Skocz do zawartości

Instalacja Miuipolska V6 I Rootowanie Xiaomi Mi4


wertjacek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

w jakiej kolejności trzeba wgrać miui i rootować

 

1.Root wg tego poradnika 

2.MIUI wg tego poradnika http://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/

 

czy na odwrót?

 

1.MIUI

2.Root

 

bo tak sobie myślę czy wgrywanie a potem ewentualne aktualizacje polskiego miui powodują utratę root czy nie ma to nic wspólnego.

 

Jutro ma dostać telefon i chce to zrobić od ręki,zastanawia mnie jak lub czym robi się backup zawartości dopiero co rozpakowanego  MI4.A może nie trzeba backupu,w razie problemów wystarcza przywrócenie do fabrycznych ustawień?

 

Edit

 

żeby nie zakladać kolejnych watków,czy ten program faktycznie jest dla MI4

 

http://www.superbrawl4.in/apk/com.danesh.system.app.remover.html

 

Chce po rootowaniu pousuwać kilka systemowych apków,dotychczas na swoim HTC nie mialem z tym programem problemów,nie wiem jak na Xiaomi

 

Pozdro

Edytowane przez wertjacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIUI ma domyślnie ROOT, tylko trzeba go włączyć z pozycji telefonu. Więc trzeba wgrać tylko MIUI POLSKA. A wszystko co i jak masz ładnie w poradniku, albo FAQ itp.... Z Tapatalk nie podam linków, bo to nie wygodne.

Co do usuwania app systemowych - totalna głupota. Nic tym nie zyskasz. A czasami usuwając coś scalonego mocno z systemem, wywali Ci FC.

Wywalenie kilku apek, zwolnione kilka MB - aż tak bardzo napędzi pracę mi4?

Mi2s powered by sMIUI

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle. Nie mieć telefonu ale już kombinować.

Wysłane z MI Note

tiaa.......

najlepiej uwalić ,potem pytać  :-P

 

co do root w miui,to wspaniale!!

 

@kulig007

 

na htc desire Z jak kupisz to standardowo przewijasz dwa razy by zobaczyć wszystkie apki (i mówie tu o fonie kupionym w sklepie,gdzie nie ma powgrywanych apek operatora itd... bo wtedy lista sie wydluża) na moim fonie wszystkiego jest tyle że ogarniesz bez przewijania.I możesz wierzyć lub nie,ale bez google street,map i jeszcze jakichś googlowskich aplikacji + aplikacji htc,desire działa do dziś bez zająknięcia.ja nie wiem co to lagi,wymuszenia zamknięcia i znacznym spowolnieniu przy muzie czy filmikach.A to stary fon,z kiepskimi bebechami.jak naladuję z rana to kolejnego ranka mam baterię 2-3% na czerwono co daje mi jeszcze jakieś 1-2h.Na orginalnych apkach nie było szans by fon dotrwał do rana.Sprawdzone na swoim przykladzie.Wujek google juz dawno informuje że apkami ktore najbardziej wyczerpują telefon,nawet z nich nie korzystając to mapy i streety,google+.Ja naprzyklad nie korzystam wogóle z internetu w sensie surfowania,zero facebooków,snapschotów,istagramów.Po kiego mam to w takim razie trzymać?

 

Zresztą na xiaomi nie wiem jeszcze czy to zrobię,byc może nie będzie to potrzebne,ale pytam bo lubię byc przygotowanym na rózne ewentualności.

 

pozdro

Edytowane przez wertjacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz poczytaj trochę sobie o MIUI na forum. Rozeznaj się w tej nakładce.

Przyjdzie Ci telefon, weźmiesz do ręki, uruchomisz.... Zobaczysz, że to nie są już czasy starego HTC Desire Z.

MIUI Polska zawiera wszystko co niezbędne do działania. Acid stara się tak zoptymalizować MIUI, żeby wszystko działało bez zbędnego szumu wkoło.

Wszystko co kiedyś, dawno, dawno, temu , za górami, za lasami, robiłeś z HTC by poprawić jego działanie - dziś przy Mi4,na MIUI Polska okaże się zbędne.

