Skocz do zawartości

Chińskie komenatarze w zdjęciach z Xiaomi Mi 9


kapik

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Mam Xiaomi mi 9 kupiony w Polsce w sklepie, podobno z polskiej dystrybucji,  a na zdjęciach które robię zauważyłem chińskie komentarze.......

Próbowałem szukać, czy ktoś miał taki przypadek w przeszłości ale nic nie znalazłem. Jakiś pomysł z czego to może wynikać? Jak to wyłączyć? Co jeszcze może być takiego dziwnego w telefonie?

znaczki.png

 

Dzięki za pomoc!

Pozdrawiam

Kacper

Edytowane przez kapik
Zapomniałem sie podpisać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem, ale przyniosło to żadnych efektów... Poza tym bardziej zależy mi na tym aby nie był on dodawany do zdjęć.... Przyklad "komentarza" z jednego ze zdjęć.....

ꂛᔋ팳꒫鰟鐯㎯넵벘Ẑ䰬싈퀎旎စ㭧づ杬勰買口Ӽꍔ픓淡䫵╙᥁枎膨궃팽첈詨∰静駼Ᏹഺ婓㾴䥒㣡泜ď˨骣╦듘�껔⑸漎븵쬃脝ݢ垫墳笿꼬ⰶ蔨㬑뷺䚕蒐᪕骄쑟䝮饱,㫣㼏�ﻛ蛀棼쥏䬇蚀ଳ릧閸䝸갆ꔼු塜祌駍ꙁ띩烥롎䟈沬ꓭ喚豶�冠ᜅ쩦㡪ᚊ犤%咛䞖誌鏂镺ሶ䄜ꭵႿ딓䯔鞇⥮駵油㎲ٜ圜ꏺψᡨ긡ݡ圜ꄴ德間깲㵰쩣礣䯩萤伟Ꭶ籠ေ㹄ხ늦㓖魢籧醪ꄬ~⃼蠜췾弲蝍弰࿁搭言椎礦犡᜵㕮濆쎸�䈬᠆˕츄坭텖㵵Ɛ␈目盳郚穞ᇫ傞퓾ᵈ䡫ᰭ糪触ɱ描폣䐝ᇽ�驰뾮⼤ࠠꀘᑊ쁥䏺!潧ꪁ⼀ᨠꛃƤ兺ቚ訐僋䂟౪퉺̏經콬술鑹ᨐ翩꒎㼘뒰쐡契⣇ꐱ횛껓ꪯ惨ꑬ댢鼚�䌸Ⰱ䋌�翉ꌎⷂ蠰摕ꦆㄱ듇폇귞鷗䁶䍧랊剈닩᧓�橿秼俟埽흟셴ᓭ픏썚Ҭ陙섾ﻖ鸢ⲡ逺뛨籕㬹畁饜㆞콨榳料셬侦䷿ᑓꪤ泮囀촔䓌꒞犸⺅밐䒗缺犯馍㌢푊첸澹�쟍Ⓧ埓ὧ뉩죺辖롊癒꾳㻞왿㔰យ벿ᑄ₏륝㡅絴楼ꊣ孭穈㐤绱밚舎ꋍꤷ퀇ⳏ塞幢痉盇ꋈጦ�鋩ⓘԗ葞❧떎옺젮㞯⡵ὕ漡抒솋踬쇁ᦧ轜䬥묩낉6賗歒ട黊鄓誵숐뱶凳糐濉㷝ඖ嗳遞廘�莺▩盲♵쩢ꏋ飲磸ꩲ銛븰ဇ㎜䬉沈轺龻ꛨ풳剏ﲊꭏ煋庱餩즸꽌ꛜ႔ጥ䝢坙策욻౻탌잤␣ꘃꈠ촢蟾䑘앥䆮瞳㴘䐆ꦮ씯茅䢾摂趁瓿椭↗滲㖆㞼賀뼰痙硵�㵲펬㙻힒끟䴝惪쩆誄閂�⻓ꑞ륜▢볮떘蔯螻�莏뾐ἵ尅嚨㴝ྰ嶤樤鎌똋吞雭콪荰艠辄ॐ곯魶욠撐Ჩ卟⻁溂똥߷䦊ၡﴈ帻糹ិ�훷鰖萞୼뤇Ʀ猔䄨蚁懶烍徕ᛀ莣뿩⛭㪆컫㬽﫱䡴

 

Jak się tego pozbyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synchronizacji nigdy nie mialem wlaczone, dane aparatu czyscilem.. Nic nie pomoglo

Reset do fabrycznych tez raczej nie pomoze bo te znaczki byly od pierwszego zdjecia jakie zrobilem po kupnie telefonu... Irytujace to jest bo jak kopiuje zdjecie na komputer i wchodze w jego wlasicowosci to przez te znaczki zawiesza sie eksplorator Windows.. Dziwaczna sprawa. Zona ma "Mi 8" i nic takiego nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia wysylam z telefonu przez  gMail i zapisuje na komputerze. Na usuniecie znalazlem juz sposob - na linuxie usuwa sie bez problemu. Jednak teraz chcialbym zrobić aby ten dopisek sie w ogole nie pojawiał... Myslalem ze może "Galeria" dodaje ten zapisek bo jest w niej opcja "Wybór najlepszego zdjęcia". Jedank jak wyłaczyłem tą opcję to nic się nie zmieniło.  Rom mam globalny 11.0.3 QFAMIXM . Ciekawe czy inne osoby z Mi 9 maja podobnie czy to mój telefon jest wyjatkowy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kapik napisał:

Ciekawe czy inne osoby z Mi 9 maja podobnie czy to mój telefon jest wyjatkowy..

U mnie nic nie ma na fotkach z Mi9, przynajmniej do softu z grudnia, jak jest teraz, nie wiem, nie mam już tego fona ;c

Jak pobierasz przez i.mi.com to też masz te komentarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... To może ostatni update dodał mi ten prezent.. Jak patrze to 11 stycznia 2020 nie mialem tego na zdjęciu, a od 14 stycznia 2020 mam to na zdjęciach..

Szukalem, ale chyba nie ma jak sprawdzić kiedy mialem ostatnia aktualizacje ...

 

Na innym forum dostalem odpowiedz - to bug

https://xiaomi.eu/community/threads/mi-9-camera-app-metadata-bug.54400/

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...