Skocz do zawartości

Sprawdzenie stanu baterii, ilości pełnych cykli ładowań


FromWP

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, dzidexx napisał:

2.5 A nie pobierze z 1no amperowej, z 5cio tak. Gdyby elektronika smartfon miała ograniczać, to grzałby się niemiłosiernie i straty w "kWh na mAh" sięgałyby 80%.

Q charge 4gen to 18W, czyli ok 3A. Dasz ładowarkę 10A, to pobierze i tak max 3A. Rozumiesz? Każde urządzenie pobiera tyle prądu na ile pozwala technologia w telefonie.

Np. w PC kupujesz mocny zasilacz 1000W, ale komp nie pobiera cały czas tyle mocy. Bierze sobie tyle ile potrzebuje w danej chwili. Limitem jest jego max pobór. Więcej nie weźmie, choćbyś nie wiem ile dał

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2020 o 14:36, dzidexx napisał:

Podłącz i sprawdź.

10 nie ryzykuj, 4-5 dotyk zacznie świrować.

Tylko, że urządzenie weźmie sobie tyle na ile pozwoli elektronika, czyli 3A, reszty nie ruszy. Miałem kiedyś ładowarkę chińską do innego telefonu, miała 5A, gdy sprawdzałem miernikiem. Dotyk świrował, to fakt, ale redmi 2 miało tak już z każda ładowarką. RN7 nie świruje.

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Dnia 25.02.2020 o 14:24, ThreeDog napisał:

Przecież to jest czasami niemożliwe, co innego ładowanie do 80% ale musiałbym ładować telefon 2-3 razy dziennie. Będąc na siłowni nie mam ładowarki ani nie jestem w stanie ładować telefonu do takiego stanu. Dzisiaj nie używam telefonu i po raz pierwszy mam 80% baterii o godzinie 14:30. Zjeżdżać sztucznie do 60% i ładować znów 20% w górę jest bez sensu.

Jak natomiast mogę wymusić ładowanie do 80% w nocy?

ACC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...