Mi2s powered by sMIUI

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wiem to wszystko,że stary htc,że miui jest dobre i niepowtarzalne,w końcu nie rejestrowałbym się nie będąc zainteresowanym.A to że root jest od ręki czyni z tego miui wręcz pożądanym.

 

Apropo

Acid stara się tak zoptymalizować MIUI, żeby wszystko działało bez zbędnego szumu wkoło

dobrze wiedzieć komu dziurę w brzuchu wiercić :) bo i mam  pytanko co do samego miui.Czy jest szansa na wgranie Rosie:

 

eYXyO9u.png

 

to jest jeden bajerek do którego jestem przywiązany i poprostu to lubię.

Edytowane przez wertjacek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Nie chce zakładać nowego tematu wiec się przyklejam.

Jak łatwo zrobić root na mi 4 ?

Wgrywalem jakiś update. ZIP ale telefon strasznie po tym fiksowal, ciągle cos wyskakiwalo jakieś procesy. Musiałem przywrócić ustawienia fabryczne i w recovery poczyscic i od nowa ściągnąć ROM z updatera.

Jak patrzylem w panelu sterowania to mam cos takiego, post-5441-1430211176,6907_thumb.png i zainstalowalem supersu ale nadal kiszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa, dziękuje :-)

Chociaż raz sam wyłączył , musiałem od nowa robić :(

Mam jeszcze pytanie, jak za pierwszym razem , zanim robilem format to miałem w update ze jest nowa wersja itp, i było nawet MIUI Polska, teraz mam tak, tzn. ze mam juz najnowszego Roma?? Jest tylko sprawdz po czym moge sprawdzic ponownie I czemu nie ma juz Polska?0718586712e9d08cbdabd6c8d502f933.jpg

Podepne jeszcze jedno pytanie, jak otwieram linki do np allegro czy google play to czemu otwiera mi zawsze w przeglądarce a nie pyta czy nie w apce??

Edytowane przez Tkaczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie, jak za pierwszym razem , zanim robilem format to miałem w update ze jest nowa wersja itp, i było nawet MIUI Polska, teraz mam tak, tzn. ze mam juz najnowszego Roma?? Jest tylko sprawdz po czym moge sprawdzic ponownie I czemu nie ma juz Polska?

Zobacz czy usunięcie danych z updatera coś da.

 

Podepne jeszcze jedno pytanie, jak otwieram linki do np allegro czy google play to czemu otwiera mi zawsze w przeglądarce a nie pyta czy nie w apce??

U mnie po wywaleniu przeglądarki (tej systemowej) wszystko hula.

122k9e0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..no właśnie o to mi chodzi, ale chyba rozumeim. Nie ma już "polska" po naciśnięciu "sprawdź" bo Miuipolska nie posiada aktualizacji OTA. Trzeba je robić ręcznie, wysuwasz Trzy kropki w rogu i pobierasz miuipolska a później je wskazujesz. Wersja 5.4.24 którą masz jest najnowszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tkaczu

Ja zawsze pobieram aktualizacje przez Wifi i nie mam problemów. Dwie ostatnie zainstalowały się po wybraniu 3 kropek i wybraniu pobierz rom miui polska. Nie musiałem wybierać z jakiego pliku ma się zainstalować bo poszło automatycznie zaraz po pobraniu.

A może pozaznaczałeś aby sprawdzało i pobierało tylko po Wifi? Na screenach masz HSDPA.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma już "polska" po naciśnięciu "sprawdź" bo Miuipolska nie posiada aktualizacji OTA. 

Nie ma "polska" bo masz multilanga.

Tylko rom MIUIPolska ma pod napisem MIUI "Polska"

Ok.

Przeglądarkę jak odinstaluje to po restarcie znowu jest i to jako domyślną ! Super

Nawet Titanium Backupem jak ją wywalam to jest po restarcie od nowa ...

Chyba jest integralną częścią romu.

