Skocz do zawartości

Redmi Note 1S - pytania ogólne - wątek zbiorczy


tomekw100

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze nie dali snapka 6.... Bo wtedy by była duża poprawa wydajności i lepszą kartę graficzną by gry lepiej chodziły - wtedy już byłby mój. A tak to poprawa wydajności będzie żadna albo znikoma. Jedynie jeżeli kogoś interesują 2karty sim to jest warto na przesiadke. No i mam nadzieje ze nie wsadzą po raz kolejny lipnego aparatu z note tylko choćby ten z redmi 1s lub 2 - to wtedy przesiadka z note lte miałaby jakiś dla mnie sens...

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez igoor1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w 1s i w 2 Są te same aparaty bo 2 nie miałem ale wiem jak robi 1s fotki i są one bardzo przyzwoite i z tego co czytałem dwójką również robi fotki bardzo ok. A mbpixele nie patrz bo to tylko durne wartości które nijak mają się do rzeczywistości. Np mój note lte ma 13 mbpixeli a fotki robi przynajmniej dwa razy gorsze jak redmi 1s

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez igoor1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mpx to wielkosc zdjecia. Jest jeszcze cos takiego jak optyka ktora odpowiada za jakosc i ta jest taka sama w redmi 1s i redmi 2, tak samo jak w redmi note lte i redmi note 1s. Jedyna roznica moze byc w kodzie zrodlowym bo wbrew pozorom zarzadzanie aparatem tez ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mpx to wielkosc zdjecia. Jest jeszcze cos takiego jak optyka ktora odpowiada za jakosc i ta jest taka sama w redmi 1s i redmi 2, tak samo jak w redmi note lte i redmi note 1s. Jedyna roznica moze byc w kodzie zrodlowym bo wbrew pozorom zarzadzanie aparatem tez ma znaczenie.

Ale przecież Note 1s ma ciemniejszą przesłonę więc to raczej nie jest ten sam moduł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież Note 1s ma ciemniejszą przesłonę więc to raczej nie jest ten sam moduł

W obu telefonach siedzi aparat 13 mp f/2.2 28mm. Pewnie poprawili tak jak piszesz przeslone bo na pewno chcieli go poprawic jednak aparat jest taki sam. Jednak moze byc tak jak w przypadku redmi 2, ze bedzie robil lepsze zdjecia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obu telefonach siedzi aparat 13 mp f/2.2 28mm. Pewnie poprawili tak jak piszesz przeslone bo na pewno chcieli go poprawic jednak aparat jest taki sam. Jednak moze byc tak jak w przypadku redmi 2, ze bedzie robil lepsze zdjecia.

Note 1s ma f/2.4 Edytowane przez maaaciekmaaaniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Redmi Note 1S to jest jakaś nieoficjalna nazwa tego telefonu:

http://www.ibuygou.com/p-xiaomi-redmi-note-snapdragon-410-quad-core-12ghz-1gb-ram-8gb-rom-55-inches-13mp-camera-dual-card-dual-lte-6655.html

Dlaczego ibuygou nie zastosowało tej literki "S" w nazwie? Czy to błąd Ibuygou czy, też jest to nazwa nieformalnie nadana przez użytkowników tej słuchawce, przez analogię to innych modeli "S"?

 

Tu z kolei jest chyba ten sam telefon: http://www.xiaomiforsale.com/en/phones/138-xiaomi-redmi-note-4g-dualsim-black-2779898755054.html

ale wg specyfikacja ma 2GB RAM (ale w nazwie brak "pro") i tu także nie zastosowano literki "S" w nazwie.

 

Czy ktoś coś z tego kuma?

 

Xiaomi ma w sumie mało różnych słuchawek, a już takie zamieszanie z nazewnictwem... Nie rozumiem tego.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tia snap 410 to żaden upgrade :P jedyne plusy to pamięć 16 i drugi slot na karte ale watpie żeby skłoniły wielu do wymiany w każdym razie albo xiaomi zrobi coś wydajniejszego w niskim segmencie albo go w duzym stopniu straci.

Juz teraz można dostać urządzenia na octa core mediatekach co klada 40k + w antutu a nawet mozna kupic w ceniie nota 4g urzadzenie na snapie 800 xD jakies wschodzacej nieznanej firmy ;P

Ogólnie zal mi d*pę ściska że xiaomi nie współpracuje z mediatekiem. :(

Dobrze że Xiaomi opuściło mediateka, powody widać patrząc przykładowo na "problemy techniczne" w działach redmi Note na mediateku i na snapie. Albo choćby to że wersja 3g dopiero teraz ma v6 w wydaniu miuipolska i to jeszcze są bugi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość jest w chinach śmieci z MediaTek'iem do kupienia. Chwała, że Xiaomi nie podąża tą drogą. Wolę zapłacić parę złotych więcej za normalny procesor, w którym wszystko działa. Jakoś nie używam antutu na codzień przy korzystaniu z telefonu więc mnie cyferki nie kręcą tylko realna sprawność.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że jeszcze raz zapytam. Czy telefon, o którym jest ten wątek, to jest ten?

 

Wersja 1GB RAM:

http://www.ibuygou.com/p-xiaomi-redmi-note-snapdragon-410-quad-core-12ghz-1gb-ram-8gb-rom-55-inches-13mp-camera-dual-card-dual-lte-6655.html

 

Wersja 2GB RAM:

http://www.xiaomiforsale.com/en/phones/138-xiaomi-redmi-note-4g-dualsim-black-2779898755054.html

 

Oraz czy te zakresy (dane na obu stronach zgodne):

  • FDD-LTE (B1 / B3) TDD-LTE (B40 / B41: 2555-2655MHz)
  • WCDMA (B1 / B2 / B8)
  • GSM (B2 / B3 / B8)
obejmują wszystko, co w Polsce występuje (w tym 3G 900MHz oraz takie LTE jakie w Polsce jest w użyciu)?
 
