Skocz do zawartości

Redmi Note 1S - pytania ogólne - wątek zbiorczy


tomekw100

Rekomendowane odpowiedzi

No jeżeli masz wersje 2gb ram to nie ma oczy mówić bo wszelkie problemy z miui wiązały się z mala ilością ramu tzn 1gb. I tak np niektórzy twierdzili ze któraś tam wersja miui v5 była płynna, ja się z tym nie zgodzę - dla mnie i mojej żony żadna v5 nie była ok straszne zwolnienia ubijanie aplikacji itd. V 6 miałem od początku jak powstało przez jakieś dwie lub trzy pierwsze wersje i była jeszcze większą tragedia jak na v5. I dlatego pytam się czy v6 na prawdę mocno się zmieniło i chodzi już np podobnie do cm11 czy dalej jest nieużywane.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Widać z opisu poradnika AciD że nie jest trudny i przyjazny do zrozumienia, ale chciałem za pytać co się stanie jeśli zaktualizuję oprogramowanie w telefonie z jego poziomu czyli poprzez aktualizację która się wyświetla.

Dalej będziesz mieć multi zamiast miuipolska...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnego nie masz, masz tylko multi. Z niego bezproblemowo możesz przejść na MIUI Polska, wystarczy wskazać plik w apce aktualizacje.

Awaryjną kopię apek możesz zrobić w Ustawienia -> Urządzenie -> Kopia i kasowanie danych -> Utwórz kopię MIUI. Robiąc kopię kont zostaną one usunięte z tel, ale po zrobieniu kopii możesz je przywrócić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się rozpisywać ale pokazuje mi się coś takiego przy aktualizacji Miui Polska Dostępna aktualizacja. Czyli chyba mam Rom oparty o Miui Polska czyli nic nie muszę zmieniać tylko aktualizować?

Nie ma romu opartego o miuipolska a miuipolska nie ma ota więc nie możesz mieć powiadomienia o aktualizacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jeszcze jedno czemu mam wyłączone wifi a za każdym razem kiedy chce pobrać aplikację przez google play wyskakuje mi adnotacja że aplikacja jest za duża muszę ja pobrać przez wifi odznaczam że nie przez wifi próbuję zainstalować a i tak pokazuje że oczekuje na wifi. Przesył danych włączony apn z konfigurowany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mirecovery, ale kopii nim nie zrobisz. Musi być wgrane inne recovery.

Backup ustawień i programów zrobisz w miui, i tam też jest przywracanie i w zasadzie dobrze to działa.

Boję się że mając inne recovery narobisz sobie kłopotów, ale to już Twoje zmartwienie.

Czytaj mój post tutaj :

http://miuipolska.pl/forum/topic/4945-redmi-note-1s-pytania-og%C3%B3lne-w%C4%85tek-zbiorczy/page-6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam może mi ktoś tu wytłumaczyć ile jest wolnego miejsca na aplikacje bo coś jest nie halo u mnie niby mam 10GB wolnego miejsca a już pruje mi wiadomości że za brakło miejsca na aplikacje.? No chyba że te modele mają jakieś bugi z oprogramowaniem i jest na to lekarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim RedMi Note. Otóż jak ktoś dzwoni do mnie to nie słyszę dźwięku i potem przychodzi mi wiadomość o nie odebranym połączeniu. Próbuję dodzwonić na ten numer i w telefonie nie słyszę żadnego dźwięku i w ogóle nie mogę się połączyć z żadnym numerem. Po resecie wszystko wraca do normy, a za jakiś czas ten problem się powtarza. Nie wiecie co może być tego przyczyną? Zaznaczam, że zasięg mam dobry.

Wysłane z RedMi Note 4G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam może mi ktoś tu wytłumaczyć ile jest wolnego miejsca na aplikacje bo coś jest nie halo u mnie niby mam 10GB wolnego miejsca a już pruje mi wiadomości że za brakło miejsca na aplikacje.? No chyba że te modele mają jakieś bugi z oprogramowaniem i jest na to lekarstwo.

 

Jak wszedłem w Solid Explorerze w partycję systemową, to pokazał wielkość 1.4GB. Na dane aplikacji masz resztę, czyli ok. 13GB.

