Skocz do zawartości

Redmi Note 1S - pytania ogólne - wątek zbiorczy


tomekw100

Rekomendowane odpowiedzi

To telefon mojego 12 letniego "leniwca", wczoraj po południu dopiero dotarł, Może coś zezna ciekawego po weekendzie. Na razie jest zachwycony MIUI. Bateria przez noc 2% zeszła, hardware bez zarzutu, żadnych wad czy usterek typu przebarwienia wyświetlacza itp. Chłopak się przesiadł ze sprzętu raczej "biedronkowego" marki Pentagram Combo 4 core, więc trzeba zaczekać aż emocje opadną,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestestuj aparat jak lapie ostrosc i moze jakas aplikacja wyciag jesgo dokladne parametry ciekaw jestem czy jest jakis upgarade camery czy to samo co w single sim

Aparat przyzwoity, myślę że nie gorszy niż w Szajsungu s4 mini mojej żony. Ostrość , nie wiem o co ci dokładnie chodzi,ale nie "wariuje" łapie od razu, ciężko zrobić nie ostre zdjęcie. Na domyślnych ustawieniach to było zrobione chyba rozdzielczość nie najwyższa. post-5145-1430061277,1235_thumb.jpg Edytowane przez tomek0768
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparat przyzwoity, myślę że nie gorszy niż w Szajsungu s4 mini mojej żony. Ostrość , nie wiem o co ci dokładnie chodzi,ale nie "wariuje" łapie od razu, ciężko zrobić nie ostre zdjęcie.

 

No, jeśli rzeczywiście tak, to o to właśnie chodzi. Tego nie odczytamy patrząc na pojedyncze zdjęcie, bo zawsze jakieś ostre się znajdzie. Ważniejsze jest właśnie to, ile się trzeba namęczyć, aby ostre zrobić. Np. w przypadku mojego Mi2S, zależnie od tematu zdjęcia, to się waha - od jednej do kilkunastu prób. I to jest w praktyce koszmar. Zwłaszcza, jak się ma dla porównania w drugiej ręce inny telefon, które po prostu zawsze robi ostre zdjęcie. Ale potestuj to może bardziej na portretach w bliska, a nie na widoczkach. A także np, na zdjęciach dokumentów. Także z lampą.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jeśli rzeczywiście tak, to o to właśnie chodzi. Tego nie odczytamy patrząc na pojedyncze zdjęcie, bo zawsze jakieś ostre się znajdzie. Ważniejsze jest właśnie to, ile się trzeba namęczyć, aby ostre zrobić. Np. w przypadku mojego Mi2S, zależnie od tematu zdjęcia, to się waha - od jednej do kilkunastu prób. I to jest w praktyce koszmar. Zwłaszcza, jak się ma dla porównania w drugiej ręce inny telefon, które po prostu zawsze robi ostre zdjęcie. Ale potestuj to może bardziej na portretach w bliska, a nie na widoczkach. A także np, na zdjęciach dokumentów. Także z lampą.

"Będzie Pan zadowolony"!! Autofokus jest OK, musisz mi uwierzyć na słowo - za duże pliki (ok 5MB) żeby tu załączyć. Karteczka formatu A5, bardzo drobno zadrukowana, z lampą wyszła ostro i czytelnie bez żadnych problemów - a rece już mi się trochę trzęsą. Jak się bardzo będziesz upierał to spróbuje gdzieś wrzucić pare fotek, ale myślę że szkoda czasu. Autofokus działa dobrze, czy jasno czy ciemno, czy pejzaż czy portret. Ja sobie przypominam ten koszmar jak się focus pie....olił w Olympusie Camedia , ze 20 lat temu to było, w pracy takie cudo miałem i po jakimś czasie użytkowania nie można było zdjęcia zrobić. Byłeś już wtedy na świecie?? ;)

