Skocz do zawartości

MIUI 20.2.20


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 149
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Idzie jakoś wyłączyć ta belkę i wrócić do normalnego sterowania gestami ?
2 post w tym wątku "W ustawieniach nawigacji systemowej", ale problem jest z używaniem klawiatury bez tej belki. Wystarczy czytać wszystko.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukkop91 właśnie, że w trakcie używania tej Belki jest problem z używaniem klawiatury – to tak w kwestii czytania ze zrozumieniem. 

Wyłączyć belki się nie da, da się ją ukryć ale jej funkcje pozostają aktywne chociaż kolega @Bartos twierdzi, że niekoniecznie. W sensie, że jemu tak czy siak gesty nie hulają. Ratunkiem jest włączenie przycisków nawigacyjnych, więc wybór jest oszałamiający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi na wasze pytania, zażalenia i skargi:

  • brak skrótów w menu ostatnich aplikacji, brak split screena - potwierdzone, aczkolwiek na ten moment nie ma żadnych planów co do fixa - powody niżej w komentarzu. Na launcherze oryginalnym problem również występuje.
  • po usunięciu paska nie ma gestu przewijania - przecież jest. "Wróć do poprzedniej aplikacji", ustawienia nawigacji systemowej.
  • ciemny motyw w przeglądarce - Xiaomi wydało dzisiaj aktualizację przeglądarki naprawiającą ten problem, będzie w naszym ROM-ie w przyszłej aktualizacji (do wiadomości @QBAQ):
    image.png
  • wolne animacje - no cóż, takie gesty. Nie można na to nic poradzić.
  • FC przy wychodzeniu z apki w trybie horyzontalnym - nie mam jak sprawdzić, u siebie nie mam problemu, na nowej oryginalnej wersji launchera nie ma takiego problemu. Generalnie błąd jest dziwny bo odnosi się do MinusOneScreen, czyli pulpitu gdzie jest asystent MIUI/Google Discover. Na ten moment nie ma planów wydania fixa - dlaczego, w komentarzu poniżej.
  • @mates21, nie ma planów dodania opcji wyboru aplikacji działających z globalnym ciemnym motywem. Jeśli globalny, to globalny. To, jak on działa, niestety nie zależy od nas.
  • problem z spacją - nie mam jak sprawdzić, ale Acid miał taki problem u siebie. Nie wiemy, czy to problem tylko naszego launchera czy oryginalnego też, jak będę coś wiedział to dam znac.
  • Magisk 20.3 działa na pewno normalnie. Używam u siebie. Jedyne urządzenia gdzie może być z nim problem to te urządzenia które są wymienione w pierwszym poście w info o ROOT.
  • brak gestu wywołującego Asystenta Google - tak, nie ma i nie będzie, Xiaomi go usunęło z launchera. Nie da się go przywrócić.
  • @marcin19883 - nie, nic o RN7 nie wiadomo. po prostu w tym tygodniu go nie ma. Kiedy będzie? nie wiem. 
  • @stanley82 - cóż, taka implementacja landscape przez Xiaomi. na oryginale problem również istnieje.

A teraz mój komentarz.

Na zespół miuipolska/xiaomi.eu składa się kilka osób. Niestety, na ten moment sytuacja z poprawkami/patchami wygląda tak, że robi je jedna, max dwie osoby w teamie. Trzeba więc zrozumieć to, że te osoby mają również swoją własną pracę i nie mogą naprawiać wszystkiego przez 24/7 tak, jak by chciała część użytkowników, bo to jest fizycznie niemożliwe. MIUI nie jest otwartoźródłowe, a do wielu funkcji nie ma żadnej dokumentacji wyjaśniającej, co i jak działa. Każde zmiany trzeba więc prześledzić samemu, co i tak już jest wielkim wyczynem, szczególnie przy zastosowanej w wielu aplikacjach (chociażby Panelu sterowania...) technice zaciemniania kodu, powodującej, że jest on praktycznie nieczytelny (dzięki Xiaomi), a jeszcze trzeba ten kod zrozumieć i zmienić pewne rzeczy tak, by to działało z naszymi poprawkami/naprawiało różne błędy, które Xiaomi popełniło w swoich apk. W połączeniu z tym, że robi to jedna osoba/ewentualnie dwie... nie dziwię się, że zwyczajnie im się nie chce.

