-06_xiaomieu/recovery.log

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mariusz.ur napisał:

Z szyfrowaniem jest jak z ubezpieczeniem. Nie potrzebne, o ile nie wydarzy się coś złego.

Szyfrowanie jest potrzebne, by można było przez hasło, PIN, odcisk palca zablokować telefon. Już nie mówie, jak nie usuniesz konta po czyszczeniu, to musisz się zalogować tym samym kontem, by odblokować.

 

Ps. Co z Redmi Note 7? Przepadł soft?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fullrespect napisał:

no, dokładnie, dane (DATA) nie przechodzi backapu, jak odznaczę je - to backup idzie pięknie.

No własnie co do szyfrowania, jaki najlepszy sposób aby nie szyfrować ?

Czy to się ustawia na poziomie instalacji firmware z TWRP ?

No wlasnie, ale ja nie chce instalowac romu, na razie to ja chce zrobic BACKUP.

 

czyścisz date dla pewnosci zmien moze format na inny i wroc do ext4  oczywiście zwipuje ci to całą pamięc telefonu do czysta. Potem instalujesz rom odpalasz nie ustawisz żadnego zabezpieczenia :D podczas pierwszej konfiguracji xD a ptoem ustawiasz tlyko pin i odcisk do blokady w ustawieniach. Powinno zadziałać u mnie działa xD jak to mówią. Jak chesz zrobić backup znaim sie uporasz z twrp to titanium proponuje albo chmurke szajomi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...