Jump to content

Automatyczna jasność zbyt mała

Silent7
 Share

Recommended Posts

Miałem już 2 takie telefony w swoim ręku i zauważyłem że oba w ciemnym pomieszczeniu ustawiają za niską automatyczną jasność. Czy można ustawić gdzieś w ustawieniach albo aplikacją aby minimalna jasność nigdy nie schodziła poniżej jakiegoś ustalonego poziomu?

Chodzi o to że minimalna jasność w redmi 8 jest niska i to jest super. W zupełnie ciemnym miejscu było by dobrze. Sęk w tym że czujnik nie rozróżnia miejsca zupełnie zaciemnionego od miejsca przyciemnionego np. z małym źródłem światła. W obu przypadkach telefon ustala jasność minimalną ale w drugim przypadku jest ona zbyt mała. Przynajmniej dla mnie.

Edited by Silent7

56 minut temu, marcin19883 napisał:

Jasność adaptacyjna będzie się uczyć

Mam ten telefon już jakiś czas, ale niestety nie widzę żeby ten czujnik był prymusem w nauce :) Często muszę zwiększać jasność suwakiem.

Dla porównania - w Redmi 4X czujnik zachowywał się inaczej (lepiej).

• Like 1

2 godziny temu, jankoo napisał:

Mam ten telefon już jakiś czas, ale niestety nie widzę żeby ten czujnik był prymusem w nauce :) Często muszę zwiększać jasność suwakiem.

W Androidzie 10 to poprawili. Lepiej reaguje. Trzeba poczekać, aż coś wyjdzie stabilnego na nasze telefony. Ja też mam problem z tą adaptacją. Testowałem dużo romów i wszędzie za mocno podświetla ekran. Od wczoraj mam Mokee Rom na Androidzie 10 i szok, w końcu jasność działa jak należy.

• Like 1

• 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Taki sam problem z czujnikiem mam w Note 7.

Na Note 4X czujnik działaął prawie idealnie, rzadko wprowadzałem poprawki,a w Note 7 co chwila cos jest nie tak. 3 razy przy odblokwaniu ekranu w ciemnym miejscu jest ok, za 4ym razem podswietlenie wskoczy na +30%. Na zewnatrz rozjasnia mi fona na maxa, czego nie lubie. Ruszanie suwakiem z wlaczona funkjca Auto nic nie daje bo i tak rozjasnia fona.

Dnia 28.03.2020 o 09:28, Szaju napisał:

Na przykładzie Mi Mix 2s, który też miał ten problem, naprawili to przy aktualizacji do Android Q

Tylko ze Note 7 wychodzi powoli z produkcji i na wsparcie chyba nie ma co juz liczyc.

1 godzinę temu, marcin19883 napisał:

Od kiedy to roczne telefony tracą wsparcie?

Tylko tak zalozylem, skoro na rynku juz jest Note 8, i niedawna premiera Note 9 pro.

Ciekawe czemu u wiekszosci ten czujnik dziala OK. W takim przypadku aktualizacja softu moze nic nie dac.

Edited by Mario80

17 godzin temu, marcin19883 napisał:

Czujnik światła czasami szaleje, jeśli mamy folie na ekranie.

Mało prawdopodobne. Przy odcisku palca w ekranie może i tak, ale tutaj wątpię. Po to masz wycięcia we folii. Na Mi Mix 2s tą samą folię miałem na Androidzie 9 i teraz na 10. Po prostu poprawili to i tyle.