Nie zapominajmy że to tylko telefon a nie lustrzanka, i że nie nazywa się iPhone, i że kosztuje 5x mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie na to WCDMA B5 a sklep zapewniał mnie mailowo że na 100% B8

tomek0768 czy telefon gubi zasięg,ze względu na brak pasma WCDMA B8,a może jest błędny opis na opakowaniu telefonu,teraz niewiadomo gdzie popełnili błąd w opisie na stronie czy na pudełku,mam zamówiony ten telefon tylko czekam na czarną obudowe i gdyby to była prawda że ma WCDMA  B5 to rezygnuje z zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj trochę pojeździliśmy w okolicy Lublina i Śidnika i nie gubi zasięgu. Aero2 np. działa pratycznie wszędzie i to na 3G.

Więc albo on rzeczywiście obsługuje WCDMA 900MHz (w co nie wierzę) albo byliśmy zawsze w zasięgu 2100MHz (w co też nie do końca wierzę). Nie wiem już sam ale raczej nie rezygnuj bo telefon jest "fajny". Ja od piątku "bomgarduję" Xiaomiforsale mejlami żeby się przyznali do błędu. Zobaczymy jak to się skończy. Ktoś na pewno ma błąd i to raczej jest sklep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, posiadam Note 1s w wersji 2GB i faktycznie na opakowaniu jest B5 zamiast B8.

Trochę się zawiodłem ale postanowiłem to sprawdzić. Mając jeszcze w domu zte v967s na mediateku w engineer mode mogę wybrać częstotliwości z jakimi chce się łączyć. Włożyłem kartę aero i jazda.

Po wybraniu częstotliwości 900 telefon zawsze łączył się że stacją LAC=32003 CID=56455 (wg btsearch stacja aero UMTS 900)

Po wymuszeniu częstotliwości 2100 telefon zawsze łączył się z LAC=32003 CID=49472 oraz 49475(wg btsearch stacja Plus UMTS 2100)

Przełożyłem kartę aero do Nota 1s i okazuje się, że aero łączy się czasem z CID 49472 a czasem z 56455 i nie ma z tym problemów.

Więc z moich obserwacji wynika, że jednak błąd jest na opakowaniu i telefon obsługuje band 8.

Jeżeli źle myślę to mnie poprawcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, posiadam Note 1s w wersji 2GB i faktycznie na opakowaniu jest B5 zamiast B8.

Trochę się zawiodłem ale postanowiłem to sprawdzić. Mając jeszcze w domu zte v967s na mediateku w engineer mode mogę wybrać częstotliwości z jakimi chce się łączyć. Włożyłem kartę aero i jazda.

Po wybraniu częstotliwości 900 telefon zawsze łączył się że stacją LAC=32003 CID=56455 (wg btsearch stacja aero UMTS 900)

Po wymuszeniu częstotliwości 2100 telefon zawsze łączył się z LAC=32003 CID=49472 oraz 49475(wg btsearch stacja Plus UMTS 2100)

Przełożyłem kartę aero do Nota 1s i okazuje się, że aero łączy się czasem z CID 49472 a czasem z 56455 i nie ma z tym problemów.

Więc z moich obserwacji wynika, że jednak błąd jest na opakowaniu i telefon obsługuje band 8.

Jeżeli źle myślę to mnie poprawcie.

Nie jestem ekspertem ale chyba do CID może być tylko pasmo i 1 nośna "przyporządkowana", fachowcy niech się najlepiej wypowiedzą.

Tak czy owak dla mnie taki test jest jednoznaczny  - telefon obsługuje UMTS 900MHz.

Dzięki.

A tak przy okazji czy zaglądałeś do menu serwisowego (*#*#6484#*#*) ?? U mnie "krzaczki" po chińsku, lipa trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa przetestowałem.

