Skocz do zawartości

Sprawdzenie stanu baterii, ilości pełnych cykli ładowań


FromWP

Rekomendowane odpowiedzi

Stan baterii, ilość pełnych cykli ładowań można sprawdzić dzięki zawartej w systemie funkcji uruchamianej kodem (to działa w Miui 11 z Androidem 9 i wyższym, sprawdzone na Mi 9 Lite z globalem).

Wpisujemy w dialerze (telefonie) kod *#*#6485#*#* co powoduje uruchomienie menu stanu baterii:

Screenshot_2020-02-15-21-00-45-039_com_bsp.catchlog.thumb.png.dfa53f6cff27d5ddea9320309a61d975.png

Wartość MF_02 to liczba pełnych cykli ładowań. W moim przypadku, na razie tylko 46 cykli, czyli niewiele. Żywotność baterii to przeciętnie 300-500 pełnych cykli ładowań. Powyżej tej liczby należy się spodziewać wyraźnego spadku pojemności. Jest tu jeszcze sporo innych informacji, ale moje wiedza na temat tego co one oznaczają i jak je odczytywać jest niewielka. Liczę na ewentualną pomoc innych którym te wartości coś mówią.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi przypiął/eła ten temat
11 minut temu, jacoGURU napisał:

U mnie jedynie 2 po 9 miesiącach, czyli codzienne ładowanie wieczorem do pełna się opłaca. 

2? To raczej niemożliwe, jakieś przekłamanie. Tu raczej nie ma znaczenia ile razy podłączałeś telefon do ładowania. Pełny cykl to pełne rozładowanie pojemności, niezależnie ile razy ładowałeś, doładowywałeś. Przynajmniej ja tak rozumiem, ale mogę być w błędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli działanie tego czegoś jest bardzo wątpliwe. Może jeszcze napiszcie jaki telefon i rom. Wygląda na to że nie jest to kompatybilne ze wszystkimi telefonami i często pokazuje przypadkowe wartości. Na Redmi Note 7 żony pokazuje 6 i nie ma nic wspólnego z jej cyklami ładowań. Sam temat znalazłem na jakimś hiszpańskim portalu z odnośnikiem do tego źródła:  https://c.mi.com/thread-2864315-1-0.html

 

 

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MF_02:265

Mi6 Android 7.1.1 Miui Global 9.2.2.0 ( tak,tak może jeszcze ktoś pamięta - ale po co zmieniać coś co fajnie hula).

Telefon raczej podłączany do ładowarki przy poziomie 40-50% i ładowany zawsze "wolną" ładowarką ( orginalna leży zakurzona w szufladzie)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zoltan78 napisał:

Nie zgodzę się z tym, dwa tygodnie temu wgrywałem Miflashem na Mi9 rom EEA i ładowań pokazuje ponad 200. Więc statystyki te się nie kasują. 

To jak wyjaśnisz fakt, że 2 dni temu flashowałem przez fastboota rom Global 11.0.4(Android 9), wgrałem xiaomi eu 20.1.21(Android 10)  i jeszcze nie ładowałem baterii. Wczoraj przeczytałem o tym newsie i sprawdziłem licznik.

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, FromWP napisał:

Czyli łącznie to co w tą baterię "władowałeś"  to odpowiednik 265 ładowań od 0 do 100%. Chyba też realna wartość.

Nie napisałem że to dwuletni telefon? No to zapomniałem :) w 3C Battery Monitor w zakładce Porównaj w Zmierzono mam 3243 mAh i na razie nie narzekam. A tak swoją drogą ciekawe czy ten licznik jest tylko informacyjny czy też .........  tak wiem że wygląda na teorię spiskową firm ( "postarzanie " sprzętu) mam jeszcze w szufladzie 2 sztuki Nokii E52 z oryginalnymi bateriami i czasem wybieram się w "podróż sentymentalną" - te 5-6 dni pociągną ech , sorry za off top.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, zoltan78 napisał:
Ja tak robiłem łącznie z blokowaniem bootloadera i licznik się nie skasował. 

Czyli u mnie licznik popsuty.

ps. telefon miał 16% i naładowałem do pełna. Nadal 0 pełnych ładowań pokazuje. :(

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2020 o 20:54, marcin19883 napisał:

Każde flashowanie przez fastboota, kasuje licznik

Nie wydaje mi się. Siedmiomiesięczny Mi 8, dziesiątki razy instalowane custom romy. Dziesiątki razy instalowane miui przez miflash. Wczoraj zainstalowane miui z zablokowaniem bootloadera.