 

Mam problem z moim RedMi Note. Otóż jak ktoś dzwoni do mnie to nie słyszę dźwięku i potem przychodzi mi wiadomość o nie odebranym połączeniu. Próbuję dodzwonić na ten numer i w telefonie nie słyszę żadnego dźwięku i w ogóle nie mogę się połączyć z żadnym numerem. Po resecie wszystko wraca do normy, a za jakiś czas ten problem się powtarza. Nie wiecie co może być tego przyczyną? Zaznaczam, że zasięg mam dobry.

Wysłane z RedMi Note 4G

 

U mnie pojawił się dwa razy problem z dzwonkami, że nie działały (połączenia bez problemu), pojawiało się to po odłączeniu telefonu od komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie z Kernel em xposed telefon chodzi za***iscie (ma go moja zona ojciec mama i brat - wszyscy maja miui v6 wersje z 9 lipca i xposed v5. Nic nie laguje i nic nie zamyka telefon chodzi jak rakieta (szkoda ze dopiero po półtora roku od ukazania się telefonu da się komfortowo uzywac). Aparat jak na tę klasę urządzeń jest bardzo dobry. Dzwoni jak ta lala. Ogólnie to tera dopiero można być z tego telefonu zupełnie zadowolonym. Może moi rodzice nie są wymagającymi użytkownikami ale moja zona i brat jak najbardziej (Facebook manager stron Facebook inne komunikatory i jeszcze inne programy i wszystko sprawnie działa - żona twierdzi ze o wiele lepiej jak na cm11 (miesiąc temu spowrotem jej miui wgralem)

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Note 1S (2gb/16gb) jest naprawdę ok. Właśnie z niego piszę ale telefon jest mojego 12 letniego syna. Od początku maja jest katowany na wszelkie sposoby, z pół Google marketu już przez niego przepuścił. Zero problemów z czymkolwiek. Nawet działa symulacja przycisku zasilania z Mikey (aplikacja KeyCut) czasem kulawo ale działa. W gry też się da grać. Np Asphalt 8 to ładnie chodzi na normalnej wydajności.

Zdjęcia, filmy lepsze niż z S4 mini mojej żony. Bateria ok, GPS ok (wszystkie możliwe aplikacje zaliczył), Smart Watch ok, no nie ma się czego czepić, Lte ok, itd. Jak czytam to forum to się zastanawiam "co te chłopy" wyprawiają z tymi telefonami? Aktualizacje mu robimy mniej więcej raz w miesiącu albo jak coś ciekawego się pojawia. Obecnie na 5.7.23, Miuipolska oczywiście. Wipe to chyba przed instalacją naszego romu miał robione albo w ogóle, nie było potrzeby. Backup co jakiś czas robimy ale nie było potrzeby przywracania niczego do tej pory. Tak czy owak telefon polecam.

Wysłane z mojego HM NOTE 1S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zdjęcia? Nie ma tragedii?

Nie ma. Zobacz 46 post w tym wątku, jakieś przykładowe zdjęcie tam wiosną wrzuciłem,mogę coś jeszcze powstrzymać ale "będzie Pan zadowolony" no chyba, że to ma być "przesiadka" z jakiegoś Jabłofona 6 generacji? Myślę, że do normalnego codziennego użytku to i dla Ciebie by wystarczył, wszystko działa jak powinno, ekran duży.

Wysłane z mojego HM NOTE 1S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobrym oświetleniu zrobi bardzo dobre można by rzec co do oświetlenia słabego średniego no nie będą to fotki rewelacyjne czy średnie bo aparat o tylko 13 MB słabo jest też na ustawieniach ręcznych max Iso to do 1600. Do dziennych zdjęć ok do słabo oświetlonych lipnie. Dla mnie słabo w słabym oświetleniu mógłby być nie co mocniejszy. A ogólnie telefon super nawet na tak duży ekran bateria jest fenomenalna. Co do tego programu nic nie wiem SIP . LG L9 to mały telefonik. Na pewno będzie lepszym wyborem od poprzednika.

Edytowane przez Radem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...