Dzięki za info. A swoją drogą napisałeś raptem 5 postów a ja się z nich dowiedziałem więcej niż przez 3 tygodnie przeszukiwania tego forum, kiepsko mi idzie szukanie chyba ;)

Symulację przycisku zasilania w MiKey jabyś jeszcze uruchomił.... :mrgreen:

 

 

I ja przetrstowałem

No nie do końca wszystko działa, ale coś tam można sprawdzić

Edytowane przez tomek0768
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikey to dla mnie czarna magia, mój na note 1s działał fatalnie, robił co chciał i zmieniał głośność, ale na dziewczyny redmi 2 działał świetnie, za to jak włożyłem Mikeya od znajomego to ten działa tylko często źle liczy kliknięcia, jedno kliknięcie przeważnie liczy jako 2 lub 3. Symulacja przycisku zasilania nie działa na żadnym.

I cieszę się, że mogłem choć trochę pomóc.

Edytowane przez dramir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, menu serwisowe to krzaki, ale pomaga to:

http://en.miui.com/thread-43522-1-1.html

Cit jest po chińsku w tym modelu ponieważ z nieznanych przyczyn MIUI dodało tą apkę o nazwie "cit.apk" a w reszcie telefonów jest "Cit.apk" i ona jest po polsku u nas. Niestety dodatkowo cit.apk w gucci jest inny, tzn podobne testy jak w serii Mi ale nazwy stringów są inne. Innymi słowy w następnej wersji dodam cit po angielsku bo ta apka to prawie 600 stringów do tłumaczenia a tego mi się nie chce na pewno tłumaczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś prawdopodobnie wreszcie kurier ma dostarczyć redmi note dualsim 2gb i mam pytanie w kwestii wgrania romu miuipolska

-po ściągnięciu spakowanego pliku gucci, zmienić nazwę na update.zip?

-czy następne te cotygodniowe aktualizacje jak będę wgrywał to wszystkie moje aplikacje zostają usunięte ,czy zostają? chodzi mi głównie o token bankowy bo trudno by było co tydzień go aktywować.Dzięki za zrozumienie i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś prawdopodobnie wreszcie kurier ma dostarczyć redmi note dualsim 2gb i mam pytanie w kwestii wgrania romu miuipolska

-po ściągnięciu spakowanego pliku gucci, zmienić nazwę na update.zip?

-czy następne te cotygodniowe aktualizacje jak będę wgrywał to wszystkie moje aplikacje zostają usunięte ,czy zostają? chodzi mi głównie o token bankowy bo trudno by było co tydzień go aktywować.Dzięki za zrozumienie i pozdrawiam.

Zamiast pytać, wystarczyło przeczytać instrukcję na miuipolska. Nie musisz zmieniać nazwy, aktualizujesz przez aplikację aktualizacje. Przy wgrywaniu nowych romów dev żadne aplikacje się nie usuwają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcje czytałam i właśnie niektórzy piszą że powinno się nazwę zmienić na update.zip to chciałem się upewnić jeszcze raz a teraz to już wogóle mam mętlik w głowie, to zmieniać nazwę czy nie, bo niechce czegoś skopać za pierwszym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moja zona ma wgrane cm11 i wszystko chodzi dobrze tylko się coś długo strony wczytuje i to niezależnie od tego jaką przeglądarkę zainstaluje. I tu pytanie do was - czy miui v6 jest już używany? Żona korzysta cześć z Facebook manager stron Facebook przeglądarki i coś tam jeszcze. V6 podoła bez zacinek? Miałem pierwsze wersje v6 i szybko żeśmy się cm przesiadli bo musiało niemiłosiernie. Najlepiej jak by się wypowiedział ktoś kto używał obu systemów.......

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda używam wersji z dual sim i od kilku tygodni, ale nie mogę narzekać na szybkość działania MIUI 6 na KK. :) Co innego zmiana działania niektórych elementów jak brak obsługi Gmaila w pasku powiadomień, czy możliwości szybkiej odpowiedzi na smsa w wyskakującym okienku, ale technicznie nie widzę problemów z wydajnością. Może wpływ na to ma większy RAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...