 

 

Screenshot_2020-02-24-18-23-41-674_com.bsp.catchlog.jpg

Screenshot_2020-02-24-18-57-26-562_com.bsp.catchlog.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Nie wydaje mi się. Siedmiomiesięczny Mi 8, dziesiątki razy instalowane custom romy. Dziesiątki razy instalowane miui przez miflash. Wczoraj zainstalowane miui z zablokowaniem bootloadera.
 

Flashowałem Miui 11.0.4, 11.0.5 Global, EEA 11.0.4. Nic nie pokazuje nadal. Jest 0

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 446 cykli w Mi Mix 2s i bateria pięknie trzyma. Wszystko zależy od wielu czynników. Jak aplikacje działają po aktualizacji, co masz w tle włączone akurat w tym momencie, ten dzień, jak korzystasz. Zawsze podziwiałem ludzi którzy walczą by SOT był najdłuższy i na podstawie tego oceniają jak ich telefon długo trzyma. Jak wracam wieczorem do domu to SOT mam np. 3h, innym razem 6h, a telefon ma jeszcze ponad 30% baterii (odłączam od ładowarki ok 9 i nie ładuje całą noc). Teraz mam 80%. Cały czas podłączona słuchawka BT, Twitter w tle, kilka rozmów, kilka maili, wiadomości głosowe na Messengerze i Whatsapp, trochę internetu. Nie mam na co narzekać, a bateria TYLKO 3200 mAh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, marcin19883 napisał:

Podobno jak się ładuje baterie od 60% do 80%.

Przecież to jest czasami niemożliwe, co innego ładowanie do 80% ale musiałbym ładować telefon 2-3 razy dziennie. Będąc na siłowni nie mam ładowarki ani nie jestem w stanie ładować telefonu do takiego stanu. Dzisiaj nie używam telefonu i po raz pierwszy mam 80% baterii o godzinie 14:30. Zjeżdżać sztucznie do 60% i ładować znów 20% w górę jest bez sensu.

Jak natomiast mogę wymusić ładowanie do 80% w nocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest czasami niemożliwe, co innego ładowanie do 80% ale musiałbym ładować telefon 2-3 razy dziennie. Będąc na siłowni nie mam ładowarki ani nie jestem w stanie ładować telefonu do takiego stanu. Dzisiaj nie używam telefonu i po raz pierwszy mam 80% baterii o godzinie 14:30. Zjeżdżać sztucznie do 60% i ładować znów 20% w górę jest bez sensu.

Jak natomiast mogę wymusić ładowanie do 80% w nocy?
Ja w crdroid mam opcje inteligentne ładowanie. Ustawiam skalę od 60 do 80 i system sam ładowarkę odłączy.
To tylko teoria. Nie wiadomo czy działa. Ja tego zawsze nie robię. Tylko czasami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, marcin19883 napisał:

Ja w crdroid mam opcje inteligentne ładowanie. Ustawiam skalę od 60 do 80 i system sam ładowarkę odłączy.
To tylko teoria. Nie wiadomo czy działa. Ja tego zawsze nie robię. Tylko czasami.

Nie mam roota także chyba żaden sposób nie zadziała. Na razie ładuje telefon do 80%. Co najlepsze zaliczyło mi jeden cykl ładowania choć bateria nie dobiła do 100%.

Co więcej kupiłem: https://allegro.pl/oferta/oryginalna-ladowarka-sieciowa-xiaomi-usb-mdy-10-el-8969754874 i do 80% telefon ładuje w pół godziny. Od 90% hamuje dosyć mocno zapewne by chronić baterię. W Sony było to bardzo dobrze rozwiązane, bo automatycznie włączało ochronę baterii w zależności o której odłączałem baterię. Jeżeli robiłem to zawsze o 6 rano to bateria przez całą noc ładowała się do 90% szybko a do 100% dobijała przez całą noc do 6 rano. 
Czy jest możliwość zrobienia tego samego w Xiaomi? Nawet z rootem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dzidexx napisał:

To nie ładowarka/smartfon chroni baterię - to są prawa fizyki.

Chcesz chronić baterię? Minimum to 20%, maksimum 80~85%, ładowarka 1~1.5 A.

Czyli ładowarka dołączana do zestawu jest za mocna? Podaje ona 2-2,5A.

Jeżeli chodzi o ładowanie baterii to w Sony po wyłączeniu tej opcji ładował równie szybko do 100% jak do 80% także to nie tylko prawa fizyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...