Skocz do zawartości

Szybkie rozładowywanie się baterii i brak połączenia przez USB


kwasiu91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam od kilku tygodniu Xiaomi Mi 9 SE. Miałem ten telefon na przełomie października i listopada i sprawował się dobrze. Bateria trzymała 2 dni przy normalnym użytkowaniu. 
Przy podpisywaniu przedłużenia umowy z operatorem zdecydowałem się właśnie na ten model, jednak zauważyłem pewne różnice. Bateria trzyma około jednego dnia a po sprawdzeniu wykorzystania baterii ok 40% zjada system android. Czy da się coś z tym zrobić, aby wydłużyć żywotność baterii? Drugim napotkanym problemem jest brak możliwości podłączenia telefonu do komputera. Po podłączeniu kablem USB telefon zaczyna się ładować, ale nic więcej. Nie wyskakują, żadne komunikaty o sposobie połączenia, w ustawieniach tethering przez USB jest nieaktywny. Jak można naprawić ten problem?
Pozdrawiam
Edytowane przez kwasiu91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas ładowania na pasku pojawia się komunikat. U mnie na xiaomi eu po kliknięciu na niego wyskakuje lista z wyborem innego trybu. No chyba, że masz kabel kastrat i tylko ładowanie obsługuje. Nie wiem jak to jest w oprogramowaniu global. Sprawdź Ustawienia>O telefonie>Pełna specyfikacja>Klikaj na wersja miui aż pojawi się komunikat jesteś programistą>cofnij i wejdź do Dodatkowe ustawienia>Opcje programisty>Domyślna konfiguracja USB>Ustaw sobie Przesyłanie plików. Może zabrałeś uprawnienie do komunikatów dla aplikacji Ustawienia lub innej za to odpowiedzialnej. A bateria to różnie. Jak miałem smartwatcha amazfit to było 3 dni. Z Huawei już 2, a w statystykach niby nic się nie zmieniło. System android to może kopia google ew automatyczne aktualizacje w tle z marketu Play.

Edytowane przez preston2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...