Można odinstalować tylko trzeba umieć. Chociaż pozostaje pytanie po co tracić czas na próby odinstalowania apki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można odinstalować tylko trzeba umieć. Chociaż pozostaje pytanie po co tracić czas na próby odinstalowania apki?

Może zdradzisz tajemnicę? Laik to ogarnie? Po co mi przeglądarka, z której nie korzystam? Czyż nie po to mamy Androida i Forum, żeby mieć swobodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up jaką niby tajemnicę? Po prostu aplikacja wróci po restarcie telefonu i tyle - pytanie czy np w HTC możesz usuwać wszystko albo u innych producentów mimo Androida? :D

Tapnięte przez MiPad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zdradzisz tajemnicę? Laik to ogarnie? Po co mi przeglądarka, z której nie korzystam? Czyż nie po to mamy Androida i Forum, żeby mieć swobodę?

Żadna tajemnica. Jest sobie jeden plik który odpowiada za przywracanie apki. Ale to kompletny bezsens bo po aktualizacji romu będzie z powrotem przywrócony.

Ja nie rozumiem ludzi czasem. Zamiast poczytać książkę, wyjść na spacer czy pograć na PlayStation to kombinują godzinami jak to usunąć aplikacje bo nie mogą na nie patrzeć.

Oczywiście nie można aplikacji zamrozić, schować do katalogu, zamknąć oczy na pulpicie - nie, musi być usunięta. Aplikacja wróci... ale nie, musi być usunięta bo tak.

Komedia normalnie.

Wysłane z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuwasz plik z data>miui>app>noncustomized i potem normalnie odinstalujesz, po restarcie telefonu aplikacja już nie wraca, ale tak jak Acid mówi, jest to bez sensu, bo po aktualizacji przeglądarka tak czy siak będzie znowu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy np w HTC możesz usuwać wszystko albo u innych producentów mimo Androida?

Nie wiem jak jest w HTC, nie rootowałem go. Ale we wszystkich zrootowanych telefonach, które miałem do tej pory mogłem odinstalować nawet aplikacje systemowe. Oczywiście abstrahując od związanych z tym konsekwencji.

 

to kompletny bezsens bo po aktualizacji romu będzie z powrotem przywrócony

Być może nie będę aktualizował. No chyba że kolejna aktualizacja zainstaluje się sama, bez mojej wiedzy. W Miui pewnie wszystko jest możliwe.

Oczywiście, rozumiem powracanie aplikacji po aktualizacji. I nie przeszkadza mi to, ale nie podoba mi się, że wracają po restarcie.

 

kombinują godzinami jak to usunąć aplikacje bo nie mogą na nie patrzeć.

Bo mają inne, do których przywykli, które im bardziej odpowiadają. Bo Miui zawiera wiele aplikacji do niczego mi nie potrzebnych. Bo niby dlaczego nie wolno mi popsuć romu na własne życzenie?

Bo napisałeś elaborat, a byłoby prościej (i przyjemniej), gdybyś podał rozwiązanie.

 

po aktualizacji przeglądarka tak czy siak będzie znowu. 

Po aktualizacji to normalne. Ale po restarcie nie chcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna tajemnica. Jest sobie jeden plik który odpowiada za przywracanie apki. Ale to kompletny bezsens bo po aktualizacji romu będzie z powrotem przywrócony.

 

@Acid chyba podpisałeś lojalke z Xiaomi,wydusić z ciebie informacje jest trudniej niż Kaczyńskiemu polubić Tuska :P

 

no rzuć nazwą tego pliczku i zadowolisz Tkacza i awygo,no  i mnie!! bo ja też jestem zwolennikiem usuwania rzeczy niepotrzebnych :P

Edytowane przez wertjacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w HTC, nie rootowałem go. Ale we wszystkich zrootowanych telefonach, które miałem do tej pory mogłem odinstalować nawet aplikacje systemowe. Oczywiście abstrahując od związanych z tym konsekwencji.

Chyba nie na stockowym romie..

W Miui pewnie wszystko jest możliwe.

