Jump to content

Smartfon działa po kontakcie z wodą - porady


pepe87
 Share

Recommended Posts

Witajcie, jestem tu nowy, zarejestrowałem się specjalnie aby prosić Was o poradę.

Sprawa dotyczy Redmi note 7. Otóż we środę wpadł mi dosłownie na sekundę do miski z wodą, i wydaje mi się że głównie dzięki gumowemu case'owi Spigena telefon mało co się "nałykał". Wyłączyłem  go od razu ale jako że musiałem być pod telefonem, włączyłem po ok pół godziny i ku mojemu pozytywnemu zaskoczeniu - działał normalnie.

W czwartek przez kilka godzin był problem z przyblokowanym przyciskiem volume up oraz niewłączającym się aparatem, następnie problem ustąpił, potem smartfon raz samoczynnie się wyłączył, po włączeniu przez chwilę nie mógł się połączyć z aparatem oraz nie miał zasięgu, ale już w piątek wszystko wróciły do normy, działa jak wcześniej, głośnik działa, gniazdo ładowania tak samo , I tak - odpukać - jest do teraz.

Zastanawiam się czy w świetle powyższego, wraz z upływem czasu można spodziewać się jakiś postępujących uszkodzeń spowodowanych zetknięciem z wilgocią?

Nie wiem czy warto jest oddawać smartfon do serwisu na przeczyszczenie, nie mając później gwarancji na wykonaną usługę oraz wiedzy na temat samej jakości wykonanego czyszczenia przez serwisanta. Czy może używać normalnie smartfona ciesząc się że wszystko działa. Jak Wy podeszlibyście do tematu ?

Link to comment
Share on other sites

jezeli wilgoc dostala sie do płyty głownej może sie tak stac że zrobi któregos dnia zwarcie na płycie głownej i ja spali ja bym na twoim miejscu go oddal do serwisu zeby ci go wysluszyli jest szansa ze po wysuszeniu telefonu nic sie nie stanie a tak to moze płyta główna walnoc

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...