Moje pytanie wynika z tego, że w żadnym z tych sklepów nie jest użwana końcówca "1S" przy żadnym Redmi Note.
 
Dzięki!
Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że jeszcze raz zapytam. Czy telefon, o którym jest ten wątek, to jest ten?

Wersja 1GB RAM:

http://www.ibuygou.com/p-xiaomi-redmi-note-snapdragon-410-quad-core-12ghz-1gb-ram-8gb-rom-55-inches-13mp-camera-dual-card-dual-lte-6655.html

Wersja 2GB RAM:

http://www.xiaomiforsale.com/en/phones/138-xiaomi-redmi-note-4g-dualsim-black-2779898755054.html

Oraz czy te zakresy (dane na obu stronach zgodne):

  • FDD-LTE (B1 / B3) TDD-LTE (B40 / B41: 2555-2655MHz)
  • WCDMA (B1 / B2 / B8)
  • GSM (B2 / B3 / B8)
obejmują wszystko, co w Polsce występuje (w tym 3G 900MHz oraz takie LTE jakie w Polsce jest w użyciu)?

Moje pytanie wynika z tego, że w żadnym z tych sklepów nie jest użwana końcówca "1S" przy żadnym Redmi Note.

Dzięki!

Tak, wątek jest o tym telefonie

Edit: jest pierwszy filmik z tym telefonem https://youtu.be/i8sGimKwkDg i w momencie gdy są pokazane ustawienia w informacjach o urządzeniu widać podpis 1s

Edytowane przez maaaciekmaaaniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W pierwszym poście jest link do tego, póki co jest "out of stock" tak jak na xfs

Edytowane przez maaaciekmaaaniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.xiaomiforsale.com/pl/telefony/138-xiaomi-redmi-note-4g-dualsim-black.html#/rozmiar_pamieci-8/typ_sieci-lte/kolor-white

 

Ja poczekam na 2/16GB i wymieniam mojego Redmi1

Mam nadzieję, że nie zrobią tak jak z Redmi2 i wersja 2GB będzie obsługiwała 900MHz WCDMA

Edytowane przez Graffy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wersja 2GB/16GB jest już dostępna na XFS od kilku dni! Biały chyba tylko ale jest. Pytałem o WCDMA 900MHz i potwierdzili, że obsługuje. A zresztą gdyby wersje 1GB i 2GB się różniły częstotliwościami to pewnie by były inne romy tak jak dla RedMi2 ?? A tu jest ten sam rom do obydwu wersji. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wersja 2GB/16GB jest już dostępna na XFS od kilku dni! Biały chyba tylko ale jest. Pytałem o WCDMA 900MHz i potwierdzili, że obsługuje. A zresztą gdyby wersje 1GB i 2GB się różniły częstotliwościami to pewnie by były inne romy tak jak dla RedMi2 ?? A tu jest ten sam rom do obydwu wersji. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Jest pseudo-dostępny, bo jest OUT OF STOCK (także biały) http://www.xiaomiforsale.com/en/phones/170-xiaomi-redmi-note-4g-dualsim-2gb.html#/memorysize-16gb/networktype-lte/color-white

 

@Graffy - nie, na szczęście nie zrobili nam tego samego numeru.

Częstotliwości ma takie:

 
Network frequency :
FDD-LTE (B1 / B3) TDD-LTE (B40 / B41: 2555-2655MHz)
WCDMA (B1 / B2 / B8)

GSM (B2 / B3 / B8)

GPSGPS + AGPS + GLONASS + Beidou
Bluetooth BT4.0LE

WIFIWAPI / WLAN (802.11 a / b / g / n)

Edytowane przez latet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pseudo-dostępny, bo jest OUT OF STOCK (także biały) http://www.xiaomiforsale.com/en/phones/170-xiaomi-redmi-note-4g-dualsim-2gb.html#/memorysize-16gb/networktype-lte/color-white

 

@Graffy - nie, na szczęście nie zrobili nam tego samego numeru.

Częstotliwości ma takie:

 
Network frequency :
FDD-LTE (B1 / B3) TDD-LTE (B40 / B41: 2555-2655MHz)
WCDMA (B1 / B2 / B8)

GSM (B2 / B3 / B8)

GPSGPS + AGPS + GLONASS + Beidou
Bluetooth BT4.0LE

WIFIWAPI / WLAN (802.11 a / b / g / n)

 

Dzięki za info @latet ale międzyczasie podjąłem męską decyzję i od wczoraj przestawiam się na FlymeOS :D

Szalę przechyliła waga, wymiary Note 1S oraz uraz do Xiaomi za olewanie mojego telefonu.

Jak już naprawili jedynego bug-a, który mnie denerwował - SMS-y z banku i od operatora, to spaprali galerię i zegarek/budzik.

Nie przesiadłem się na V6 bo nie zamierzam być betatesterem Xiaomi a podobno do ostatniej aktualizacji nie naprawili tego problemu.

Poza tym Meizu M1 Note wydaje się zjadać hardware'owo Redmi na śniadanie.

 

Przy okazji polecam zakupy na XFS !

Edytowane przez Graffy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie na to WCDMA B5 a sklep zapewniał mnie mailowo że na 100% B8

Oj, niefajnie, właśnie go komuś poleciłem... Cholera no z tymi błędami na ich stronie :(

 

A przy tym notorycznie olewają moją prośbę o zmianę koloru czcionki w pewnych miejscach na stronie, bo jak się ma Win XP, to wygląda to tak jak widać niżej (chodzi o tekst wewnątrz pola formularza)

 

xfs-font.jpg

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...