Skocz do zawartości

mija 365 i niezła górka


przem00

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Mam prośbę do użytkowników mija 365. Firma zmieniła lokalizacje i mam piechotą 2,5km. Niestety ostatnie 600m to niezła górka, przewyższenie około 60m. Pieszo i rowerem po dotarciu do biura niestety jestem już spocony a w pracy nie ma możliwości wzięcia prysznica itd... Jak podstawowa mija da sobie radę z takim wzniesieniem. Moja waga około 87kg. Z góry dzięki za info..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2020 o 19:57, przem00 napisał:

witam

Mam prośbę do użytkowników mija 365. Firma zmieniła lokalizacje i mam piechotą 2,5km. Niestety ostatnie 600m to niezła górka, przewyższenie około 60m. Pieszo i rowerem po dotarciu do biura niestety jestem już spocony a w pracy nie ma możliwości wzięcia prysznica itd... Jak podstawowa mija da sobie radę z takim wzniesieniem. Moja waga około 87kg. Z góry dzięki za info..

Silnik ma 250W. Kolarz z taką moca w nogach i przy takiej masie spokojnie na taką górkę wjedzie. Dlaczego zatem hulajnoga miałaby nie dać rady? Najwyżej zwolni - tym bardziej, że do pracy masz 2,5km, więc bateria będzie praktycznie naładowana na maksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2020 o 20:27, sziva napisał:

Silnik ma 250W. Kolarz z taką moca w nogach i przy takiej masie spokojnie na taką górkę wjedzie. Dlaczego zatem hulajnoga miałaby nie dać rady? 

Kolarz skorzysta z przełożeń przerzutki. Silnik hulajnogi przełożeń nie zmieni. Dlatego nie można tak tego porównywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem 365tke i jednak w moim przypadku górka jest zbyt stroma i długa, musiałem wspomagać się napędem nożnym:-D Zastanawiam się nad modem ale z jednej strony muszę przyznać, że na płaskim jest bardzo zrywna i dosyć szybka i nie wiem czy jest sens zmieniać oprogramowanie na ewentualnie lżejsze podjazdy. Ciekaw jestem czy przy podniesieniu mocy np do 700-800W o ile skraca się zasięg oraz jak wpływa na awaryjność przy dłuższym użytkowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, przem00 napisał:

z jednej strony muszę przyznać, że na płaskim jest bardzo zrywna i dosyć szybka i nie wiem czy jest sens zmieniać oprogramowanie na ewentualnie lżejsze podjazdy

Też się nad tym zastanawiałem. Mieszkam w górzystym terenie, więc postanowiłem podnieść moc do bezpiecznego moim zdaniem poziomu 650W i 28 km/h. Spowodowało to też proporcjonalne podniesienie mocy w trybie 'eco', którego prędkość maksymalną podniosłem do 22 km/h. W efekcie tryb 'eco' używam do jazdy po prostej i niewielkich przewyższeń, a tryb 'normalny' do większych przewyższeń i jak chcę trochę pocisnąć :)

Dodatkowo wyłączyłem funkcję odzyskiwania energii 'kers' i wgrałem oprogramowanie w wersji 1.3.8. Ma ono bug'a, który po puszczeniu manetki przyspieszenia podaje na silnik delikatne impulsy prądowe. Mamy wówczas odczucia jak z 'normalnej' hulajnogi, która toczy się bez oporów. Nie ma już tego denerwującego efektu podhamowywania po puszczeniu manetki. Oszczędza to dodatkowo baterię i fajnie działa na zjazdach czy dojazdach do świateł.

Nie przeliczałem jak zwiększenie mocy wpłynęło na zasięg. Subiektywnie nie odczułem różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...