Skocz do zawartości

Automatyczna jasność zbyt mała


Silent7

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem już 2 takie telefony w swoim ręku i zauważyłem że oba w ciemnym pomieszczeniu ustawiają za niską automatyczną jasność. Czy można ustawić gdzieś w ustawieniach albo aplikacją aby minimalna jasność nigdy nie schodziła poniżej jakiegoś ustalonego poziomu?

Chodzi o to że minimalna jasność w redmi 8 jest niska i to jest super. W zupełnie ciemnym miejscu było by dobrze. Sęk w tym że czujnik nie rozróżnia miejsca zupełnie zaciemnionego od miejsca przyciemnionego np. z małym źródłem światła. W obu przypadkach telefon ustala jasność minimalną ale w drugim przypadku jest ona zbyt mała. Przynajmniej dla mnie.

Edytowane przez Silent7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, marcin19883 napisał:

Jasność adaptacyjna będzie się uczyć

 

 

Mam ten telefon już jakiś czas, ale niestety nie widzę żeby ten czujnik był prymusem w nauce :) Często muszę zwiększać jasność suwakiem.

Dla porównania - w Redmi 4X czujnik zachowywał się inaczej (lepiej).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jankoo napisał:

Mam ten telefon już jakiś czas, ale niestety nie widzę żeby ten czujnik był prymusem w nauce :) Często muszę zwiększać jasność suwakiem.

W Androidzie 10 to poprawili. Lepiej reaguje. Trzeba poczekać, aż coś wyjdzie stabilnego na nasze telefony. Ja też mam problem z tą adaptacją. Testowałem dużo romów i wszędzie za mocno podświetla ekran. Od wczoraj mam Mokee Rom na Androidzie 10 i szok, w końcu jasność działa jak należy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Taki sam problem z czujnikiem mam w Note 7.

Na Note 4X czujnik działaął prawie idealnie, rzadko wprowadzałem poprawki,a w Note 7 co chwila cos jest nie tak. 3 razy przy odblokwaniu ekranu w ciemnym miejscu jest ok, za 4ym razem podswietlenie wskoczy na +30%. Na zewnatrz rozjasnia mi fona na maxa, czego nie lubie. Ruszanie suwakiem z wlaczona funkjca Auto nic nie daje bo i tak rozjasnia fona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcin19883 napisał:

Od kiedy to roczne telefony tracą wsparcie?

Tylko tak zalozylem, skoro na rynku juz jest Note 8, i niedawna premiera Note 9 pro.

Ciekawe czemu u wiekszosci ten czujnik dziala OK. W takim przypadku aktualizacja softu moze nic nie dac.

Edytowane przez Mario80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, marcin19883 napisał:

Czujnik światła czasami szaleje, jeśli mamy folie na ekranie.

Mało prawdopodobne. Przy odcisku palca w ekranie może i tak, ale tutaj wątpię. Po to masz wycięcia we folii. Na Mi Mix 2s tą samą folię miałem na Androidzie 9 i teraz na 10. Po prostu poprawili to i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...