wojas2641

Mi 9 problem z aparatem, migający aparat

Recommended Posts

Żarówki led. Wszystkie ledy mrugają. Nie świecą ciągłym światłem. Podobny efekt uzyskasz nagrywając samochód wyposażony w światła LED i na nagraniu albo będą mrugać albo nie będą świecić w ogóle jeśli tak Ci się uda trafić. Gorsze jakościowo ledy mrugają bardziej niż te lepsze. Ludzie oko tego nie widzi, ale kamera już owszem. Możemy też odczuwać większe zmęczenie korzystając z oświetlenia LED. Jeżeli podczas nagrywania w oświetleniu dziennym lub innym niż LED problem nie występuje to z aparatem jest wszystko dobrze.  W lustrzankach czy innych kamerach idzie z tego wybrnąć podczas nagrywania wideo ale w smartfonach jest z tym ciężko.

Można jeszcze w opcjach spróbować którejś z opcji w usuwaniu szumów kreskowych może, któreś pokryje się z miganiem Twoich żarówek LED 

Screenshot_2020-02-15-12-35-38-387_com.android.camera.jpg

Edited by stereo0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prąd w Polsce ma 50 Hz i na tyle masz mieć ustawiony aparat. Jak polecisz sobie do Ameryki to będziesz musiał ustawić 60Hz (bo tyle tam mają) i też takie cyrki będą się dziać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@wojas2641 slow motion nie padło, tylko potrzebuje dużo więcej światła, na twoim filmie światła jest za mało. Usuwanie szumów kreskowych musi być 50Hz (częstotliwość prądu zmiennego w Polsce), 60Hz to za oceanem i kilku innych krajach. Ledy których używasz w oświetleniu strasznie migają, bywają lepsze, które to miganie mają ograniczone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now