No i właśnie za to MIUI jest wspaniałe!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid chyba podpisałeś lojalke z Xiaomi,wydusić z ciebie informacje jest trudniej niż Kaczyńskiemu polubić Tuska :P

no rzuć nazwą tego pliczku i zadowolisz Tkacza i awygo,no i mnie!! bo ja też jestem zwolennikiem usuwania rzeczy niepotrzebnych :P

Czy wy nie rozumiecie wszyscy, że MIUI jest po to zrobione byście nie tykali pamięci systemowej? Nawet roota macie by nikt nie bawił się sam w superusera z plików zip.

Ja wam podaję wprost proste rozwiązanie: Link2SD i zamrazasz apke (opcja wstrzymaj) i ta metoda przetrwa aktualizację więc po cholere grzbiesz w systemie skoro a) nie powinieneś tam zaglądać B) nie powinieneś tego dotykać c) apka wróci po aktualizacji...

I d) poczytajcie jak działa android.

Zastanówcie się jaką robicie komedię. Śmieję się z waszej logiki... Bo nie macie racji w tym co chcecie robić.

Wysłane z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie na stockowym romie

Owszem, na stockowym, a dlaczegóżby nie?

 

Czy wy nie rozumiecie wszyscy, że MIUI jest po to zrobione byście nie tykali pamięci systemowej? Nawet roota macie by nikt nie bawił się sam w superusera z plików zip.

Nie tylko Miui, inne systemy też są zabezpieczone. Właśnie dlatego ludzie je rootują.

 

Ja wam podaję wprost proste rozwiązanie: Link2SD i zamrazasz apke (opcja wstrzymaj)

Ja chcę się pozbyć jednej aplikacji, a Ty każesz mi instalować kolejną.

 

Bo nie macie racji w tym co chcecie robić.

No tak, to jest argument. Twoje racje. Ja, Acid, tak postanowiłem i nie będziecie bezcześcić świętego Miui i kastrować go z niepotrzebnych aplikacji. To mój (Acid'a) system i tylko ja mam prawo weń ingerować.

A następna aktualizacja będzie zawierała trojana, który spali telefon, gdy user będzie chciał zmienić... domyślny dzwonek.

Wybacz, teraz ja nie rozumiem Ciebie. A zwyczajnie: w czym Ci to kuźwa przeszkadza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę się pozbyć jednej aplikacji, a Ty każesz mi instalować kolejną.

 

Dobra to ja ci powiem bo widzę że nie odpuścisz.

Masz 2 opcje, obie wymagają eksploratora z aktywnym root-em, np. es eksplorer:

1. W katalogu /data/miui/app/noncustomized kasujesz apkę której nie lubisz

2. Edytujesz /system/etc/init.qcom.post_boot.sh na końcu masz przywracanie aplikacji, np. jak chcesz wywalić mikey to usuwasz wpis

# Install MiKey.apk if not already installed
if [ -f /data/miui/app/noncustomized/MiKey.apk ]; then
		if [ ! -d /data/data/com.xiaomi.miclick ]; then
			pm install /data/miui/app/noncustomized/MiKey.apk
		fi
fi

Po usunięciu apki z katalogu noncustomized lub skasowaniu cmd jej reinstalacji z pliku init.qcom.post_boot.sh odinstalowujesz tą nieszczęsną apkę i masz spokój do następnej aktualizacji rom-u, po resecie telefonu już nie wróci.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki fredek za cierpliwość bo ja jej nie mam do takich problemów. Ja zawsze kieruję się logiką stąd oburzenie jeśli ktoś chce iść pod górkę co tydzień wracając na dół skoro wcale nie musi i może ją obejść raz a dobrze.

Ale awygo dał się poznać jako "Człowiek 100-problemów tam gdzie ich nie ma".

Cóż poradzić.

Wysłane z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to ja ci powiem bo widzę że nie odpuścisz

Nie chodzi o mnie, tylko o zasadę. Ja nie nie mam tego problemu, bo w wersji europejskiej, której używam można odinstalować przeglądarkę bez żadnych dodatkowych zabiegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...