Skocz do zawartości

Nie działający aparat główny, lampa błyskowa i karta SD


Nelko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś czasu użytkuje Pocophona i do aktualizacji MIUI 11.0.5  Global Android 9 wszystko działało świetnie.

Za to po aktualizacji nagle telefon nie potrafił odpalić głównego aparatu,  w jego miejsce używa przedniego a tylni 2'gi aparat system widzi jako przedni.

Robiąc zdjęcia główną aplikacją aparatu bez HDR na zdjęciach widać fioletowe/zielone pasy na pół ekranu

Karta SD działa przez max jeden dzień ale tylko wtedy jak sformatuje ją przez PC'ta, po upływie jednego dnia system wywala błąd że Karta SD wymaga formatu przez telefon i kiedy zaczyna się formatować, telefon się resetuje.

Po aktualizacji do Androida 10 i Miui 11.0.4 nic się nie naprawiło.

zaznaczę tylko że jestem w stanie odpalić lampę błyskową przez CIT i wczoraj testując wszystkie kamery na jeden dzień udało mi się (jakoś) załączyć główną kamerę, wszystko działało jak nowe, więc stąd wiem że to raczej wina systemu lub jakiś sterowników bo zdjęcia i filmy wychodziły tak jakbym wyjął dopiero co telefon z pudełka.

Ale jakoś po 00:00 kiedy robiłem zdjęcie aplikacja sama się zamknęła i znów telefon przestał widzieć główny aparat.

Jakieś pomysły jak to naprawić? zaznaczę że jestem zielony w temacie Custom rom'ów i nie chcę uceglić telefonu więc prosiłbym o jakiś poradnik co jak i gdzie pobrać jeżeli będzie trzeba :-D (PS. telefon jest już po gwarancji)

Z góry dzięki za pomoc! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś cokolwiek? Przywróć ustawienia fabryczne, albo z opcji albo w recovery(google podpowie).Tylko zrób kopię ważnych rzeczy. I sprawdź czy się poprawiło. Custom rom na razie nie jest do niczego potrzebny. Zacznij od "podstawowych" czynności czyli właśnie ustawień fabrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...