Druga rzecz jest taka, że.. no przecież to, jakby nie było, BETA. Instalując betę, trzeba się zgodzić na określone ryzyko - że telefon może nie wstać, że może coś się popsuć, że może coś nie działać etc. Jeśli ktoś nie zgadza się na coś takiego bądź się czegoś takiego nie spodziewał, no to beta raczej nie jest dla niego, tak? Rozumiem wasze rozgoryczenie i wkurzenie, ale:

  1. na pewne rzeczy trzeba przyjąć poprawkę, że mogą nie działać bądź działać nie w zamierzony sposób - piszemy to w każdej, do jasnej cholery, instrukcji i poście aktualizacji,
  2. na część rzeczy nie mamy wpływu - wyjaśnienie powyżej,
  3. nie wszystko można wychwycić w fazie testowania, szczególnie wtedy, gdy tester z jakiejś funkcjonalności nie korzysta bądź po prostu dla jakiegoś modelu nie ma żadnych buildów (np. ja nie korzystam z skrótów panelu sterowania czy splitscreena, więc braku tych funkcji nie odczułem),
  4. nie mamy takiej wiedzy, jaką mają programiści Xiaomi - robimy, co możemy, nie jesteśmy w stanie załatwić wszystkiego,
  5. wszystko jest robione "po godzinach" i nikt nam za to nie płaci (i mówię to dosłownie - przynajmniej w kwestii miuipolska, gdzie praktycznie nikt nie dotuje nas na PayPalu - a serwer czy domena nie biorą się przecież z powietrza... ktoś za to musi płacić), więc praktycznie bez wkładu osób takich jak Acid, ingbrzy itd., projekt pod nazwą xiaomi.eu już dawno by upadł.

Mówię wprost - beta to poligon doświadczalny dla nowych funkcjonalności i poprawek już istniejących. Jeśli ktoś nie zgadza się z tym, że może ona zawierać pewne nieprzewidziane bugi, to zapraszają wersje stable lub Global.

Dlaczego nie będzie fixa na problemy z launcherem - przynajmniej na ten moment:

  • raz, popsuło to Xiaomi, bo w oryginalnej wersji też jest ten problem,
  • dwa, jak wyżej - patche robi tylko jedna osoba, więc nie może ona pracować 24/7 tylko nad xiaomi.eu,
  • trzy - to jest wersja ALPHA launchera. Alpha wyprzedza więc wersje stabilne, ale może mieć swoje własne, wewnętrzne bugi, które nie zawsze jesteśmy w stanie wychwycić + jej aktualizacje pojawiają się znacznie częściej niż tego "zwykłego launchera" - tylko w tym tygodniu pojawiły się z 4 wersje,
  • cztery - Xiaomi w nowych launchera popsuło inną rzecz, mianowicie - ikony po powrocie z aplikacji "stoją" na środku pulpitu i nie wracają do swojego normalnego rozmiaru (jak na zrzucie ekranu), w związku z czym człowiek odpowiadający za patche nie będzie zmieniał niczego w launcherze, dopóki Xiaomi tego nie naprawi,
    image.png
  • pięć - skoro problem istnieje także na oficjalnych wydaniach, to skąd mamy wiedzieć, co powoduje ten problem + kto ma to naprawić, skoro autor patchy nie ma na to czasu? trzeba byłoby to zdebugować, wychwycić wadliwy kod i kombinować, co jest nie tak, zwyczajnie zgadując. A nie wiemy, czy Xiaomi to naprawi, czy nie, w następnej alfie. Jeśli uważacie, że poprawka tego jest prosta, to obawiam się, że jesteście w błędzie. Ja zresztą sam też nie wiem, jak to wszystko będzie wyglądać - ślęczę tylko nad tłumaczeniem, stroną i changelogami + przekazuję bugi do teamu. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, QBAQ napisał:

@mates21 daj znać jak poszło - sam się chętnie zrolluję wstecz

Chcialem zrobic backup przed cofnieciem, ale widze, ze na Mi9 /data nie chce twrp ogarnac - Backups of Data do not include any files in internal storage such as pictures or downloads. Zaryzykowalem bez data.

Na teraz dziala - apka notatki jedynie wysypuje sie, ale zatrzymalem ja, wyczyscilem jej wszystkie dane i smiga (wczesniej sie balem, ze notatki usuna sie, ale nie)

W ogole @Orjon wiesz dlaczego nie mozna zrobic backupu /data? Na Mi6 nigdy nie mialem tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mates21 zsychronizuj notatki z chmurą Xiaomi - wówczas nie uciekną za daleko i będziesz mógł odzyskać. A najlepsze w tym zakresie byłoby zrobienie kopii zapasowej z poziomu MIUI, bo dane zawsze na spokojnie przywrócisz - przynajmniej mi akurat ta funkcja zazwyczaj ratowała zadek, jak chociażby przy moich walkach z przeglądarką - zawsze dane, zakładki etc. przywracało bez kłopotu (o dziwo).

A ja dalej mam zagwozdkę, czy się cofać. Myślałem o stable, ale przeczytalem cały wątek nt. ostatniego wydania i Stable też trochę tylko z nazwy... Zaczyna mi to MIUI bokiem wychodzić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



[mention=61973]lukkop91[/mention] właśnie, że w trakcie używania tej Belki jest problem z używaniem klawiatury – to tak w kwestii czytania ze zrozumieniem...


U mnie jest tak jak napisałem. Belkę mam i irytuje wygladem, ale tylko w ten sposób mogę normalnie pisać.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2020 o 23:52, Bartos napisał:

Fajnie by było gdyby można było ukryć pasek ale nie wyłączając gestu, albo autoukrywanie paska, który może się pojawiać w momencie wykonywania gestu. 

Przecież tak to działa. Ukrywają pasek przełączania aplikacji musisz wykonać ten gest łukiem, tak jak byś chciał wysunąć okno poprzednich aplikacji tyle że od razu przeciągasz w lewo lub prawo. 

Błąd który zauważyłem że przy ukryciu tego paska ekran słabo reaguje na dotyk na dole. Czasami nie wciska się enter/spacja/kropka. Klawiatura SwiftKey

Następny BUG jest także związany z oknem poprzednich aplikacji. Pomijając brak przycisków panela sterowania, nieraz zdarzy się że przy przeciąganiu palcem by powrócić do ekranu głównego załapie "ściemnienie" tła z okna poprzednich aplikacji. W sensie powraca do ekranu głównego z przyciemnionym na stałe ekranem, rozświetlone są tylko ikony/napisy na pasku stanu (godzina, ikonki, stan baterii). Powrót do okna ostatnich aplikacji i wyjście z niego naprawia problem.

edit

16 godzin temu, Orjon napisał:

wolne animacje - no cóż, takie gesty. Nie można na to nic poradzić

Można! Co prawda tak troche na okrętke ale da sie. "Opcja deweloperskie > prędkość animacji (dać wszystko na 0,5x albo wyłączyć)"

Nie piszemy post pod postem, korzystaj z opcji Edytuj /Orjon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, SzczufFun napisał:

Można! Co prawda tak troche na okrętke ale da sie. "Opcja deweloperskie > prędkość animacji (dać wszystko na 0,5x albo wyłączyć)"

To nie rozwiazanie. Od dawna mam ustawione na 0,5x i predkosc ogolna animacji przed update a po to kolosalna roznica. Jedyna opcja na teraz to wylaczyc je calkiem. Niestety na te chwile lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wróciłem na poprzednią wersje bo jest stabilna a jak będzie nowa poprawiona to zainstaluje. Ja się cieszę że można było wrócić do poorzedniego romu bez full wipe. Na launcher już znaleźli sposób. Czytałem na telegramie że trzeba zaktualizować systemowy launcher i wtedy znikają problemy z nim. Ogólnie ładnie wyglądają te animacje ale są za wolne.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Orjon napisał:

Nawet jak zrobisz to na 0,5x to niektórzy zgłaszali że i tak jest wolno. Cóż, można, ale to takie placebo.

Nie, blokada jest opcjonalna.

To nie wiem czemu mi się tak popaprało po aktualizacji w każdym razie wgranie czystego hosta naprawiło problem. Mam jeszcze pytanko odnośnie recents otóż miniatury otwartych apek znikają mi rano. Zostaje z 6,  reszty nie ma a aplikacje nie zostają zamkniete i wyczysczone z ramu, więc w sumie nie powinny znikać chyba. Na globalu sytuacja jest też dziwna recents znikają a apki są w wiekszości ubijane. Coś tam generalnie nie gra chyba. Rozumiem, że wszyscy tak mają? Nie tylko ja :D?

 

Jeśli chodzi o te lagi i spacje jak wam się nie chce przechodzić do poprzeniej wersji to sprawdzcie fluid navigation gestures zdecydowanie poprawia sytuacje xD plus jakis inny luncher moze poco albo nova. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co wiem, podjęto decyzję o powrocie do stabilnej wersji launchera (wersje RELEASE, nie ALPHA). Alpha, jak widać, jest zbyt zabugowana. Na wersji release są stare gesty i animacje, ale za to działa split screen i kontrolki Panelu sterowania.

Na ten moment jeszcze nie wiem, czy będzie reupload romów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi że wersja aplha beta czy inna nie ma dwukliku w celu zablokowania ekranu. Tylko wersja xiaomi.eu ma to.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gabor2 wspomniane aplikacje przez Ciebie u mnie działają (Mi9) w trybie ciemnego motywu. Nawet dwie z nich specjalnie zainstalowałem, żeby Ci to sprawdzić...

Widać, że launcher został zmieniony, bo część wodotrysków zniknęła, jak np. rozmyte tło w widoku folderów. Dla mnie bez różnicy, a działa to płynniej i chwała za taką decyzję.

Po drugie, słowa uznania za możliwość wyboru motywu w Przeglądarce!! Reup można uznać za faktycznie poprawione wydanie.

IMG_20200223_080551.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...